کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عرضه کارت اعتباری بیت کوین توسط کوین‌بِیس

کارت اعتباری بیت کوین عرضه می شود

کوین‌بِیس، یکی از بزرگترین صادرکنندگان کیف پول‌های بیت کوین در جهان، ویزا کارت بیت کوین را که یک نوع کارت اعتباری بیت کوین است عرضه‌کرد. به نوشته‌ی وب‌گاه وایر، این کارت نخستین کارت اعتباری بیت کوین خواهد بود که در امریکا به‌شکل گسترده عرضه‌خواهدشد. کاربران می‌توانند در هر فروشگاهی که ویزا کارت قبول می‌کند از این کارت استفاده‌کنند و پرداخت‌هایشان را بدون کارمزد با بیت کوین انجام‌‌دهند. به نوشته‌ی تک کرانچ، صاحبان این کارت‌ها تنها در صورتی کارمزد می‌پردازند که از خودپرداز استفاده‌کنند یا از کشورهای دیگر خرید کنند.

کوین‌بیس قصد دارد با عرضه‌ی این کارت در نهایت جایگاه بیت کوین را در امریکا مستحکم‌تر کند.

بیت‌کوین

چند نکته:

  • امریکایی‌ها از بیت‌کوین آگاهی بیشتری پیدا کرده‌اند، اما اوضاع چندان هم تغییر نکرده‌است. کوین‌بیس درحال‌حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار کیف پول دارد که بیشترین میزان از ابتدای عرضه‌ی کیف پول‌های بیت‌کوین تاکنون است، اما تنها از ۲۰ درصد آنها برای پرداخت استفاده‌می‌شود. بیشتر این کیف پول‌ّها برای نوسان‌گیری استفاده می‌شوند و بیت‌کوین را به‌منزله‌ی کالا در نظر می‌گیرند. حتی بیشتر هزاره‌ای‌ها، نسلی که بیش از همه با فناوری خو گرفته‌اند، از این واحد پولی استفاده‌نکرده‌اند و قصد ندارند در آینده‌ی نزدیک هم از آن استفاده‌کنند.
  • این مسئله برای بیت‌کوین دردسرساز است. چون شمار اندکی از کاربران با کریپتوکارنسی (پول رمزنگاری‌شده) پرداخت‌هایشان را انجام می‌دهند، فروشندگان بسیار کمی هم آن را مستقیما می‌پذیرند. در امریکا تنها ۰.۰۱۵ درصد خریدها در ۲۰۱۴ با بیت‌کوین انجام‌شده‌اند، و عدم‌پذیرش بیت‌کوین توسط فروشندگان، عادت‌کردن به خرید با آن را برای مشتریان دشوارتر می‌کند.
  • به همین دلیل کوین‌بیس معتقد است عرضه‌ی کارت اعتباری می‌تواند کارگشا باشد. چون این کارت در تمام فروشگاه‌هایی که ویزا کارت قبول می‌کنند پذیرفته‌می‌شود، مشتریان حالا به‌سادگی می‌توانند از بیت‌کوین در تقریبا تمام فروشگاه‌های امریکا استفاده‌کنند، که می‌تواند در نهایت افزایش استفاده از بیت‌کوین را به‌دنبال داشته‌باشد. چنین چیزی ممکن است منجر به پذیرش مستقیم بیت‌کوین توسط فروشندگان در آینده‌ای نه‌چندان دور شود.

bit2.jpg

اگر عرضه‌ی این کارت با موفقیت همراه باشد، ممکن است به فناوری تازه‌ای بدل‌شود که شبکه‌ی کارت‌ها باید برای آن چاره‌اندیشی‌کنند. پرداخت‌های بیت‌کوین درحال‌حاضر روی بلاک‌چِین تایید می‌شوند و هیچ کارمزدی هم به آنها تعلق نمی‌گیرد. با این حال، پرداخت مستقیم با بیت‌کوین ممکن است خوشایند فروشندگان باشد، چون دیگر لازم نخواهد بود برای مبادله‌ی پول در شبکه‌ی کارت‌ها، کارمزدی بپردازند.

 

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_محمد غفاری

نویسنده: جیمی تاپلین

موضوع محوری:

کارت اعتباری بیت کوین

منبع: بیزنس اینسایدر

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۵۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی