کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

علت اصلی انفجار شیراز اعلام شد

علت اصلی انفجار شیراز اعلام شد. یک مقام مسئول علت انفجار اخیر شیراز را “آلودگی محیط به مواد اشتعالی” و برخورد آنها با “کنتاکت الکتریکی” با دخالت عامل انسانی اعلام کرد. کارشناسان همواره درباره عدم رعایت اصول ایمنی در مراکز تجاری ایران هشدار داده‌اند.

علت اصلی انفجار شیراز

محمد فرخ‌زاده، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، روز یکشنبه ۱۴ خرداد علت اصلی انفجار شیراز را “وجود تصاعدات گازی و آلودگی محیط به مواد فرار اشتعالی” اعلام کرد و از دخالت “عامل انسانی” در آن سخن گفت.

محمد فرخ‌زاده گفت: «حادثه انفجار و حریق مجتمع مسکونی تجاری واقع در بلوار نصر شیراز، بروز تصاعدات گازی ناشی از ریزش و پاشش مواد مایع سریع‌الاشتعال و آلودگی محیط به مواد فرار اشتعالی و برخورد این تصاعدات با کنتاکت الکتریکی و مکانیکی توسط عامل انسانی بوده است».

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز روز گذشته نیز دلیل احتمالی این حادثه را ” سهل‌انگاری و عدم توجه به نکات ایمنی” عنوان کرده بود.

علت اصلی انفجار شیراز

پلیس روز گذشته، با استناد به نظر کارشناسان، علت وقوع انفجار در شیراز را “عدم رعايت اصول ايمنی و وجود مواد اشتعال‌زا در فروشگاه” اعلام کرده بود، اما آتش‌نشانی شیراز به‌‌عنوان مرجع کارشناسی، اعلام کرده بود که موضوع کماکان “در دست بررسی” است.

“شعبه ویژه” برای رسیدگی

محمد فرخ‌زاده در عین حال تصریح کرده است که شناسایی عامل یا عاملان مقصر در این حادثه در حیطه اختیارات دستگاه قضایی و انتظامی است.

علی صالحی، دادستان شیراز نیز روز شنبه از اختصاص “شعبه‌ای ویژه” برای بررسی علت وقوع حادثه انفجار خبر داده بود.

در دقیقه ۴۵ بامداد روز شنبه ۱۳ خرداد انفجاری مهیب شیراز را لرزاند. این انفجار و حریق ناشی از آن، خسارت‌های سنگینی به “فروشگاه نمونه” در این شهر و ساختمان مسکونی مجتمع “فرهاد” و ساختمان‌های مجاور وارد کرد. انفجار در فروشگاه “هایپرمارکت” در طبقه همکف ساختمان فرهاد واقع در بلوار نصر شیراز رخ داده بود. رسانه‌ها از ۳۷ مصدوم در جریان این حادثه گزارش داده‌اند.

“مصدومان شدید”

در همین حال محمد رضا عالی‌منش، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان فارس، روز شنبه از ۱۷ “مصدوم شدید” و انتقال آنها به بیمارستان خبر داده بود. طبق گزارش رسانه‌ها، هنوز ۶ تن از مصدومان در بیمارستان بستری هستند.

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی