کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا علم می‌گوید رابطه جنسی افراد شاد بیش‌تر از بقیه است

علم می‌گوید رابطه جنسی افراد شاد بیش‌تر از بقیه است

چرا می‌گوید رابطه جنسی افراد شاد بیش‌تر از بقیه است ؟ آدم‌ها میل تاسف‌آوری دارند به این‌که دائما خودشان را یا دیگران مقایسه کنند. حتی معلوم شده‌است که ما فقط به ظاهر و درآمد دوستان‌مان حسادت نمی‌کنیم- ما حتی می‌خواهیم بیش‌تر از آنها رابطه جنسی داشته باشیم، صرف نظر از این حقیقت که بیش‌تر همیشه به معنای بهتر نیست.

رابطه جنسی

مطالعه‌ای از دانشگاه کلورادو، در بولدر نشان داد این‌که شما از زندگی جنسی‌تان راضی باشید، ارتباط کمی با زیاد بودن یا کم بودن رابطه‌ی جنسی‌تان و ارتباط بیش‌تری با میزان رابطه جنسی تان در مقایسه با رابطه‌ی جنسی دوستان‌تان دارد. (یا در واقع، بستگی دارد به آن‌چه دوستان‌تان به شما می‌گویند، زیرا حرف‌های آن‌ بسیار متفاوت است! )

محقق ارشد این مطالعه، پروفسور تیم وادزورث، گفت، “این درک که داشتن مکرر و منظم رابطه جنسی باعث سلامتی و تندرستی می‌شود، به طور کلی افزایش یافته‌است. اما یک جنبه‌ی نسبی هم در این رابطه وجود دارد. رابطه‌ی جنسی بیش‌تر ما را شاد می‌کند، اما تصور این‌که بیش از سایرین رابطه‌ی جنسی داریم، باعث می‌شود که شادتر هم بشویم.

وادزورث پاسخ ۱۵۳۸۶ نفر را که زندگی‌شان و میزان شادی‌شان بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۶، مورد بررسی قرار گرفته بود، تجزیه و تحلیل کرد. او در هنگام انجام این کار فاکتورهایی مثل درآمد، تحصیلات، سلامتی، و موقعیت مالی را نیز کنترل کرد.

او پی برد کسانی که حداقل دو یا سه بار رابطه‌ی جنسی در طول یک ماه داشتند، سطح شادی بالاتری را در مقایسه با کسانی که به مدت یک سال رابطه جنسی نداشتند، گزارش داده بودند.

و این‌که به نظر می‌رسد با داشتن رابطه‌ی جنسی بیش‌تر، میزان شادی به شدت افزایش می‌یابد. احتمال گزارش سطوح بالاتری از شادی از سوی کسانی که هفته‌ای یک بار رابطه‌ی جنسی داشتند، ۴۴ درصد بیش‌تر بود در مقایسه با بیچاره‌هایی که به مدت یک سال هیچ رابطه‌ای نداشته‌اند. اگر دو تا سه بار رابطه‌ی جنسی در هفته داشته باشید، احتمال شاد بودن شما ۵۵ درصد بالاتر است.

همه چیز خوب و درست است تا زمانی که پای عقب نیفتادن از دوست و رفیق در میان باشد: اگر کسی ماهی دو تا سه بار رابطه‌ی جنسی دارد اما فکر می‌کند که دوست‌اش همین تعداد رابطه را در یک هفته دارد، احتمال گزارش سطح بالاتری از شادی در او حدود ۱۴ درصد کم می‌شود.

اکنون این سوال پیش می‌آید: ما چه‌طور متوجه می‌شویم که دوست و رفیق‌مان چه‌قدر رابطه‌ی جنسی دارد؟ آیا تا به حال برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان‌تان جزییات را آب و تاب داده‌اید؟ بله، بله شما هم این کار را کرده‌اید! بنابراین، این روند تبدیل به مسابقه‌ی تسلیحات هسته‌ای می‌شود تا جایی که دیگر هیچ‌کس خوشحال نخواهد بود. به علاوه، آیا آدم‌ها واقعا دور هم می‌نشینند و راجع به تعداد دفعات فلان چیز صحبت می‌کنند؟

این باعث می‌شود به این نتیجه برسم که آدم‌ها تلاش نمی‌کنند به اندازه‌ی دوست و رفیق‌شان رابطه‌ی جنسی داشته باشند؛ آنها می‌کوشند به اندازه‌ای رابطه‌ی جنسی داشته باشند که یک “آدم‌ معمولی” (افسانه‌ای) دارد. هر کسی نرمال بودن خود را بر اساس رفتارهای دیگران می‌سنجد، در حالی که باید آن را بر اساس شادی خودش ارزیابی کند.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: تاوت کاتاوگ

ناتالی گانچوراوا

علم می‌گوید رابطه جنسی افراد شاد بیش‌تر از بقیه است

مطالب مرتبط
۱۰ نشانه که شما واقعا خاص هستید
۱۲ روش برای داشتن محیط کاری شاد
۱۰ نشانه‌ که شما در محیطی شاد کار می‌کنید
۱۰ دلیل که رابطه جنسی هر روزه برای سلامتی شما مهم است
قطع رابطه جنسی ۱۰ضرر به بدن می رساند
ریسک رابطه جنسی برای بیماران قلبی چیست
آیا رابطه جنسی قبل از رقابت عملکرد ورزشکاران را بهبود می‌دهد؟
۶ اشتباه در رابطه جنسی که نباید انجام داد
عشق بازی: چرا آدم ها نیمه شب عشق بازی می‌کنند
۱۲ نوع رابطه جنسی که هر کسی باید در طول زندگی تجربه کند
فواید رابطه جنسی: ۲۷ فایده رابطه جنسی برای زنان و مردان
۱۳ بیماری مرتبط با رابطه جنسی در زنان و مردان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی