کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ جنون آمیزترین و عجیب ترین فستیوال‌ دنیا

در تمام گوشه و کنار جهان از تولدها گرفته تا آغاز سال نو هر فرهنگی سهم نسبی خود را در جشن هاو فستیوال های مناسبتی مختلف دارد. در حالی که در یک جای جهان آدم‌ها دوست دارند بزم‌شان را با پرتاب بز از برج‌ تکمیل کنند عده‌ای دیگر ترجیح می‌دهند از داخل صورت خود سیخ‌های آهنی رد کنند. ترجیح شما برای خوشگذرانی در یک ضیافت چیست؟ بسیار خب، پس برای چند شوک فرهنگی آماده شوید چون این‌ها ۲۵ جنون آمیزترین و عجیب ترین فستیوال‌ دنیا هستند که به شما معرفی می‌شوند.

۲۵. فستیوال تایپوسام

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا

این فستیوال هندو عموما در جنوب کشور هند جشن گرفته می‌شود و شامل بعضی از شدیدترین انواع سوراخ کردن‌ بدن می‌شود که بشر سراغ دارد. مطابق نظر متخصصان، هر چه درد بیشتری را بتوانید تحمل کنید، رستگارتر خواهید بود و بعضی‌ها حتی تلاش می‌کنند با کمک قلاب‌های کارگذاشته شده درون پوستشان تراکتورها و سایر اشیاء سنگین را روی زمین بکشند.

مطلب مرتبط: ۱۰ عجیب ترین غذای دنیا: جرات به خرج دهید و آنها را امتحان کنید!

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۲۴:  سونگکران

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

در هر آوریل، به مناسبت جشن سال نو، بزرگترین مبارزه‌ی تفنگ آبی در کشور تایلند اتفاق می‌افتد. و نه، این اتفاق فقط در یک روستای دورافتاده‌ی کوچک رخ نمی‌دهد. ما درباره‌ی تمام یک کشور صحبت می‌کنیم که با استفاده از تفنگ‌های آبی خودش را در آب غرق می‌کند. اما این سرگرمی فقط به تفنگ‌های آبی محدود نمی‌شود، چون بعضی از آدم‌ها برای این کار استفاده از سطل آب و یا حتی فیل‌ها را ترجیح می‌دهند.

۲۳. فستیوال توناراما

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

این فستیوال، که اساسا به معنی ارتقاء صنعت نوپای ماهی تن بود، اکنون به خاطر رویداد برجسته‌اش شناخته می‌شود … یعنی پرتاب ماهی تن.

مطلب مرتبط: ۲۵ خونین ترین نبرد و درگیری نظامی تاریخ

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۲۲: توماتینا

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

آنچه به عنوان یک مبارزه‌ی خیابانی بین نوجوانان با استفاده از گوجه‌ فرنگی‌های نزدیک‌ترین سبزی فروشی محل شروع شد اکنون به بزرگترین مبارزه با گوجه فرنگی در جهان تبدیل شده است. این رویداد هر ساله در شهر کوچک اسپانیایی بنیول و در طول یک دوره‌ی زمانی حدودا ۱ ساعته انجام می‌شود و شهر آنچنان از گوجه فرنگی پوشیده می‌شود که اداره‌ی آتش نشانی باید بیاید و همه‌ی آن‌ها را از در و دیوار شهر بشوید.

۲۱. فستیوال گِل بوریئونگ

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

این مبارزه‌ی بین‌المللی با گِل که هر تابستان در شهر بوریئونگ کره‌ی جنوبی اتفاق می‌افتد میلیون‌ها بازدید کننده را از سرتاسر جهان به خود جلب می‌کند. قطعا تعجب خواهید کرد اگر بدانید که این رویداد قرار بود یک وسیله‌ی بازاریابی برای تولیدکنندگان محلی لوازم آرایشی باشد که از گل معدنی غنی شده در محصولاتشان استفاده می‌کردند.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۲۰: جشن هولی

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

تا به این لحظه احتمالا متوجه شده‌اید که گروه‌های بزرگی از آدم‌ها که جشنی را برپا می‌کنند تمایل دارند به یکدیگر چیزهایی پرتاب یا یکدیگر را به چیزی آغشته کنند. در حالی که سخت می‌شود گفت آیا پودرهای رنگی احساس بهتری از گِل یا گوجه‌فرنگی به آدم‌ها می‌بخشند اما مطمئنا بسیار بامزه‌تر به نظر می‌آید. هر چند اگر چنین چیزی به مذاق‌تان خوش می‌آید، ممکن است دلتان بخواهد در طول فستیوال بهاری هولی به هند سری بزنید. حداقل‌اش این است که احتمالا آخر سر یک پیراهن رنگ وارنگ بسیار جالب نصیب‌تان می‌شود!

مطلب مرتبط: ۲۵ عجیب ترین و معروف ترین اعداد جهان و دلیل اهمیت آن ها

۱۹. فستیوال بوفه‌ی میمون

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

در این دنیا چیزهای زیادی وجود ندارند که بامزه‌تر از وقت گذراندن با یک دسته میمون باشند… مگر وقت گذراندن با یک دسته میمون که در یک “بوفه‌ی تا می‌توانی بخور” لپ‌‌های خود را از خوردنی‌ها پر کرده‌اند. با این وجود، این دقیقا همان چیزی است که در صورت بازدید از تایلند در نزدیکی‌های ماه نوامبر مشاهده خواهید کرد. بومیان این فستیوال را هر سال با قرار دادن میوه‌ برای دوستان میمونی خود جشن می‌گیرند. جالب است که ظاهرا هیچ معنی به غیر از تلاش صورت گرفته برای بهبود اوضاع گردشگری این کشور، در پس آن وجود ندارد.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۱۸: خوک

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

در حالی که عده‌ای می‌پرسند “چرا؟” فرانسوی‌ها می‌‌پرسند “چرا که نه؟” اگر توجه‌تان به این فستیوال سالانه که در شهر کوچک Trie Sur Baise برگزار می‌شود جلب شده است این تقریبا یک توضیح خوب به حساب می‌آید. بسیار خب، این به طور کامل درست نیست. این شهر سابقا بزرگترین بازار خوک فرانسه بود و هر چند این کسب و کار امروزه با آنچه سابقا بوده است یکی نیست، به نظر می‌رسد مردم محلی همچنان شور و شوق بسیاری نسبت به خوک‌های خود دارند.

 ۱۷. شب تربچه‌ها

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هرچند ممکن است برای گیاهخواران شبیه یک فیلم ترسناک به نظر برسد، اما “شب تربچه‌ها”‌در واقع فستیوالی است که هر سال قبل از کریسمس در سرتاسر مکزیک جشن گرفته می‌شود. فروشندگان خیابانی تربچه‌های بزرگ خود را که به طور خاص و ویژه‌ای پرورش داده‌اند از زمین بیرون می‌کشند و بعد آن‌ها را به شکل‌های واقعا بامزه‌ای در می‌آورند.

۱۶. فستیوال سنت ماریا قدیسه‌ی حامی رستاخیز

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

این جشن که با نام فسیوال “تجربه‌ی نزدیک به مرگ” نیز شناخته می‌شود هر ساله در شهر Las Nieves اسپانیا برگزار می‌شود. صدها نفر از مردم به افتخار سنت ماریا دو ریبارتم، قدیسه‌ی حامی رستاخیز، گرد هم جمع می‌شوند. با این حال، اگر دیدید دسته‌ای از مردم را درون تابوت بر دوش خود حمل می‌کنند تعجب نکنید. نه، آن‌ها نمرده‌اند، لااقل فعلا نمرده‌اند. آن‌ها در واقع به این خاطر داخل تابوت هستند که ظرف ۱۲ ماه گذشته‌ تجربه‌ای نزدیک به مرگ داشته‌اند و اکنون مراتب حق شناسی خود را به جا می‌آورند.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۱۵: قِل دادن پنیر

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هر ساله در حوالی گلاستر انگلستان، صدها نفر دور هم جمع می‌شوند تا شاهد آن باشند که مردم محلی یک پنیر بزرگ را از نوک تپه‌ی کوپر تعقیب می‌کنند و ۲۰۰-۳۰۰ متر را تا پایین تپه غلت زنان طی می‌کنند، که در آنجا امدادرسانان آن‌ها را از زمین بلند می‌کنند و به بیمارستان منتقل می‌کنند. هرچند اگر نفر اولی باشید که از خط پایان می‌گذرد، آن پنیر را برنده می‌شوید. واقعا که ارزشش را دارد!

۱۴. فستیوال ماهیگیری آرگنگو

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هر ساله در شهر آرگنگو نیجریه، تمام مردان محلی با هم رقابت می‌کنند تا ببینند چه کسی با دست خالی و بدون هیچ وسیله‌ای بزرگترین ماهی را از رودخانه بیرون می‌کشد. بانوان یادداشت بر می‌دارند، فرد برنده یک صید واقعی است (که می‌توانند به تور بیندازند)!‌

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۱۳: فستیوال گاو دوانی

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

احتمالا به عنوان یکی از رویدادهای معروف‌تر این فهرست، گاو دوانی پامپلونا در اسپانیا در واقع بخشی از فیستا سان فرمین (جشن سنت فرمین) است که هر سال در ماه جولای برگزار می‌شود. تنها لازمه‌ی شرکت در این فستیوال آن است که باید ۱۸ سال تمام داشته باشید (بالغ) و عاقل باشید.

۱۲. هاداکا ماتسوری

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

وقتی پای فستیوال‌های عجیب به میان می‌آید، شکست دادن ژاپن در این زمینه کار کاملا دشواری است. هرچند این “فستیوال برهنگی” چیزی بیشتر از این ور و آن ور دویدن دسته‌ای از مردان نیمه برهنه‌ی لُنگ پوش به نظر نمی‌رسد، اما در واقع شماری از مردم آن را نسبتا مقدس می‌دانند و ریشه‌های آن را می‌توان در صدها سال پیش یافت.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۱۱: اینترویدا

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هر ساله در شهر لازا در شمال اسپانیا فستیوالی برگزار می‌شود که در آن آدم‌ها تکه پارچه‌های مندرس گِلی به سمت همدیگر پرتاب می‌کنند. اما این بدترین قسمت ماجرا نیست. در حالی که همه در این شهر همه چیز را به هم می‌ریزند، مردان جوان به بالای کوه می‌روند و مورچه‌ی آتشین جمع می‌کنند. بعد از انداختن آن‌ها در کیسه‌های پر از خاک آن‌ها را به شهر باز می‌آورند و در سرکه خیس‌شان می‌کنند تا کمی برافروخته شوند. بعد از این تنها کاری که باقی می‌ماند آن است که مورچه‌های آتشین عصبانی را دور شهر بچرخانند و آن‌ها را به سر و صورت مردم بیندازند.

۱۰. فستیوال پرتاب پشگل گوزن شمالی

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

برای جشن بزرگداشت حیوان رسمی ایالت، شهر آلاسکایی کوچک تالکیتنا فستیوال سالانه‌ای را برگزار می‌کند که نکته‌ی برجسته‌ی آن پرتاب پشگل گوزن شمالی از درون بالن به روی اهداف مورد نظر است. باور کنید با شما شوخی نمی‌کنیم.

۹. فستیوال آپ هلی آ

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

آپ هلی آ (Up Helly AA) که سالی یک بار در جزیره‌ی اسکاتلند اتفاق می‌افتد، یک گناه‌آزمون نسبتا سخت است که شامل آتش‌های فراوان، کلاه‌های وایکینگ‌ها و ماکت‌های کشتی‌های جنگی با اندازه‌ی واقعی می‌شود که آتش زده و تخریب می‌شوند… این فستیوال هر ساله در اواسط زمستان و پایان کریسمس برگزار می‌شود و شامل هزاران بازدید کننده و شرکت کننده است که در جوخه‌های متفاوت و با لباس‌های مخصوص رژه می‌روند و برنامه اجرا می‌کنند.

۸. روزهای مرد مرده‌ی یخ زده‌

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

از زمانی که پیکر بردو مورستول توسط نوه‌اش در اواخر دهه‌ی ۸۰ به ایالات متحده آورده شد، آن را در کپری واقع در شهر کوچک ندرلند کلرادو به صورت یخ زده فریز کرده‌اند. هرچند در آغاز مردم شهر مخالف ایده‌ی نگهداری اجساد یخ زده‌ی مردگان در حیات خلوت خود بودند، اما تا حدود زیادی کوتاه آمده‌اند. امروزه آن‌ها حتی یک فستیوال سالانه برگزار می‌کنند که شامل مسابقات تابوت رانی، یک رژه‌ی حرکت آهسته، و یک رقابت شباهت با مرد مرده‌ی یخ زده می‌شود.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۷: فستیوال کشیدن غاز

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هر ساله در سه‌شنبه‌ی اعتراف در شهرهای مختلف در سرتاسر آلمان و هلند روستاییان در یک فعالیت بسیار قدیمی و بسیار جنجالی شرکت می‌کنند. در اصل یک غاز را از سیم یا دیرک آویزان می‌کنند و بعد شرکت‌ کنندگان به نوبت سعی می‌کند که (با کشیدن) سر او را از بدنش جدا کنند. البته سر غاز چندان تاب نمی‌آورد و طولی نمی‌کشد که یکی برنده می‌شود. اما خیلی احساساتی نشوید،‌ فعالان حقوق حیوانات اخیرا قبل از شما دست به کار شده‌اند. امروزه فقط در جشن‌ها استفاده از غازهای مرده مجاز است.

۶. بازی‌های رِدنِک

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

در سال ۱۹۹۶ که مسابقات المپیک در آتلانتا برگزار می‌شد، بعضی از مردم محلی از این واقعیت آزرده خاطر شدند که رسانه‌ی بین‌المللی آن‌ها را به عنوان “گروهی از مردم یقه قرمز (کارگر دهاتی) برگزار کننده‌ی یک رویداد ورزشی” به تصویر کشیده بودند. در نتیجه آن‌ها به انجام این کار پایان دادند. بعضی از رویدادهای آن شامل پرتاب صندلی توالت، قالپاق پرانی، و صدا درآوردن به وسیله‌ی زیر بغل می‌شدند.

۵. فستیوال سوزاندن بشکه‌ی قیر

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

هرچند کسی به طور کامل دیگر دلیل انجام این کار را نمی‌داند، به مدت صدها سال است که مردم شهر دِوون انگلستان درون خیابان‌ها می‌دوند و بشکه‌های سوزان قیر را با خود حمل می‌کنند.  به محض آنکه خورشید در پنجم نوامبر (شب آتش) غروب می‌کند بشکه‌ها را آتش می‌زنند و روی پشت یک شخص حمل کننده قرار می‌دهند. وقتی که او دیگر نتواند داغی بشکه را تحمل کند آن را به شخص مشتاق بعدی تحویل می‌دهند و این کار همین‌طور ادامه پیدا می‌کند.

۴. بلز د فوگو (گلوله‌های آتش)

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

در ادامه‌ی بحثمان درباره‌ی آتش، ‌این فستیوال ما را به شهر سال سالوادور می‌برد. در حدود پایان قرن بیستم و آغاز قرن ۲۱ یک آتش فشان تقریبا به طور کامل شهر کوچک  نجاپا را نابود کرد. از آن زمان به بعد هر ساله ساکنین در میدان شهر گرد هم آمده‌اند برای برگزاری یک جشن تئاترگونه‌ی بسیار مناسب که شامل انداختن پارچه‌های آتش گرفته به سمت همدیگر می‌شود. این کار به انداختن مورچه‌های آتشین و گوجه به سمت همدیگر وجهه‌ی جذاب‌تر و قابل قبول‌تری می‌دهد، اینطور نیست؟

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۳: کوناکی سومو

۲۵ احمقانه ترین فستیوال‌ ها از سرتاسر جهان

بار دیگر از ژاپن سر درآوردیم، و بار دیگر ژاپنی‌ها موفق شده‌اند دست به کار بزرگی بزنند. این بار این فستیوال شامل دو چیز می‌شود – کشتی‌گیران سومو و  تعداد زیادی از کودکان. هر آوریل کشتی‌گیران در حالی که کودکان را در دستان خود نگه داشته‌اند چهرهای‌شان را بزک می‌کنند تا ببینند بچه‌ی روی دوش کدام کشتی‌گیر زودتر گریه می‌کند. احتمالا مردی که دستانش برای بچه امنیت بیشتری را فراهم می‌‌کند برنده خواهد شد.

۲. فستیوال پرت کردن بز

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا

در این جهان فقط چند چیز عجیب‌تر از آنچه در شهر کوچک اسپانیایی Manganeses de la Polvorosa  در چهارمین یکشنبه‌ی ماه ژانویه اتفاق می‌افتد وجود دارد. اساسا این فستیوال به این قرار است: پسربچه‌ای یک بز را پیدا می‌کند، دست و پای آن را می‌بندد، و بعد آن را از بالای برج ناقوس کلیسا به پایین پرتاب می‌کند که بعد قرار است توسط اهالی ده که روی زمین هستند در هوا گرفته ‌شود.

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا ۱: ال کولاچو

عجیب ترین فستیوال‌ دنیا

این جشن لعنتی، که با عنوان فستیوال پرش از روی نوزادان هم شناخته می‌شود هر ساله در جشن یادبود شام آخر مسیح در روستای  Castrillo de Murcia اسپانیا اتفاق می‌افتد. هر نوزادی که در ۱۲ ماه گذشته به دنیا‌ آمده باشد بر روی تشک در خیابان قرار داده می‌شود و مردان بالغ روستا به نوبت از روی آن‌ها می‌پرند. هرچند معمولا دست کم چند مصدوم بر جا می‌ماند (در کمال تعجب!)، شایع است که این مصدومان عموما شامل کسانی می‌شود که از روی بچه‌ها می‌پرند،‌ نه خود بچه‌ها.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۲۵ جنون آمیزترین و عجیب ترین فستیوال‌ دنیا


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی