کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فتوای برده داری جنسی داعش درباره‌ی احکام تجاوز به زنان اسیر

بنابر فتوای برده داری جنسی داعش که مدتی است صادر شده است زنان ایزدی توسط جنگجویان داعش ربوده می‌شوند و مورد تجاوز قرار می‌گیرند. فتوایی که داعش درمورد برده‌داری جنسی صادر کرده‌است حکایت شومی را از زنانی روایت می‌کند که در اسارت این رژیم ستیزه‌جو در عراق و سوریه زندگی می‌کنند.

برده‌داری جنسی داعش

این فتوا، که به‌دست دولت ایالات متحده رسیده‌است، ظاهرا توسط علمای داعش نوشته شده‌است تا موضوعی را شرعی کند که از آن با عنوان “خشونت ستیزه‌جویان” یاد می‌شود. به هر حال این فتوا حکمی مشمئزکننده است که شرح می‌دهد ستیزه‌جویان چه‌وقت و چگونه با زندانیان رابطه‌ی جنسی داشته‌باشند و احکام مالکیت کنیزان را توضیح می‌دهد.

در این فتوا، که یک توجیه سازمان‌یافته برای تجاوز است، به رابطه‌ی جنسی اجباری با عنوان “دخول” یا به بیان زیباتر “رابطه‌ی جنسی” اشاره می‌کنند. از قربانیان این عمل با عنوان اسیران زن یاد می‌شود.

این سند توضیح می‌دهد جنگحویان نباید هنگام بارداری زنان اسیر با آنها رابطه‌ی جنسی داشته‌باشند یا کاری کنند که جنین سقط شود. هم‌چنین یک مجموعه‌ی کامل از احکام را تصریح می‌کند مبنی بر این‌که اعضای دیگر یک خانواده باید از رابطه‌ی جنسی با یک زن اسیر خودداری کنند و ستیزه‌جویان باید از رابطه‌ی جنسی با چند زن اسیر از یک خانواده خودداری کنند.

در یک بخش از این سند مثالی ارائه شده‌است: “ارباب ۲ خواهر اجازه ندارد با هر دوی آنها دخول داشته‌باشد؛ بلکه فقط می‌تواند با یکی از آنها دخول داشته‌باشد”.

برده‌داری جنسی داعش

زنان ایزدی پناه‌جو با بنری در دست در انتظار رسیدن کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناه‌جویان هستند

بسیاری از احکام با هم تناقض دارند و این سند عمدتا مبهم و گیج‌کننده است. این فتوا نشان می‌دهد عادت ماهانه‌ی زنان اسیر دغدغه‌ی ذهنی نویسنده بوده‌است، چون به عنوان نخستین حکم، اعلام کرده‌است: “ارباب یک زن اسیر  مجاز نیست در دوره‌ی عادت ماهانه‌اش با او دخول داشته‌باشد تا زمانی‌که عادت ماهانه‌اش به پایان برسد و پاک شود”.

فتوای برده داری جنسی داعش هم‌چنین احکام مالکیت اسرای زن را تعیین می‌کند. این فتوا بیان می‌کند: “اگر دو فرد یا بیش‌تر در خرید یک اسیر زن مشارکت کنند، هیچ‌یک از آنها مجاز نیست با او دخول داشته‌باشد، زیرا آن زن بخشی از مالکیت مشاع است”.

این فتوا، که توسط نیروهای ویژه‌ی امریکا کشف شد و رویترز آن را ترجمه و منتشر کرد، در حمله به خانه‌ی ابو سیاف، رییس امور مالی داعش در سوریه به‌دست آمد. گفته می‌شود ابوسیاف و همسرش در راس تجارت برده‌های جنسی در عراق و سوریه هستند. در حین این حمله یک زن ایزدی نیز پیدا شد.

گفته می‌شود اطلاعات به‌دست آمده از هارد درایوها برای ائتلاف مبارزه با داعش و شرح سازوکار درونی گروه جهاد بی‌نهایت ارزشمند است. اطلاعات بیش‌تری که کشف شده‌است، نشان می‌دهد این گروه برای اداره‌ی امور غنایم و حتی مدیریت برداشت اعضای بدن وزارت‌خانه دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: آی‌بی‌تایمز

فتوای برده داری جنسی داعش درباره‌ی احکام تجاوز به زنان اسیر


مطالب مرتبط
پاریس به خاک و خون کشیده شد/ جزییات ۱۱سپتامبر داعش در فرانسه
مقصد بعدی داعش آمریکا، ایتالیا و انگلیس خواهد بود
داعش با تلگرام عضوگیری می‌کند
فرانسه مرکز فرماندهی داعش را نابود کرد
برج ایفل هدف بعدی داعش
ناو "شارل دوگل" برای نابودی کامل داعش مستقر شد
داعش و زنان: چرا زنان به داعش می پیوندند ؟
۱۲ راه تأمین مالی داعش: از فروش نفت تا فروش زنان و دختران شیعه
روسیه مقصد بعدی حملات داعش
اولین حملات جنگنده‌های روسیه از پایگاه همدان انجام شد
۱۳۰ حقیقت از پیدایش تا آخرین جنایات داعش
جنایات داعش: روز شمار ۸۳ جنایت داعش در سراسر جهان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی