کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

قیمت خودرو در روزهای پاییزی +جدول

بازار خودرو در حالی طی هفت ماه گذشته با رکود شدیدی رو به رو شده که فعالان بازار معتقدند وضعیت خرید و فروش خودرو تا پایان سال همچنان در رکود است.

 

 

auto.jpg

به گزارش بازده و به نقل از اقتصادنیوز، کاهش تقاضا در بازار خودرو که ناشی از کاهش قدرت خرید مردم است باعث شده خودروسازان داخلی در فصل پاییز برای فروش محصولات خود روش‌های جدید و ویژه‌ای را امتحان کنند. گرچه هنوز روش‌های جدید فروش اقساطی آنها در مرحه آزمون و خطا قرار دارد اما بیشتر پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که تا پایان سال ۹۴ بازار خودرو تکان نخواهد خورد. این در حالی است که همچنان شکاف قیمتی خودرو در کارخانه و بازار کاهش پیدا کرده و حتی قیمت برخی خودروها در بازار زیر قیمت کارخانه است.

یکی از نمایشگاه‌داران خودرو با بیان اینکه قیمت خودرو در چندماه گذشته ثابت مانده است، گفت: در هفت ماه گذشته بازار خودرو با رکود بسیار شدیدی رو به رو شده و امسال یکی از بدترین سال‌های بازار خودرو محسوب می‌شود در حالی که سال گذشته در همین مقطع، بازار خودرو شرایط بسیار بهتری را تجربه کرد.

به اعتقاد این فعال بازار، تا پایان امسال قیمت خودرو تغییری نخواهد کرد و بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد اما این امیدواری وجود دارد که در سال آینده بازار خودرو اندکی تکان بخورد و شاهد رونق بازار باشیم. مذاکرات برای توافق هسته‌ای ایران انتظار مردم را نسبت به بازار خودرو بالا برد و همین باعث شد افت بازار خودرو شدت بیشتری به خود گیرد از سویی با رسیدن به فصل مدارس این افت قیمت در بازار خودرو افزایش یافت.

یکی از نمایشگاه‌داران دیگر پایتخت گفت: در سال‌های گذشته، فصل تابستان مخصوصا تیر و مردادماه به دلیل سفرهای تابستانی بهترین زمان برای خرید و فروش خودرو در بازار داخلی بود اما امسال این اتفاق نیفتاد و همچنان بازار در رکود است.

این فعال بازار خودرو بیان کرد: رکود بازار خودرو به دلیل مذاکرات ایران از اواخر سال ۹۳ شروع شد و دلیل آن هم این بود که مردم متصور بودند اگر ایران در مذاکرات به توافق نهایی دست پیدا کند، قیمت‌ها در بازار خودرو روند رو به بهبودی پیدا می‌کند و قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.

او افزود: پس از جریان مذاکرات رکود بازار خودرو وخیم‌تر شده و با توجه به آغاز فصل مدارس افت این بازار دو برابر شده و همین باعث شده بازار خودرو در رکود محض به سر ببرد.

این کارشناس تصریح کرد: افرایش و کاهش قیمت خودرو رابطه مستقیمی با نرخ دلار دارد و اگر قیمت دلار کاهش پیدا کند مسلماً به تبع آن قیمت خودرو هم کاهش پیدا می‌کند و با افزایش نرخ ارز باید شاهد افزایش قیمت خودرو در بازار باشیم. اما فعلا نشانه‌ها از بازار خودرو بیانگر این است که قیمت خودرو تا پایان سال تغییری نخواهد کرد و این رکود در بازار ادامه‌ خواهد داشت.

khodro20mehr.jpg

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی