کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فیلتر فیس‌بوک می‌ماند یا می‌رود؟

وزیر ارتباطات تاکید کرد: فیلترینگ شبکه‌هایی مانند فیس بوک و توئیتر قبل از دولت یازدهم صورت گرفته و اکنون در این زمینه برخی نمایندگان دولت به طور شفاهی صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند.

facebook1.jpg

محمود واعظی در گفت‌وگویی درباره این که چندی پیش یکی از اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای اینگونه اعلام کرده بود که این احتمال وجود دارد که با ارسال نامه درخواستی از سوی وزارت ارتباطات، شبکه اجتماعی فیس بوک رفع فیلتر شود، گفت: این صحبت‌ها از سوی یکی از اعضای این کمیته مطرح شده و به معنای نظر کلی کارگروه مربوطه نیست.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات زمانی وارد عمل می‌شود که بیش از ۵۰ درصد اطمینان داشته باشد که نتیجه مثبتی حاصل می‌شود. در خصوص این موضوع نیز اگرچه برخی نمایندگان دولت به طور شفاهی صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند اما هنوز به طور رسمی مطلبی ارسال نشده است.

واعظی با تاکید بر اینکه در این زمینه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای تصمیم گیرنده است و فعالیت مجدد این شبکه‌ها بستگی به تجدید نظر این کارگروه دارد، یادآور شد: این مسئله تنها به وزارت ارتباطات مربوط نمی‌شود چراکه ما تنها یک عضو در این کمیته داریم.

وزیر ارتباطات با اشاره به طرح فیلترینگ هوشمند متذکر شد: تلاش داریم این طرح هرچه سریع‌تر اجرایی شود و با عملیاتی شدن فیلترینگ هوشمند، شاید کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای در این حکم تجدید نظر کند.

وی در ادامه متذکر شد: شبکه‌های اجتماعی همانطور که فوایدی به دنبال دارند ممکن است آسیب‌هایی را نیز همراه خود داشته باشند اما وظیفه دولت آن است که این فواید را براساس نیاز مردم و ارتباط آنها افزایش داده و در مقابل جلوی آسیب‌ها و تهدیدها را بگیرد.

او هم‌چنین اظهار کرد: برای این کار تلاش‌های متعددی صورت گرفته است اما در نخستین گام لازم است که مردم را آگاه کنیم که بدانند بدون کمک آنها مبارزه با آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی امری سخت و دشوار می‌شود، البته این موضوع به آن معنا نیست که ما وظایف خود را انجام ندهیم.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط
فیس‌بوک از قابلیت Reactions پرده برداشت
از درخواست جاسوسی تا فیلتر شدن
تلگرام چهارشنبه فیلتر می‌شود؟
گزینه فیلتر تلگرام همچنان روی میز است
۱۲ کار که فورا باعث بیزاری دیگران از شما می‌شود
قابلیت جدید فیسبوک پایش را به دادگاه باز کرد
بهترین روش برای باز کردن فیسبوک بدون فیلترشکن
۶ دکمه دیگر در کنار لایک به فیس‌بوک اضافه می‌شود
۱۴توصیه برای برندسازی کسب و کار در فیس بوک
فیسبوک کاربرانش را تهدید کرد
۵۲ نکته جالب از زندگی مارک زاکربرگ موسس فیس بوک
فیسبوک شنود حرف های کاربران را تکذیب کرد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی