کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

صندوق بین المللی پول: کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس منتظر نفت ارزان باشند

صندوق بین المللی پول اعلام کرد: اقتصادهای خلیج فارس باید خود را برای دوران نفت ارزان و واقعیت‌های بازار آماده کنند.

crude oil.jpg

به نقل از فرانسه از دوبی، صندوق بین المللی پول به کشورهای تولیدکننده نفت خام در منطقه خلیج فارس هشدار داد که باید خود را با واقعیت‌های جدید بازار نفت وفق دهند و هزینه‌های خود را کاهش دهند به فکر متنوع سازی درآمدهای خود باشند.

در این گزارش آمده است: کشورهای تولیدکننده نفت خام در خلیج فارس موضع خود را در ادامه روند تولید زیاد نفت خام به دلیل ذخایر عظیم مالی که در اختیار دارند حفظ کرده‌اند ولی باید این را بدانند که این روند برای مدتی تا حدودی طولانی ادامه خواهد داشت.

مسعود احمد، مدیر بخش خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول گفت: این کشورها نه تنها امسال بلکه برای سال‌های آینده باید خود را برای قیمت پایین نفت آماده کنند و هزینه‌های خود را با آن تنظیم کنند.

احمد در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت: بودجه اعضای شورای همکاری خلیج فارس امسال با کسری میانگین ١٣ درصدی روبرو شده است.

در مجموع کسری بودجه این کشورها از یک تریلیون دلار عبور خواهد کرد و این در حالی است که هر بشکه نفت کمتر از ٥٠ دلار در بازار معامله می‌شود. در ماه ژوئن سال ٢٠١٥ هر بشکه نفت این کشورها به طور میانگین ١١٥ دلار معامله می‌شد.

imf1.jpg

بنابر پیش بینی صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی این کشورها نیز حدود ٣.٢٥ درصد برای سال ٢٠١٥ و ٢.٧٥ درصد برای سال ٢٠١٦ خواهد بود. رشد اقتصادی این کشورها در سال ٢٠١٤، ٣.٥٠ درصد گزارش شده است.

احمد گفت: بیشتر مردم فکر می‌کنند که قیمت نفت در بازارهای جهانی از سطوح کنونی بالاتر خواهد رفت. تا سال ٢٠٢٠، ما انتظار بازه قیمتی حدود ٥٠ تا ٦٠ دلار  را داریم.

وی گفت: این یعنی این که این کشورها باید جنبه‌های مالی خود را با اوضاع جدید بازار نفت و درآمدهای نفتی وقف دهند. برای مثال این کشورها باید هزینه‌ای خود را کاهش داده و به فکر متنوع سازی منابع درآمدی خود باشند.

احمد اضافه کرد: بیشتر مردم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در بخشهای عمومی کار می‌کنند که این مدل کاری باید در چند سال آینده تغییر کند.

منبع: میزان

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی