کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

جان کلی: فرمان مهاجرتی جدید ترامپ شامل دارندگان گرین کارت نیست

یکی از مقام‌های دولت ایالات متحده روز شنبه گفت که فرمان مهاجرتی جدید ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان برخی کشورها به داخل کشور، شامل دارندگان کارت اقامت دائم یا گرین کارت نخواهد شد.

فرمان مهاجرتی جدید ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا، ماه گذشته یک فرمان اجرایی باهدف حفاظت از کشور در برابر ترویسم صادر کرد که از ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان، از جمله ایران، به داخل آمریکا بطور موقت جلوگیری می‌کرد.

اجرای فوری این فرمان واکنش‌ها و اعتراضات گسترده‌ای در داخل و در خارج آمریکا به دنبال داشت، تا این که در نهایت یک قاضی فدرال در آمریکا رأی به تعلیق اجرای کل فرمان داد و دادگاه تجدید نظر نیز آن را تایید کرد.

مطلب مرتبط: لغو مجدد فرمان مهاجرتی ترامپ از طرف دادگاه تجدید نظر

اکنون این پرونده باید در دیوان عالی کشور رسیدگی شود، هرچند کاخ سفید گفته است قصد پیگیری آن در سیستم قضایی آمریکا را دارد، اما در عین حال از بررسی صدور احتمالی یک فرمان جدید در این زمینه خبر داده است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از جان کلی وزیر امنیت داخلی کابینه پرزیدنت ترامپ نوشت، نسخه جدید فرمان، افرادی که گرین کارت دارند یا هنگام اجرای آن در هواپیما به مقصد آمریکا در حرکت هستند، را شامل نخواهد شد.

آقای کلی همچنین گفت که رئیس جمهوری در فکر تنظیم یک فرمان اجرایی سخت‌تر است که به صورتی روان به اجرا در آید، مسافرانی که از خارج وارد فرودگاه‌های کشور می‌شوند را دچار مشکل نکند و با کمترین مقاومت‌ها روبرو شود.

در فرمان قبلی دونالد ترامپ، از ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان – ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان – به آمریکا به مدت ۹۰ روز جلوگیری می‌شد و ورود پناهجویان نیز به مدت ۱۲۰ روز به تعلیق در می‌آمد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

جان کلی: فرمان مهاجرتی جدید ترامپ شامل دارندگان گرین کارت نیست


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی