کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فاز جدید اجرای برجام از دوشنبه

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: شاید از دوشنبه هفته آینده وارد فاز جدید اجرای برجام شویم.

 

5567.jpg

سیدعباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای عصر یکشنبه در مراسم جشنواره آفتاب که در دانشگاه آزاد اسلامی تهران غرب برگزار شد، با اشاره به تصویب کلیات طرح مربوط به اجرای برجام گفت: امیدوارم در روزهای آتی جزییات طرح هم تصویب شود و احتمالا دوشنبه آینده اعلام کنیم روز اجرای برجام (Adoption Day) شروع شده و وارد فاز بعدی در اجرای برجام شویم.

وی اظهارکرد: بسیار خوشحالم که امروز توفیق حضور در جمع شما را دارم و بعد از جلسه امروز صبح مجلس، جلسه صلح و سلامی لازم بود.

عراقچی ادامه داد: مدت ۹۰ روزه بررسی برجام ۲۶ مهر به پایان می‌رسد. اگر در این فاصله جزییات طرح اجرای برجام در مجلس به سرانجام برسد و شورای نگهبان آن را تایید کند روال قانونی تایید برجام طی شده است. هم‌زمان بحث نقشه‌راه که میان ایران و آژانس در حال اجراست احتمالا مرحله کنونی‌اش تا پایان هفته جاری به پایان خواهد رسید و اگر این دو کار انجام شود از دوشنبه آینده می‌توانیم اجرایی‌ شدن یا عملیاتی کردن برجام را اعلام کنیم.

وی با اشاره به اعلام روز اجرای توافق (Adoption Day)گفت: پس از اعلام آن روز، جلسه کمیسیون مشترک برجام احتمالا دوشنبه آینده در وین برگزار خواهد شد که قرار است در آن اتحادیه اروپا اعلام کند تحریم‌هایش لغو شده و کنگره امریکا نیز اجرای تحریم‌ها را متوقف می‌کند.

عراقچی اجرای لغو تحریم‌های ایران را منوط به این دانست که ایران نیز اقداماتش را براساس برجام انجام دهد.

وی با اشاره به فاجعه منا و سرنوشت غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان گفت: هنوز خبر جدیدی از وی نداریم و امیدواریم در بررسی‌ها و اقداماتی که برای شناسایی مفقودان صورت می‌گیرد سرنوشت وی نیز مشخص شود.

معاون وزیر امور خارجه اظهارکرد: آنچه که مسلم است همه به دنبال صلح هستیم. ملت ایران ملتی صلح طلب بوده و تاریخ معاصر ما به خوبی این مسئله را ثابت می‌کند و ما در ۲۵۰ سال گذشته آغازگر هیچ جنگی نبوده‌ایم و دین ما هم دین صلح و سلام است. اما آیا صلح طلب بودن، لزوما صلح را به ارمغان می‌آورد؟ آیا ما که در طول چند قرن اخیر به هیچ کشوری حمله نکردیم جنگی هم علیه ما آغاز نشده است.

رییس ستاد پیگیری برجام وزارت امور خارجه با طرح این سوال که چه چیزی باعث صلح شده و از جنگ جلوگیری می‌کند اظهارکرد: آنچه که باعث می‌شود کشوری در صلح زندگی کند تنها صلح طلب بودن نیست؛ برای اینکه صلح در دنیا برقرار شود همه باید صلح طلب باشند اما زندگی در صلح و امنیت لازمه‌اش این است که آمادگی لازم برای زندگی بدون صلح را داشته باشیم.

به گزارش بازده به نقل از تسنیم، وی اضافه کرد: برای جلوگیری از جنگ، بهترین راه، آماده بودن برای جنگ است؛ چرا که دنیا، دنیای قدرت است و ضعفا در آن پایمال می‌شوند. بنابر این، برای زندگی در صلح در دنیایی که سر تا پا سلطه طلبی است باید قوی بود.

وی خاطر نشان کرد: اگر می‌خواهیم جنگی بر ما حادث نشود باید برای جنگ آماده باشیم و در فرهنگ ما نیز وجود دارد که «رو قوی شو اگر راحت جهان طلبی»

//بازده//

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۳ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی