کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مارک تونر: جان کری فردا درباره‌ی توافق اتمی ایران سخنرانی می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه ی امریکا از سخنرانی روز چهارشنبه‌ی وزیر خارجه‌ی این کشور درباره‌ی اهمیت توافق اتمی ایران برای امنیت ملی امریکا سخن گفت.

 

mark-tuner.jpg

به نقل از پایگاه اینترنتی، سی.اسپن، مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت جان کری فردا(۲ سپتامبر) درباره ی توافق اتمی ایران سخنرانی می‌کند.

به گزارش بازده و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مارک تونر گفت: جان کری روز دوم سپتامبر راهی فلادلفیا در پنسیلوانیا خواهد شد و در آنجا درباره‌ی اهمیت توافق اتمی ایران برای امنیت ملی امریکا صحبت خواهد کرد. او در این سخنرانی این اطمینان را خواهد داد که این توافق تمامی راه‌ها برای دسترسی ایران به تسلیحات اتمی را می‌بندد و خاورمیانه را امن‌تر می‌کند.

مارک تونر درپاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید آیا از تصمیم روسیه برای فروش هواپیماهای جنگی به ایران نگران نیستید، گفت: ما جزییات زیادی درباره‌ی این موضوع در اختیار نداریم.

تونر درباره اوضاع یمن نیز گفت: ما می‌دانیم اوضاع انسانی در یمن وخیم است بنابراین از طرفین درگیری می‌خواهیم خویشتن دار باشند و اجازه‌ی ورود محموله‌های امدادی به ویژه برای کودکان را بدهند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید امارات حضور پررنگی در شهر عدن دارد؛ آیا امریکا از این حضور نظامی امارات حمایت و پشتیبانی می‌کند، گفت: ما پشتیبانی از آنها نداریم، راه‌حل نهایی یمن باید یک راه‌حل سیاسی باشد و ما از اقدامات سازمان ملل در این رابطه حمایت می‌کنیم. خشونت‌ها در این کشور در ابتدا به وسیله حوثی‌ها آغاز شد

وی درباره انتقاد یکی از نشریات امریکایی از اردوغان رییس‌جمهوری ترکیه گفت: لازم است که یادآوری کنم که ترکیه یکی از متحدان ما در ناتو و یکی از هم پیمانان ما در ائتلاف جهانی بر ضد داعش است. این کشور مشارکت خود را در این رابطه افزایش داده است.آنچه که ترکیه در حمله به مواضع پ.ک.ک انجام می‌دهد به منزله دفاع از خود است و ما از دو طرف می‌خواهیم که درگیری‌ها را کنار بگذارند وارد جریان مذاکره و یافتن راه‌حلی صلح آمیز شوند.

تونر درباره‌ی دیدار سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با شماری از مخالفان دولت سوریه و اظهارات لاوروف درباره روندی سیاسی برای حل موضوع سوریه مدعی شد: من سخنان آقای لاوروف را ندیده‌ام.ما بارها اعلام کرده‌ایم که خواهان راه‌حلی و جریانی سیاسی برای موضوع سوریه هستیم که با بیانیه ژنو در سازش باشد و مخالفان دولت سوریه را به راه‌حلی سیاسی رهنمون شود.هر دولتی که بر سر کار‌اید رییس‌جمهوری اسد را شامل نمی‌شود.بی رحمی وی در سالهای اخیر ثابت شده است.او نمی‌تواند بخشی از راه‌حلی سیاسی در سوریه باشد.

وی درباره شهرک‌سازی درکرانه‌ی باختری رود اردن گفت: ما در این باره به طور شفاف اعلام کرده‌ایم که شهرک‌سازی از هرگونه بازگشت به مذاکرات جلوگیری می‌کند. ما خواهان مشاهده‌ی اقداماتی مثبت از دو طرف هستیم.

//بازده//

 

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی