کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ قربانی سیاسی کاخ سفید: ناامیدی جمهوریخواهان از ترامپ

در این مقاله با ۷ قربانی سیاسی کاخ سفید آشنا می شویم و از ناامیدی جمهوریخواهان از ترامپ می گوییم. بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه آمریکا از سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور ناراضی هستند. نخستین نامزدهای “ضدترامپ” این حزب در انتخابات آینده آمریکا اعلام کرده‌اند که از او حمایت نخواهند کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مدتی طولانی با انتقادهای اعضا و طرفداران حزب جمهوری‌خواه آمریکا روبرو بود و اکنون بسیارند کسانی که در این حزب با سیاست‌های او مخالفند. برای این افراد ترامپ شخصیتی است که رفتارش را نمی‌توان از پیش حدس زد.

ترامپ در طول این مدت که بر صندلی قدرت امریکا نشسته است رفتارهای عجیبی از خود بروز داده است و مقامات بسیاری را از کاخ سفید رانده است. در ادامه با ۷ قربانی سیاسی کاخ سفید آشنا می‌شویم.

۱. آنتونی اسکاراموچی

قربانی سیاسی کاخ سفید

آخرین قربانی سیاسی کاخ سفید ، آنتونی اسکاراموچی بود. دوره فعالیت او در کاخ سفید تنها ده روز طول کشید. اسکاراموچی پیش از آنکه به مقام مدیریت ارتباطات کاخ سفید برسد، در بازار بورس نیویورک فعالیت داشت. این پست از ماه مه و پس از اخراج مایکل دوبکه خالی بود تا اینکه ده روز پیش ترامپ اسکاراموچی را مامور این وظیفه کرد. ماموریتی که خیلی زود به پایان رسید. اظهارات توهین‌آمیز اسکاراموچی باعث برکناری او شد.

۲. والتر شاب جونیور

قربانی سیاسی کاخ سفید

والتر شاب، مدیر دفتر ملاحظات اخلاقی دولت امریکا بود. او در دوره زمامداری اوباما نیز وظیفه سرپرستی این اداره را برعهده داشت. عدم توافق با سیاست‌ها و رویکرد دولت ترامپ و به‌ویژه اعتراض او نسبت به ناشفاف بودن منابع مالی دونالد ترامپ منجر به کناره‌گیری او شد. شاب در ۱۹ ژوئیه ناگزیر شد کناره گیری کند. وظیفه این دفتر مانع شدن از سودجویی‌های غیرقانونی اعضای دولت امریکا است.

۳. راینس پریبس

قربانی سیاسی کاخ سفید

مخالفت‌هایش با مدیر ارتباطات کاخ سفید، آنتونی اسکاراموچی عاقبت باعث اخراج او شد. راینس پریبس رییس دفتر کارکنان و شاغلین کاخ سفید بود. جالب اینجاست که چندی پس از آن، اسکاراموچی نیز از کار برکنار شد. وظیفه ریاست بر کارکنان و شاغلین کاخ سفید حال برعهده جان کلی است و جان کلی همان کسی است که گفته می‌شود باعث اخراج اسکاراموچی شده است.

۴. شان اسپایسر

قربانی سیاسی کاخ سفید

شان اسپایسر نه با رسانه‌ها رابطه خوبی داشت و نه با رییس‌جمهوری این کشور، دونالد ترامپ. اسپایسر سخنگوی کاخ سفید بود. مخالفت او با انتخاب آنتونی اسکاراموچی باعث شد تا او نیز ناگزیر به استعفا شود. به این ترتیب، اسکاراموچی پیش از آنکه خود نیز از کار برکنار شود، باعث کناره‌گیری و اخراج شماری از مسئولان کاخ سفید شده بود.

۵. مایکل دوبکه

قربانی سیاسی کاخ سفید

مایکل دوبکه مدیر پیشین ارتباطات کاخ سفید بود. دوبکه در ماه مه ناگزیر شد از مسئولیت خود کناره‌گیری کند. گفته می‌شود که در ارتباط با جنجال‌های ناشی از دخالت‌های احتمالی روسیه در کارزار انتخابات ریاست جمهوری امریکا، دوبکه ضعیف عمل کرده است. اما برکناری دوبکه نیز به جنجال‌های ناشی از روابط پنهان تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات امنیتی و سیاسی روسیه خاتمه نداد.

۶. جیمز کومی

قربانی سیاسی کاخ سفید

دونالد ترامپ جیمز کومی، رییس اف‌بی‌آی را برکنار کرد. بهانه اخراج کومی از ریاست پلیس فدرال امریکا از سوی دولت ترامپ نحوه برخورد اف‌بی‌آی با ماجرای ایمیل‌های هیلاری کلینتون بود. حال آنکه بسیاری معتقدند که توجه کومی به مسائل پشت پرده تماس‌های تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات روسی جلب شده بود. یکی از موضوعات مورد تحقیق کومی، رابطه غیرقانونی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ با مقامات روسی بود.

۷. مایکل فلین

قربانی سیاسی کاخ سفید

مایکل فلین، نخستن قربانی سیاسی کاخ سفید بود. فلین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ بود. او در ماه فوریه و پس از فاش شدن تماس او با سفیر روسیه در واشنگتن، ناگزیر به کناره‌گیری شد. گفته می‌شود که فلین در گفت‌وگوی خود با سفیر روسیه در امریکا به رویکرد متفاوت ترامپ نسبت به تحریم‌های روسیه اشاره کرده بود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۷ قربانی سیاسی کاخ سفید: ناامیدی جمهوریخواهان از ترامپ


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی