کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

صادرات گاز ایران به ترکیه پس از ۵ روز توقف از سر گرفته شد

بازده: صادرات گاز ایران به ترکیه با اعلام آمادگی از سوی شرکت بوتاش از ساعت ۸ شب گذشته پس از رفع ایراد خط لوله صادراتی از سرگرفته شد.

به گزارش بازده و به نقل از فارس، صادرات گاز ایران به ترکیه با اعلام آمادگی از سوی شرکت بوتاش از ساعت ۸ شب گذشته پس از رفع ایراد خط لوله صادراتی از سرگرفته شد.

gaz.jpg

هفته گذشته در جریان انفجار خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه به دلیل عملیات تروریستی صادرات گاز ایران به ترکیه متوقف شد.

حمیدرضا عراقی با اشاره به اینکه پس از این انفجار خط لوله در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد؛ به محض اینکه از این حادثه مطلع شدیم صادرات گاز به ترکیه قطع شد.

این گزارش حاکی است براساس قرار داد صادرات گاز ایران به ترکیه باید سالانه حدود ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز به ترکیه ارسال شود.

براساس متن قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه تنها زمانی دو طرف مجبور به پرداخت جریمه می‌شوند که عملیات انتقال گاز به دلایل فنی و یا کمبود گاز متوقف شود و عملیات‌های تروریستی که منجر به انفجار خط می‌شود شامل پرداخت جریمه نخواهد بود.

درحال‌حاضر ترکیه به دلیل عدم اطمنیان به تامین انرژی در صادرات گاز و همچنین گرانی گاز شکایتی را به دیوان داوری ارائه کرده است که سال گذشته شکایت اول به نفع ایران مختومه شد یعنی ایران منبع مطمئن انرژی است و ترکیه نمی‌تواند در این موضوع اعتراض کند و موضوع دیگر که بحث قیمت است هم اکنون در حال بررسی است و تا چند وقت دیگر نتیجه این شکایت نیز اعلام خواهد شد.

//بازده//

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی