کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

ظریف شکایت ایران از آمریکا به سازمان ملل را اعلام کرد

موضوع شکایت ایران از آمریکا روز یکشنبه (۲۶ آذر/ ۱۷ دسامبر) توسط محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان مطرح شد. وی در ایمیلی به خبرگزاری روسی اسپوتنیک، از قصد جمهوری اسلامی ایران برای شکایت بردن از آمریکا به سازمان ملل متحد، در رابطه با اتهام تحویل تسلیحات به حوثی‌های یمن خبر داد.

ظریف شکایت ایران از آمریکا به سازمان ملل را اعلام کرد

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل، پنجشنبه گذشته در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، قطعات باقی‌مانده موشک شلیک‌شده از سوی حوثی‌ها به ریاض را به نمایش گذاشت و مدعی شد که این موشک در ایران و در مجتمع صنعتی “شهید باقری” ساخته شده و به حوثی‌های یمن تحویل داده شده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اتهام نیکی هیلی علیه ایران در حالی مطرح شده که سازمان ملل هنوز به نتیجه قطعی در مورد منشأ موشک پرتاب‌شده حوثی‌ها به ریاض نرسیده است.

اتهامی با نمایش “یک تکه آهن”

وزیر خارجه ایران در حاشیه “همایش تخصصی انعکاس موازین حقوق بشر در قوانین کیفری ایران” گفته است: «آمریکا برای سر پوش گذاشتن بر حضور خود در منطقه و اقداماتی که می‌تواند جنایت جنگی محسوب شود اتهامات بی‌پایه‌ای را با نشان دادن یک تکه آهن علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند».

محمدجواد ظریف افزود: «در اینکه صحبت‌های خانم هیلی هیچ مستنداتی نداشت شکی نیست و حتی برای غربی‌ها هم در این خصوص قانع‌کننده نبوده است».

ظریف ایالات متحده را متهم کرده که این ادعاها را برای “به فراموشی سپردن” حضور آمریکا در “جنایات در منطقه و به‌خصوص در یمن” و نیز تصمیم به رسمیت شناختن اورشلیم (بیت‌المقدس) به عنوان پایتخت اسرائیل مطرح می‌کند.

ظریف تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در مورد اورشلیم را اقدامی خواند که “همه دنیا” آن را به عنوان “حرکتی خطرناک” محکوم کرده است.

وزیر خارجه کشورمان در عین حال آمریکا را مورد حمله‌ای متقابل قرار داد و گفت: «کشوری که خود بمب‌های خوشه‌ای در اختیار دولت عربستان گذاشته و این بمب‌ها کودکان و پیرمردان یمنی را نابود کرده و کشوری که از محاصره یمن توسط رژیم سعودی حمایت کرده چنین ادعاهایی را مطرح می‌کند».


وبگردی سایت کسب و کار بازده

ظریف شکایت ایران از آمریکا به سازمان ملل را اعلام کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی