کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

آمریکا قطعنامه شورای امنیت درباره بیت المقدس را وتو کرد

در حالیکه ۱۴ عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه شورای امنیت درباره بیت المقدس برای رد پایتختی این شهر در اسرائیل رای دادند، سفیر آمریکا با استفاده از حق وتو، این پیش نویس را رد کرد.

آمریکا قطعنامه شورای امنیت درباره بیت المقدس را وتو کرد

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه ۲۷ آذر پیش نویس یک قطعنامه را به رای گذاشت که هدف آن رد برسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل توسط آمریکا بود.

این قطعنامه پیشنهادی توسط مصر ارائه شد و واکنش به تصمیم ترامپ برای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل بود.

نماینده آمریکا در سازمان ملل پس از انجام رأی گیری، با بیان این که برای نخستین بار است از آغاز ماموریت خود به در این سازمان از حق وتو استفاده می‌کند، گفت رئیس جمهوری آمریکا در این مورد که تصمیم انتقال سفارت به اورشلیم نباید به عنوان پیش داوری درباره وضعیت این شهر تلقی شود، دقت نظر فراوانی داشته است.

هیلی گفت آنچه اینجا در شورای امنیت شاهد بودیم یک «توهین است و فراموش نخواهد شد،» خاطر نشان کرد ایالات متحده هرگز به این اندازه متعهد به صلح نبوده است، اما این رویکرد، آمریکا را وادار کرده است که از حق خود برای دفاع از مواضع و نقش خود در روند صلح استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قطعنامه پیشنهادی مصر نامی از آمریکا یا ترامپ، نبرده بود اما درباره عواقب تصمیم او درباره هویت اورشلیم عمیقا ابراز نگرانی کرده بود.

سفیر آمریکا در سازمان ملل پیش از انجام رأی گیری گفته بود، من وقت شورا را برای صحبت درباره پایتخت یک کشور نمی گیرم، اما در عین حال از قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت که سال گذشته با رای ممتنع آمریکا تصویب شد، و شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی را غیرقانونی اعلام کرد، انتقاد کرد.

نیکی هیلی همچنین در مورد موضع واشنگتن در برابر گفتگوهای صلح خاور میانه تاکید کرد که ایالات متحده همچنان بیطرف است.

نماینده اسرائیل نیز پیش از انجام رأی گیری در گفتگو با خبرنگاران، از همه طرف ها خواست برای حل و فصل و پیشبرد این مساله به گفتگو بنشینند، چرا که به عقیده او «طرح موضوع در شورای امنیت یا مجمع عمومی سازمان ملل متحد، تنها اتلاف وقت خواهد بود.»


وبگردی سایت کسب و کار بازده

آمریکا قطعنامه شورای امنیت درباره بیت المقدس را وتو کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی