کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ فایده نوشیدن آب در ظرف مسی برای سلامتی و روش صحیح آن

حتما تا به حال چیزهای زیادی درباره خواص نوشیدن آب در ظرف مسی شنیده اید. مس خواص ضد میکروبی زیادی دارد. اخیرا آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده‌ی امریکا مس را به عنوان تنها متریال سطح سخت ثبت کرده‌است که باکتری‌های مضر برای سلامت انسان را از بین می‌برد. عفونت‌های بیمارستانی در سراسر دنیا در حال تبدیل شدن به یک بحران است. در ایالات متحده‌ی امریکا ۴.۵ درصد بیماران بیمارستانی به عفونت بیمارستانی مبتلا می‌شوند، که برآورد شده‌است به مرگ ۱۰۰ هزار نفر منجر می‌شود.

۱۰ فایده نوشیدن آب در ظرف مسی برای سلامتی و روش صحیح آن

بسیاری از بیمارستان‌ها برای کاهش این عفونت‌ها اتاق بیماران و اتاق‌های جراحی را به سطوحی از آلیاژ مس مجهز کرده‌اند، و نرده‌ی تخت‌ها، میزها و دستگیره‌ی درب‌ها را تعویض کرده‌اند. این تغییرات کمک کرده‌است تعداد عفونت‌های بیمارستانی در بیماران به نصف برسد.

وقتی آب را در ظرف مسی نگه داری می‌کنید دقیقا چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی آب در طول شب، یا به مدت ۸ ساعت، در ظرف مسی نگه‌داری می‌شود، مقدار بسیار کمی از یون‌های مس در آب حل می‌شود. این فرآیند اثر اولیگودینامیک نام دارد که می‌تواند انواع زیادی از میکروب‌ها، کپک‌ها، و قارچ‌ها را از بین ببرد.

مطلب مرتبط:۱۵ شگفت انگیزترین خواص لوبیا سیاه برای سلامتی

آیورودا چه می‌گوید؟

آیورودا می‌گوید وقتی آبی را می‌نوشید که در ظرف مسی نگه‌داری شده‌است، می‌تواند هر سه دوشا را در بدن‌تان تنظیم کند: واتا، پیتا، و کاپا، و هم‌چنین فواید زیادی برای سلامتی دارد. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که مس به آب بار الکتریکی مثبت می‌دهد. آب شفابخش که در ظرف مسی است در زبان سانسکریت تامرا جی نامیده می‌شود.

روش صحیح نوشیدن آب در ظرف مسی: ‌

۱. ابتدا بسیار مهم است ظروفی را بخرید که از مس خالص درست شده‌باشد. ظروفی نخرید که ترکیبی از فلزات دیگر در آن به کار رفته است. برخی از ظروف رایج که با مس درست شده‌است کوزه یا کالاش است.

۲. هنگامی که ظرف مسی را تهیه کردید، آن را با آب کاملا بشویید. سپس آن را پر از آب کنید و درب آن را بپوشانید. بگذارید آب (حداقل) ۶ ساعت و (حداکثر) ۸ ساعت بماند و سپس آن را بنوشید.

۳. شما می‌توانید از این آیین باستانی آیورودا پیروی کنید: ‌

یک ظرف مسی پر از آب را در طول شب در کنار بستر خود قرار دهید و صبح وقتی از خواب بیدار شدید نخستین چیزی که می‌نوشید باید این آب باشد. این شیوه‌ی خاص برای تحریک حرکات روده در صبح بسیار مفید است. این شیوه دستگاه گوارش شما را بسیار سالم نگه می‌دارد و سوخت و سازتان را در طول روز تنظیم می‌کند. به این طریق هر روز احساس طراوت و سبکی می‌کنید.

مطلب مرتبط: ۱۸ مهمترین خواص جینسینگ برای پوست، مو و سلامتی

فواید نوشیدن آبی که در ظرف مسی نگه‌داری شده‌است: ‌

۱. از بیماری‌هایی که ناقل آن آب است پیشگیری می‌کند

۲. به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند

۳. به کاهش وزن کمک می‌کند

۴. سرعت فرآیند پیری را کم می‌کند

۵. برای سلامت قلب مفید است

۶. سطح هموگلوبین را حفظ می‌کند

۷. عملکرد غدد تیروئید را تنظیم می‌کند

۸. مغز را تحریک می‌کند

۹. ضد التهاب است

۱۰. با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند

بیش از حد یعنی چه‌قدر؟

– نوشیدن آب در ظرف مسی فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد اما معنی‌اش این نیست که شما می‌توانید در تمام طول روز از این آب بنوشید.

– نوشیدن آبی که در ظرف مسی نگه‌داری شده‌است یک بار صبح زود و سپس یک بار در شب برای تامین مقدار مس مورد نیاز بدن کافی است.

– به یاد داشته‌باشید شما نباید در تمام طول روز از آب ظرف مسی بنوشید. هنگامی که نوشیدن آب در ظرف مسی را شروع کردید می‌توانید این روش را تا سه ماه ادامه دهید و سپس یک ماه آن را متوقف کنید (نوشیدن آب در ظرف مسی را متوقف کنید). بعد از وقفه‌ی یک ماهه، می‌توانید دوباره نوشیدن آب در ظرف مسی را به مدت ۳ ماه دیگر از سر بگیرید. این به بدن فرصت می‌دهد مس اضافی انباشته‌شده در بدن را از بین ببرد. بدن برای از بین بردن هرگونه ماده‌ی اضافی مکانیسم خود را دارد.

قواعد آیورودا بسیار دقیق است و اگر آنها را درست به کار بگیریم هیچ‌گونه عوارض جانبی نخواهدداشت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: wholesomeayurveda

۱۰ فایده نوشیدن آب در ظرف مسی برای سلامتی و روش صحیح آن


 

مطالب مرتبط
۱۰ دلیل که در زندگی احساس گم گشتگی می‌کنید
تحقق رویاها: چطور در ۴ گام رویاهایتان را تحقق ببخشید
۱۲ حقیقت تلخ که برای یک رابطه سالم باید در نظر داشته‌باشید
۳ استخر آسمانی و معلق که حیرت انگیزند
۲۴ مکان ممنوعه دنیا که آرزو می‌کنید آنها را ببینید
لیمو، فلفل و نمک این ۱۰ بیماری را به طرز عجیبی درمان می‌کند
زبان بدن: ۹۷ راز زبان بدن زنان و مردان که نمی دانستید
۷ بهترین آنتی هیستامین طبیعی برای مقابله با آلرژی
طرز تهیه تیرامیسو که بسیار خوشمزه است
۱۲ نشانه اختلال شخصیت وسواسی جبری را بشناسید
۴۶ خوراکی عالی برای تنظیم و کنترل فشار خون
۱۵ فایده آواز خواندن برای سلامتی که شگفت‌انگیز است

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی