کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

قانون ۸۰-۲۰: به کارهای میلیونی فکر کنید

با قانون ۸۰-۲۰ چقدر آشنا هستید؟ در نوشتار زیر به ۵ چیز اشاره می‌شود که باید فوراً انجام دهید تا اتلاف وقت متوقف شود و کسب درآمدهای قابل توجه آغاز شود. مالکان کسب و کارهای کوچک، زمان خود را روی کارهایی اتلاف می‌کنند که من کارهای ساعتی ۱۰ دلاری می‌نامم (مانند رفتن به بازار برای خرید ملزومات اداری). با این حال، آنها فعالیت‌هایی که ساعتی ۱۰۰۰ دلار درآمد ایجاد میکنند، از قبیل ارسال پست الکترونیک مناسب به فرد مناسب، یا مذاکره حول یک قرارداد پرسود، یا متقاعدسازی یک مشتری برای انجام کسب و کار بیشتر با شرکت خود را فراموش می‌کنند.

قانون ۸۰-۲۰

کارآفرینان متوجه این امر نیستند که قانون ۸۰-۲۰ (ضرب‌المثلی وجود دارد که ۲۰ درصد از مشتریان سهم ۸۰ درصدی از فروش دارند)، در تمام ابعاد کسب و کار کاربرد دارد. این قاعده هم‌چنین، مدیریت زمان را شامل می‌شود.
کارآفرینان شدیداً متمایل به منطق‌تراشی هستند و معتقدند می‌توانند شخصاً امور را انجام دهند. سپس ۶ ساعت وقت صرف حذف یک ویروس از رایانه‌ی خود یا تعمیر نشتی شیر آب می‌کنند.
البته ممکن است در انجام این کارهای کوچک تخصص داشته باشند و ممکن است گاهی در شروع کار مجبور باشند تمام کارها را شخصاً انجام دهند. اما اگر کاری را الان، به جای انجام کار اصلی خود که جذب و حفظ مشتریان است، انجام دهند هر ساعت ۱۰ دلار ارزش دارد در حالی که جذب مشتریان، ساعتی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار ارزش دارد.
بسیاری از کسب و کارهای موفق به دلیل این کارهای کوچک از بین رفته‌اند. وقتی فردی درباره‌ی مدیریت زمان صحبت می‌کند، احتمالاً ذهن شما به سمت فهرست‌های ورود و خروج، و فهرست اهداف و انجام امور می‌رود. اما درگیر شدن با خرده کاری‌ها، شما را ثروتمند نمی‌کند.
ما وسوسه می‌شویم تا بابت کارهای مهم‌تر از قبیل فروش، بازاریابی و روابط عمومی، افرادی را استخدام کنیم. این کارها، نیازمند مهارت زیاد هستند. تفویض این وظایف به افرادی دیگر، غیرممکن است. آیا بهتر نیست فردی را استخدام کنید که نظافت کند یا پست الکترونیکی شما را مرتب کند؟
پنج چیز که باید فوراً انجام دهید تا اتلاف وقت متوقف شود و کسب درآمدهای قابل توجه آغاز شود به شرح زیر هستند:
۱.یک کارگر خدماتی استخدام کنید. اگر فرد دیگری نیز در کنار شما است از این کار شما متشکر خواهد شد. یافتن فردی که پخت و پز بلد است ساده است. یافتن فردی که نظافت کردن بلد است ساده است. آنها به ازای پرداخت ۱۰ تا ۱۳ دلار برای هر ساعت از این کارها، از شما تشکر خواهند کرد.
به عنوان یک کارآفرین فعال، مهارت‌های کارآفرینی اصلی شما می‌تواند صدها هزار دلار سالانه برای شما درآمد ایجاد کند. لذا دلیلی ندارد به نظافت منزل یا محل کار خود مشغول شوید. در واقع، معتقدم تعهد اخلاقی شما استخدام فردی برای انجام این کار است.
طرفداران سریال دان‌تاون ‌ابی به خاطر دارند خانواده‌ی اعیانی کرالی تصور داشتند که وظیفه‌ی آنها، استخدام مستخدمان و ارائه‌ی اشتغال برای آنها است. برای مالکان کسب و کار نیز این امر صادق است. در صورتی که کارآفرینان تصمیم بگیرند زباله‌های خود را به دیگری بسپارند تا به سطل زباله‌ی محله منتقل کند، نرخ بی‌کاری امریکا به ۵ درصد کاهش می‌یابد.

20-80-1.jpg
۲.از امور ساعتی ۱۰ دلار خود خلاص شوید. فرض کنیم وقت خود را صرف نظافت منزل یا گوش دادن به پست الکترونیک خود نمی‌کنید. اگر درگیر کارهای دیگر از این دست باشید که باز هم، به خود آسیب می‌رسانید. این کار شما، استفاده از رویکرد ۸۰/۲۰ نیست. در عوض، این سوال را مطرح کنید: “دیگر چه کارهایی انجام می‌دهم که وظیفه مستخدمان است، و به سادگی قابل برون‌سپاری است؟ چه کاری را آنان انجام می‌دهند که بهتر است من از انجام آنها دست بکشم؟”
۳.دستیار شخصی استخدام کنید. با اندکی تلاش می‌توانید فرد کامل و باصلاحیتی با نرخ حقوق ساعتی ۸ تا ۱۵ دلار استخدام کنید و آن فرد نیز خوشحال خواهد شد چرا که این کار نسبت به سرخ کردن برگر، جذاب‌تر است. اهمیتی نمی‌دهم این افراد کجا هستند. صلاحیت تقریبی نیز خوب است. یک بار، دوست لورنا، یکی از دوستان خود را استخدام کردم که شنیده بودم به دنبال کار می‌شود. نخستین کاری که به وی محول کردم تعویض حوله و سایر وسایل نظافتی و بردن خودروی من به تعمیرگاه بود. طی ۶ ماه، وی صندوق دریافت پست الکترونیک من را مدیریت می‌کرد تا من فقط نامه‌های بااهمیت را بخوانم. زمانی که وی برای من صرفه‌جویی می‌کند به میزانی از طلا هم وزن با خود وی برای من ارزشمند است.

20-80-2.jpg
۴.درباره‌ی آرام شدن، احساس گناه نکنید. مولد‌ترین افراد، اندکی تنبل هستند. اگر چند ساعت در روز مشغول کاری باشید که ساعتی ۱۰۰۰ دلار درآمد برای شما به ارمغان می‌آورد، دیگر اهمیتی ندارد که بقیه‌ی روز چه کار می‌کنید. زمان‌های استراحت، به شما فضای فکری مناسب برای اندیشیدن می‌دهند. وقتی از صبح تا شب درگیر باشید، تبدیل به یک فرد راهبردگذار بزرگ نمی‌شوید. در عوض، مغز خود را تغذیه کنید، تا وقتی با مشتری بعدی مذاکره می‌کنید، سرحال باشید.
۵.بر مولد‌ترین بخش زمانی خود تمرکز کنید. هر کسی، زمانی از روز خود را می‌شناسد که بیش‌ترین بهره‌وری را دارد. همینگوی، نوشته‌های خود را اول صبح می‌نوشت. اوباما، جغد شب است. وی حتی تصمیم‌گیری را برای این‌که چه بپوشد و بخورد به دیگری واگذار می‌کند. من بهترین کار خود را بین ساعت‌های ۷ تا ۱۰ صبح انجام می‌دهم. قبل از ساعت ۱۰ تا ۱، پست الکترونیک خود را کنترل نمی‌کنم. همیشه این زمان را بازمی‌گذارم و آن را صرف نوشتن یا انجام امور راهبردی می‌کنم. این زمان، بخشی از روز من است که بیش‌ترین بهره‌وری را دارد.
این تغییرات را اعمال کنید و به کارهای ساعتی ۱۰۰۰ دلاری خود در هفته برسید. تنها در این حالت به پاداش واقعی کارآفرینی دست می‌یابید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: پری مارشال

موضوع محوری:

قانون ۸۰-۲۰

مطالب مرتبط
کسب و کار هایی شبیه ترن هوایی
۱۳روش فوری برای بهره وری در شغل جدیدتان
روابط کاری تان را با این ۵ راه بهبود دهید
مایکل دل چطور میلیاردر شد
۳ دروغ کارآفرینان به خودشان
در کسب و کار خود از روش بروسلی استفاده کنید
گام هایی برای رونق کسب و کار: ۶ مهم ترین گام برای رونق کسب و کار
۵۰ گام ساختن کسب و کار که هر کارآفرین باید بردارد
۱۵ نشانه که شما برای شروع کسب و کار جدید آماده اید
کارآفرین های موفق: ۲۰ کار که کارآفرین های موفق صبح ها انجام میدهند
اصل پارتو در بازاریابی: ۹ راه قدرتمند استفاده از اصل پارتو در بازاریابی
چطور با قاعده ۲۰/۸۰ (پارتو) مدیریت برتر داشته باشید

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی