کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عارضه‌ جانبی پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند

شما هم عاشق پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند هستید؟ فکر می‌کنید استایل مهمانی رفتن‌تان بدون پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند مورد علاقه‌تان کامل نمی‌شود؟ یک جفت کفش پاشنه بلند جزء ملزومات مد و لباس زنان در سراسر جهان است. ولی، آیا از خطرات پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند برای سلامتی‌تان آگاه هستید؟

بسیار خوب، این مقاله به ۱۰ دلیل اشاره می‌کند که چرا برای حفظ سلامتی‌تان باید از پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند یا کفش های پاشنه سوزنی خودداری کنید! اگر می‌خواهید از این دلایل آگاه شوید، بهتر است این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

۱۰ عارضه‌ جانبی پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند

در ادامه به ۱۰ عارضه جانبی پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند اشاره می‌کنیم:

۱. درد ناحیه‌ی پایین کمر

پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند نشان می‌دهد شما بر قله‌ی مد ایستاده‌اید. این کفش‌ها معمولا بسیار شیک و جذاب هستند و می‌توانند کلاس‌تان را بالا ببرند. ولی راحتی و کفش پاشنه بلند دو مقوله‌ای هستند که هرگز با یکدیگر سازگاری ندارند. کفش‌های پاشنه بلند به طور کامل نمی‌توانند از تمام نقاط پاهای‌تان به طور یکسان نگهداری کنند. این کفش‌ها باعث توزیع نامتعادل وزن روی پاهای‌تان می‌شوند و ممکن است باعث ایجاد درد، التهاب، و فشار در ناحیه‌ی پایین کمر‌تان شوند.

۲. درد در ناحیه‌ی ساق پا

درد ماهیچه‌های ساق پا از دیگر عوارض جانبی پوشیدن کفش‌های پاشنه سوزنی است. این کفش‌ها هم‌چنین می‌توانند به تورم رگ‌ها منجر شوند که نه تنها ظاهر پاهای‌تان را زشت و ناخوشایند می‌کند، بلکه بسیار دردناک نیز است. اگر می‌خواهید همیشه زیبایی ساق پاهای‌تان را به رخ دیگران بکشید، باید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند دوری کنید.

مطلب مرتبط: ۸ نکته درباره‌ی کفش مناسب برای پیشگیری از کمردرد

۳. پا درد

کفش‌های پاشنه بلند یا پاشنه سوزنی شکل و طراحی خاصی دارند که بسیار شیک و مد روز به نظر می‌رسند. بعد از یک روز کامل ایستادن روی پاهای‌تان، با این کفش‌های آزاردهنده، به احتمال زیاد دچار پا درد خواهید شد. به این ترتیب، امکان دارد درد شدیدی را در انگشتان، کف، قوس یا پاشنه‌ی پاهای‌تان احساس کنید.

۴. پیچ خوردگی مچ پا

پوشیدن یک جفت کفش پاشنه بلند خوش‌فرم به سراسر لباس و اندام‌تان شکوه و جذابیت می‌بخشد. فقط زمان‌هایی می‌توانید کفش پاشنه بلند بپوشید که قرار است روی سطوح هموار راه بروید. ولی همیشه به طور بالقوه در هر مهمانی گودی، دست‌انداز، و سنگ‌ها می‌‌توانند انتظارتان را بکشند تا با کفش‌های پاشنه بلندتان نقش زمین شوید و مچ پای‌تان پیچ بخورد. جدای از پیچ خوردگی مچ پاها، چنین سقوطی ممکن است با شکستن مچ، و زخمی شدن آرنج و زانوهای‌تان منجر شود. و اگر بسیار بد و ناشیانه روی زمین فرود بیایید، حتی ممکن است صدمات بدتری نیز در انتظارتان باشد. از پوشیدن روزانه‌ی این کفش‌ها خودداری کنید. و اگر هم پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند جزء ضروریات‌تان است، آن‌ها را فقط در مراسم خاص بپوشید.

۵. ایجاد انحنای ناخوشایند در ستون فقرات

بیش‌تر زنان مد روز معمولا کفش‌های پاشنه بلند می‌پوشند تا کمرهای باریک و اندام ساعت شنی‌شان را به رخ دیگران بکشند. کفش‌های پاشنه بلند قوس پایین کمر را از حد معمول بیش‌تر می‌کند. در واقع، ارتفاع پاشنه مستقیما با درجه‌ی قوس کمرتان در ارتباط است. قوس بیش از حد کمر می‌تواند باعث ایجاد درد ناراحت کننده‌ای در نواحی بالا و پایین کمرتان شود.

۶. تنگ شدن رگ‌های خونی

کفش‌های پاشنه بلند معمولا پاهای‌تان را بلندتر و باریک‌تر نشان می‌دهند. شکل و طراحی این کفش‌ها پاهای‌تان را به زور در حالتی واقعا غیر طبیعی قرار می‌دهد؛ پوشیدن این کفش‌ها هر چیزی برای‌تان به همراه دارد، به غیر از راحتی. این فشار بر روی پاهای‌تان می‌تواند به کاهش جریان خون منجر شود. در موارد شدیدتر، حتی می‌تواند باعث پاره شدن رگ‌های خونی‌تان شود.

۷. کج شدن و به هم ریختن شکل طبیعی پاها

انگشت چکشی پا یکی از خطرناک‌ترین عوارض جانبی پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند به شمار می‌رود. حالت غیر طبیعی پا، فشار زیاد روی کف پا، رگ‌های خونی، و کمر باعث تغییر شکل انگشتان پا می‌شود که به این حالت انگشت چکشی می‌گویند.

۸. ضعیف شدن رباط‌ها

پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند باعث ضعیف شدن رباط‌های‌تان می‌شود. برای محافظت از پاهای‌تان در برابر هر گونه آسیب و صدمه باید عطای این کفش‌ را به لقای‌اش ببخشید.

۹. زانو درد

انحنای ناخوشایند پا هنگام پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند فشار بسیار زیادی بر مفصل زانو وارد می‌آورد. این فشار غالبا باعث ایجاد آرتروز می‌شود.

۱۰. کشیدگی بیش از اندازه‌ی انگشتان پا

از دیگر تاثیرات مخرب پوشیدن دائمی کفش‌های پاشنه بلند ثابت ماندن انگشتان پا در حالت کشیدگی دائمی است.

اکنون دیگر می‌دانید سلامتی‌تان چه تاوانی برای این کفش‌های جذاب پس می‌دهد. امیدوار هستیم مطالعه‌ی این مقاله درباره‌ی عوارض جانبی پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند توانسته باشد متقاعدتان کند پیش از پوشیدن این کفش‌ها یک بار دیگر خوب فکر کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: stylecraze

۱۰ عارضه‌ جانبی پوشیدن کفش‌ پاشنه بلند


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۷۱ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
ابزار تلگرام وبلاگ

مثل همیشه عالی می نویسید
مخصوصا مطالبی که تعدادیه
موفق باشین

wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی