کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

وضع قواعد جدید برای آداب گوشی های هوشمند

قواعد جدید برای آداب گوشی های هوشمند

در این نوشتار در باره وضع قواعد جدید برای آداب گوشی های هوشمند بحث می شود.

اگر شما هم مثل بیش‌تر آدمهای این دوره و زمانه هستید، با گوشی‌تان مثل یک عضو پیوسته به خودتان رفتار می‌کنید. گوشی‌تان همیشه روشن است و رسیدن پیام‌ها، عکس‌ها و نوتیفیکیشن‌های جدید را در لحظه به شما اطلاع می‌دهد. دستگاه‌های تلفن همراه، به‌ویژه انواع هوشمند آن، جز لاینفک زندگی خصوصی و عمومی هستند. کم پیش می‌‌آید مشغول صرف شام باشید و کسی در هنگام صحبت، مشغول چرخیدن در اخبار جدید نباشد.

مطالعه‌ی جدیدی از مرکز تحقیقات پیو نشان می‌دهد چه طور همه‌ی ما به گوشی‌های‌مان وابسته هستیم- و چه طور باید آداب جدید استفاده از آن را بنویسیم.

citylab.jpg

درمیان ۳۲۱۷ پاسخ‌دهنده، اتفاق نظر حیرت‌آوری درمورد بایدها و نبایدهای گوشی وجود داشت. ۷۷درصد مردم فکر می‌کنند استفاده از گوشی هنگام راه رفتن در خیابان اشکالی ندارد؛ و ۷۵درصد فکر می‌کنند استفاده از آن در وسایط نقلیه‌ی عمومی اشکالی ندارد. در این بین بیش از ۸۰درصد معتقدند شام‌های خانوادگی، جلسات، کلیسا، یا سالن سینما محدوده‌ی ممنوعه‌ی استفاده از گوشی هستند.

این نتایج از گله‌مندی همه از “بچه‌های امروزی” که غرق در گجت‌ها هستند، که موضوع غالب صفحات انتقادی مجلات و روزنامه‌ها هستند، سخنی به میان نیاورده‌است. اگرچه استفاده از گوشی برای جوان‌ترها در کل پذیرفته‌تر است ولی امریکایی‌ها در هر سنی موافق هستند که دستگاه‌های تلفن همراه در مکان‌های عمومی مجاز و در مکان‌های آرام و دوستانه غیرمجاز است.

با این حال، رستوران‌ها مناطق خاکستری هستند: فقط ۳۸درصد امریکایی‌ها فکر می‌کنند وقتی برای غذا بیرون می‌روند استفاده از گوشی اشکالی ندارد(هرچند با حجم بالای پست‌های اینستاگرامی که به غذا مرتبط هستند، احتمالا ما را دست انداخته‌اید). با توجه به ماهیت ترکیبی رستوران به عنوان یک فضای اجتماعی، این دوگانگی قابل توجیه است. مکانی است که به آدم‌ها اجازه می‌دهد در انظار عمومی خلوت خصوصی داشته‌باشند.

و در تعامل‌های رودررو است که اوضاع پیچیده می‌شود. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق بزرگ‌سالان(۸۲درصد) احساس می‌کنند استفاده از گوشی حداقل گاهی حواس‌شان را از گردهمایی‌های اجتماعی پرت می‌کند، ۸۹درصد آنها به هر حال این کار را می‌کنند. از میان آن‌ها، ۷۸ درصد عنوان کرده‌اند استفاده‌شان از گوشی به نحوی در گروه “موثر” بوده‌است، مثل به اشتراک گذاشتن عکسی از جمع یا پیدا کردن اطلاعاتی که شاید برای گروه جالب باشد. فقط ۳۰درصد گفتند برای مشارکت نکردن در گفت‌وگوها از گوشی استفاده می‌کنند. این تعداد اظهار کردند گوشی‌های هوشمند گاهی آن‌قدر که باید، ضداجتماع نیستند.

ولی بک هشدار مهم وجود دارد:

این تحقیق مشخص نکرده‌است “استفاده از گوشی” به چه معنی است. به همین دلیل این عبارت تفسیرهای مختلفی دارد. ممکن است آدم‌هایی که از تلفن‌شان بیش‌تر و به منظور‌های مختلفی استفاده می‌کنند، تعریف گسترده‌تری از “استفاده از گوشی” داشته باشند، از جمله فضولی کم‌تر یا فعالیت‌های اجتماعی بیش‌تر مانند فرستادن پیام، دیدن ایمیل‌ها، یا گرفتن یک عکس. واضح است آنها که از تلفن همراه کم‌تر استفاده می‌کنند یا اصلا استفاده نمی‌کنند، احتمالا برداشت‌شان از “استفاده از گوشی” تماس صوتی است که این استفاده ممکن است آزاردهنده‌تر به نظر برسد.

این می‌تواند توضیح بدهد چرا مسن‌ترها، که احتمالا از گوشی صرفا برای تماس صوتی استفاده می‌کنند، ممکن است استفاده از گوشی را در مکان‌های عمومی کم‌تر پسندیده بدانند در هرصورت برداشت‌های متفاوت از “استفاده‌ی گوشی” و فاصله میان آن‌چه می‌گوییم و آن‌چه واقعا انجام می‌دهیم، مشکلاتی هستند که در مسیر گسترش آداب جدید برای فن‌آوری تلفن همراه وجود دارند. ما در حال یافتن راه‌حل برای آنها هستیم.


سایت کسب و کار بازده

منبع: ام اس ان

قواعد جدید برای آداب گوشی های هوشمند


مطالب مرتبط
تشخیص مشکلات سلامتی تان با این آینه باهوش
ورود خودروهای هوشمند تویوتا به بازار
چطور یک گوشی که در آب افتاده را نجات دهیم ؟
نظارت هوشمند بر تخلفات اینترنت موبایل
ثبت‌نام کارت هوشمند ملی
وقتی با گوشی در رخت خواب هستید چه بلایی سرتان می‌آید؟
۷ عجیب و غریب‌ترین عادات غذا خوردن در جهان
طرح رجیستری موبایل اجرا می‌شود
سرنوشت گوشی های آیفون در بازار ایران
رابطه شخصیت و اعتیاد به گوشی هوشمند چیست؟
۵ برنامه که باید از روی گوشی هوشمندتان پاک کنید
بهترین گوشی: ۲۰ بهترین گوشی هوشمند جهان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی