کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

صعود ۱۲ پله‌ای ایران در رده‌بندی فضای کسب و کار

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از صعود ۱۲ پله‌ای ایران در رده‌بندی جهانی فضای کسب و کار خبر داد و اعلام کرد ایران رتبه ۱۱۸ را در بین ۱۸۹ کشور به‌دست آورده است.

world.jpg

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود موسوم به «گزارش فضای کسب و کار ۲۰۱۶» به مقایسه ۱۸۹ کشور جهان از نظر سهولت فعالیت‌های اقتصادی و وضعیت فضای کسب و کار آنها پرداخته است.

بر اساس ارزیابی این نهاد بین‌المللی که بر پایه آمار مربوط به یک ساله منتهی به ژوئن ۲۰۱۵(خرداد۹۴) تهیه شده است فضای کسب و کار در ایران بهبود نسبی داشته است.

بر اساس گزارش بانک جهانی ایران امسال در رده‌بندی جهانی فضای کسب و کار در میان ۱۸۹ کشور در رده ۱۱۸ جهان قرار گرفته است که نسبت به سال قبل تنها یک پله صعود داشته است. در عین حال این نهاد بین‌المللی ارزیابی خود از وضعیت فضای کسب و کار ایران در سال قبل را نیز مورد اصلاح قرار داده و رتبه ایران در پایان این سال را ۱۱۹ اعلام کرده است.

در گزارش سال گذشته بانک جهانی رتبه جهانی ایران از نظر فضای کسب و کار ۱۳۰ اعلام شده بود که در گزارش امسال این رقم به ۱۱۹ اصلاح شده است. بر این اساس در مجموع رتبه ایران ۱۲ پله بهبود داشته است.

شاخص کلی فضای کسب و کار بر پایه ۱۰ شاخص کوچکتر با عناوین آغازکسب وکار، کسب مجوز، ثبت داراییها، کسب اعتبارات، حمایت از سرمایه گذاری، مالیات، تجارت، اجرای قراردادها و ورشکستگی و دریافت انرژی برق محاسبه می‌شود. این شاخص در واقع نشان دهنده سهولت و مناسب بودن هرکشور برای انجام فعالیت‌های اقتصادی و تجاری است.

نمره ایران در شاخص کلی فضای کسب و کار ۵۷.۴۴ اعلام شده است.

در جهان سنگاپور با نمره ۸۷.۳۴ رتبه نخست از نظر فضای کسب و کار را به خود اختصاص داده است و نیوزیلند و دانمارک به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را ازین نظر به خود اختصاص داده‌اند.

کشور افریقایی اریتره نیز در رتبه آخر قرار گرفته است.

 

منبع: تسنیم

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
۴ درس از مذاکرات هسته‌ای برای مذاکرات تجاری تان
زمزمه‌های راه‌اندازی نمایندگی رسمی محصولات اپل در ایران
اخراج محترمانه بداخلاق‌ها از ایران؛ حذف پژو از بازار خودرو
روحانی: انتقال سرمایه و فناوری به ایران اولویت‌مان در تجارت با کشورهای اروپایی است
۱۸ فلاکت بارترین کشور جهان
اوباما قانون‌شکن است/سرنوشت توافق ایران را به دادگاه واگذار کنیم
۱۰ شهر جدید در ایران ساخته خواهد شد
آیا رستوران‌های امریکایی به ایران می‌آیند؟
همکاری ایران و روسیه در زمینه ماهواره‌های مخابراتی
هیات تجاری بزرگ روسیه در راه تهران
پروژه اتصال راه آهن آذربایجان به ایران آغاز شد
۷ عجیب و غریب‌ترین عادات غذا خوردن در جهان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی