کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شورای عالی امنیت ملی برجام را تأیید کرده‌ است/ برجام محصول یک تصمیم ملی است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اکنون روز تصمیم گیری در خصوص برجام است و با اینکه نقاط ضعفی دارد، محصول یک تصمیم ملی است و شورای‌عالی امنیت که سران سه قوه در آن حضور دارند، آن را تأیید کرده‌اند.

165.jpg

به گزارش بازده به نقل از خبرگزاری برنا، علاءالدین بروجردی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، به عنوان طراح طرح دو فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام که با بیش از ۱۰۰ امضا به هیأت رییسه رسیده بود ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان فاجعه منا و پیگیری هر چه سریعتر کمیته حقیقت‌یاب از سوی وزارت امور خارجه کشور گفت: در طول دو دهه گذشته مسئله هسته‌ای ایران چالشی‌ترین مسئله در حوزه‌ی بین‌الملل بوده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امریکا به عنوان دشمن قسم خورده جمهوری اسلامی ایران و اعضای دایم شورای امنیت به همراه آنان و اعضای اتحادیه اروپا مقابل جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند و تلاش کردند کشورهای متعددی را بر کشور ما وارد کنند از جمله صدور ۶ قطعنامه و تحریم برای نداشتن غنی‌سازی یکی از این تلاش‌ها بود که در نهایت جمهوری اسلامی ایران بر این اساس برنده شد چرا که خروجی تمام تلاش‌ها بعد از توافق ژنو و لوزان و در نهایت وین و توافق برجام این طرح عملاً تثبیت شد.

وی افزود: در این مصاف نابرابر جمهوری اسلامی ایران برنده شده و براساس رهنمود رهبری که نرمش قهرمانانه بود قرار گرفتیم که بتوانیم از این گردنه عبور کنیم لذا طرح دو فوریتی امروز با عنوان اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام ارائه شد.

بروجردی همچنین توضیح داد: نمایندگان هر دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت در جلساتی طولانی که حتی روز جمعه نیز برگزار شد تبادل نظر کردند و در حضور رییس مجلس این طرح دو فوریتی را تنظیم کردند که به مجلس ارائه کنند.

طراح طرح دو فوریتی اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در ادامه با بیان اینکه ۶ کشور طرف مذاکره براساس توافق مراحل قانونی را طی کردند گفت: اکنون روز تصمیم گیری در خصوص برجام است و با اینکه نقاط ضعفی دارد، محصول یک تصمیم ملی است و شورای‌عالی امنیت که سران سه قوه در آن حضور دارند، آن را تأیید کرده‌اند.

وی ادامه داد: شورای علای امنیت ملی در صورتی می‌تواند به شکل داوطلبانه برجام را اجرا کند که برخی از احکام قانونی را در فرآیند اجرای آن رعایت کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تمام احکام موجود در ۸ بند و ۲ تبصره بیان شده است که آن را در خصوص برجام مورد توجه ویژه قرار داده‌ایم.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک با بورس‌های کالایی دنیا تعامل می‌کنیم
بازتاب شکست سناتورهای مخالف برجام در رسانه‌های امریکا
آمانو ساعت ۱۴ امروز به کمیسیون برجام می‌رود
  برجام از امروز وارد فاز اجرایی می‌شود
کدام صنایع زودتر از برجام سود می‌برند؟
چین و امریکا به همکاری خود در اجرای "برجام" تاکید کردند
رایزنی ۱+۵ و آژانس درباره اجرای برجام
برجام بر قیمت مسکن چه اثری گذاشت؟
توافق بر سر اجرای مناسب برجام
۱۲ محور سخنان نوبخت در نشست هفتگی: از میزان حقوق رئیس جمهور تا یارانه‌ و حج
تراز تجاری ایران با آمریکا مثبت شد
۳۷ دانشمند آمریکایی برای حفظ برجام به ترامپ نامه نوشتند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی