کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری :فقط ۶ نامزد تایید شدند، احمدی نژاد رد شد

فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری اعلام شد. شورای نگهبان ۳۱ فروردین ۹۶ اسامی ۶ نامزدی را که از سوی این شورا برای انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شده‌اند، به وزارت کشور اعلام کرد. محمود احدی نژاد رییس جمهور سابق و بقایی کاندید مورد حمایت او تایید نشدند.

فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری

وزارت کشور  در اطلاعیه ای اسامی افراد تایید صلاحیت شده را به این شرح اعلام کرد:

۱- سید مصطفی آقا میرسلیم

۲- اسحاق جهانگیری کوشایی

۳- حسن روحانی

۴- سید ابراهیم رئیسی ساداتی

۵- محمدباقر قالیباف

۶- سید مصطفی هاشمی طبا

رد صلاحیت احمدی نژاد

مشهور ترین نامزد این دوره توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد، محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق است. احمدی نژاد که از سال ۸۴ تا ۹۲ در دو دوره رئیس جمهوری ایران بود، از سوی شورای نگهبان برای این دوره انتخابات رد صلاحیت شد.

به این ترتیب، او نیز به روسای جمهوری پیوست که رد صلاحیت شده اند. از روسای جمهوری سابق، ابوالحسن بنی صدر که به خارج از ایران فرار کرد. محمدعلی رجایی شهید شد. اکبر هاشمی رفسنجانی که دو دوره از سال ۶۸ تا ۷۶ رئیس جمهوری بود، در سال ۹۲ در انتخابات توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد. محمد خاتمی که از سال ۷۶ تا ۸۴ رئیس جمهوری بود، هرچند هرگز در انتخاباتی رد صلاحیت نشد اما با محدودیتهایی مواجه شد.

در همین رابطه اولین واکنش رسمی احمدی نژادی ها به رد صلاحیت توسط علی اکبر جوانفکر به این صورت اعلام شد.

احمدي نژاد و آقاي بقايي براي عمل به تكليف انقلابي، ملي و ديني خود نامزد دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري شدند تا اهتمام خويش را مصروف حل مشكلات معيشتي مردم و بهبود شرايط زندگي آنان و رفع تهديدهاي بالقوه از سر ملت ايران نمايند. شوراي نگهبان با تصميم خود، اين تكليف را از دوش آنان برداشته است. الحمدلله رب العالمين.

 برای آشنایی بیشتر با مسئولیت های فعلی و پیشین نامزدهای تایید صلاحیت شده اینفوگرافی زیر را ملاحظه کنید.

نامزدنامزد


وبگردی سایت کسب و کار بازده

فهرست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری :فقط ۶ نامزد تایید شدند، احمدی نژاد رد شد


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی