کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

قهوه خطر این سرطان را کاهش می‌دهد

یک بررسی جدید در امریکا شواهد بیشتری درباره‌ی خواص سلامت‌بخش قهوه یافته است و نشان می‌دهد که مصرف بیش از ۲.۵ فنجان از آن در روز می‌تواند به‌طور عمده‌ای خطر سرطان روده بزرگ و راست‌روده را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه پژوهشگران در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی گروهی شامل ۵۱۴۵ نفر را که مبتلا به سرطان روده بزرگ بودند بررسی کردند و یک گروه ۴۰۹۷ نفری را به‌عنوان گروه شاهد انتخاب کردند.
بیماری افراد مبتلا به سرطان روده در طول شش ماه گذشته تشخیص داده شده بود.

داده‌ها درباره‌ی میزان مصرف قهوه‌ با مصاحبه و پرسشنامه‌ی فراوانی غذایی گردآوری شد، و این افراد از این طریق اطلاعاتی را درباره میزان قهوه‌ای که می‌نوشیدند، اینکه قهوه‌ی مصرفی‌شان به‌صورت جوشیده (اسپرسو)، فوری، کافئین‌زدایی‌شده یا صاف‌شده است، در اختیار گذاشتند.

این پژوهشگران پس‌ازاینکه سایر عوامل خطرساز برای سرطان روده را در نظر گرفتند، دریافتند که حتی مصرف یک یا دو فنجان قهوه‌ در روز خطر دچار شدن به سرطان روده بزرگ و راست‌روده را تا ۲۶ درصد کاهش می‌دهد. هنگامی‌که مصرف این افراد به بیش از ۲.۵ فنجان در روز می‌رسید، این خطر تا ۵۰ درصد کاهش می‌یافت.

و گرچه میزان ترکیبات مفید در نوشیدنی قهوه‌ برحسب نوع دانه، برشته شدنش و چگونگی تهیه آن متفاوت است، نتایج این بررسی همچنین نشان داد که بدون توجه به این که قهوه‌ چگونه تهیه شود، به‌صورت اسپرسو، صاف‌شده یا حتی قهوه‌ی فوری اثر مفید آن باقی می‌ماند.

گرچه کافئین می‌تواند در بدن به‌عنوان آنتی‌اکسیدان عمل کند و از رشد سلول‌های بالقوه سرطانی روده بزرگ جلوگیری کند، خواص سودمند قهوه‌ چه در مورد انواع کافئین‌زدایی‌شده و چه در انواع با کافئین کامل مشاهده شد.

استفن گروبر، نویسنده‌ی ارشد مقاله این بررسی یادآور شد: «ما از این موضوع که ظاهراً وجود یا عدم وجود کافئین در این خواص سودمندی نقشی ندارد، اندکی شگفت‌زده شدیم.»
گرچه گروبر متذکر شد که «پیش از توصیه به مصرف قهوه به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه، نیاز به پژوهش بیشتر وجود دارد»، همچنین افزود: «گفته می‌شود که مصرف خطری برای سلامت ندارد، اما من به دوستداران قهوه مژده می‌دهم که امکانی قوی وجود دارد که مصرف روزانه قهوه ممکن است خطر سرطان راست‌روده و روده بزرگ را پایین بیاورد.»

تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع:باشگاه خبرنگاران

 موضوع محوری:

قهوه و سرطان

(مشاهده ۱۳۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

یک دیدگاه در “قهوه خطر این سرطان را کاهش می‌دهد”

  1. Trix می‌گه:

    This could not poblsisy have been more helpful!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫785 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت