کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شمار کشته‌شدگان ایران از لگدکوبی حج تقریبا به ۲ برابر و ۴۶۴ رسید

شمار کشته‌شدگان ایران در روز پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته از “لگدکوبی” حج امسال، تقریبا دوبرابر شد و به عدد ۴۶۴ رسید، که امید زنده یافتن زائران مفقودشده را ناامید کرد.

LaMecque-Iran-Bilan.jpg

 

پس از آن که دیروز رهبر ایران، آیت‌الله خامنه‌ای با واکنشی شدید دولت عربستان را به خاطر قصور در انتقال اجساد قربانیان به وطن شان تهدید کرد، تهران و ریاض به توافقی برای سرعت بخشیدن به بازگرداندن اجساد رسیدند.

تهران رقیب منطقه‌ای خودش، عربستان سعودی، را به تلاش‌هایی برای ممانعت از آوردن اجساد قربانیان به وطن‌شان محکوم کرده است.

طبق گزارش‌ها تاکنون، جمهوری اسلامی با ۴۶۴ کشته بزرگ‌ترین شمار کشته‌شدگان را در میان اتباع ملیت‌های خارجی داشته است که بیش از ۵۰% کل کشته‌شدگان( ۷۶۹ نفر) را شامل می‌شود. مصر با ۷۵ کشته بعد از ایران است.

سازمان حج ایران در بیانیه‌ای که امروز پنج‌شنبه از تلویزیون دولتی ایران پخش شد گفت: “۷ روز پس از این حادثه‌ی تراژدیک و دردناک وضعیت همه‌ی زائران مجروح کاملا به روشنی گزارش شده است.”

قبلا اعلام شده بود در روز ۲۴ سپتامبر برابر با ۶ شهریور در منا در نزدیکی مکه ۲۴۰ ایرانی پس از لگدکوب شدن زیر دست و پای جمعیت وحشت‌زده‌ی حجاج  کشته شده‌اند و در حدود ۲۰۰ نفر هم مفقود شده‌اند.

علی مرعشی، رییس مرکز پزشکی حج هلال احمر ایران، که در تهران است، گفت، نمایندگان سازمان وی تمام بیمارستان‌ها را در جست‌وجوی حجاج مفقود گشته‌اند و متاسفانه حتی یک نفر را نیافتند که ایرانی باشد.

آژانس خبری ایرنا به نقل از حسن هاشمی، وزیر بهداشت ایران گفت که او و همتای عربستانی‌اش خالد الفلیح توافق کردند “فرآیند بازگشت اجساد را سرعت بخشند.”

او  هم چنین گفت”به ما اطمینان داده شده است که هیچ ایرانی بدون مجوز دولت ایران و بستگانشان در عربستان سعودی تدفن نخواهد شد.”

هاشمی افزود، اجساد شناسایی نشده که معلوم است ایرانی هستند باید اول برگردانده شوند و سپس در وطن‌شان شناسایی شوند.

“قصور در انجام تکالیف”

رهبر ایران، آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی چهارشنبه در راسم فارغ‌التحصیلی افسران نیروی دریایی گفت: “مقامات سعودی در انجام وظایف‌شان قصور می‌کنند. آنها باید بدانند کوچک‌ترین بی‌احترامی به یکی از زائران ایرانی در مکه و مدینه و انجام ندادن تعهدات‌شان برای انتقال اجساد روحانی و پاک کشته‌شدگان واکنش سخت و خشن ایران را به همراه خواهد داشت.”

یک مقام رسمی خبرگزاری ایسنا گفت: “گمان می‌رود ۴ سیاستمدار ایرانی مفقود شده نیز جزو کشته‌شدگان باشند.

غضنفر رکن‌آیادی، ۴۹ ساله، که سفیر سابق ایران در لبنان بوده است، که مقامی بسیار شامخ و عالی‌رتبه نزد ایرانیان محسوب می‌شود، یکی از آن چهار مفقود شده است.

ایسنا گزارش کرد عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران امروز پنجشنبه، با خانواده‌ی رکن‌آبادی ملاقات کرده است و پیام تسلیت حسن روحانی، رییس‌جمهوری را ابلاغ کرده است.

رحمانی فضلی به خانواده‌ی این سیاستمدار سابق گفت،”بر اساس آخرین آمارها سرنوشت ۱۶ زائر ایراین هنوز نامعلو است.”

 

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی