کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شل و توتال در ایران پمپ بنزین می‌سازند

روزنامه گاردین انگلستان اعلام کرد: همزمان با اعلام مسوولان ایران مبنی بر اینکه شرکت نفتی بین‌المللی بریتیش پترولیوم انگلستان می‌تواند ۱۰۰ جایگاه سوخت در ایران بسازد، احتمال دسترسی دوباره این شرکت به یکی از بزرگ‌ترین بازارهای هیدروکربن جهان افزایش یافت.

total.jpg

به گزارش بازده و به نقل از ایرنا روزنامه گاردین انگلستان نوشت: شرکت بریتیش پترولیوم نیز در یک اقدام جداگانه تایید کرد که تیمی از مدیران خود را به ایران فرستاده است. این پیشرفت‌ها همزمان شد با حضور یک هیات تجاری ۳۰ نفره انگلیسی در ایران که برای یک دیدار چهار روزه از آن و ملاقات با مقامات این کشور برنامه‌ریزی کرده بودند.

به رغم توافق ماه ژوئن(تیر)ایران با غرب در مورد محدودسازی برنامه هسته‌ای این کشور، تحریم‌های اتحادیه اروپا هنوز پابرجاست، لیکن ایران تلاش می‌کند تا با رعایت مفاد توافق، شرایط لغو این تحریم‌ها در اسرع وقت فراهم شود.

با توجه به گرم شدن سریع روابط تهران و واشنگتن، میان شرکت‌های آمریکایی و اروپایی برای محکم کردن موقعیت خود در ایران پیش از لغو رسمی تحریم‌ها، مسابقه‌ای در گرفته است.

بنابه اعلام پرس تی وی، بیژن حاج محمدرضا رییس جایگاهداران سوخت ایران گفته است که کشورش به شرکت‌های انگلیسی – هلندی شل و توتال فرانسه برای اینکه هر کدام ۱۰۰ جایگاه سوخت در ایران بسازند، چراغ سبز نشان داده است.

شرکت شل که در ماه اوت (مرداد) به همراه فرستادگان دولت انگلستان برای باز کردن سفارت این کشور در ایران به تهران سفر کرده بود گفت، از پیشرفت‌های بعدی صورت گرفته خبر ندارد.

سخنگوی شرکت شل در لندن نیز گفت: هیچ مجوزی برای عملیاتی کردن جایگاه‌های خرده فروشی سوخت در ایران به ما داده نشده است. ما همچنان از تحریم‌های بین المللی به طور کامل تبعیت می‌کنیم.

اما اگر چنین موافقت‌هایی شده باشد، این اولین باری است که ایران بر بی‌ میلی سابق خود در اجازه دادن به شرکت‌های خارجی برای ورود به بازار خرده فروشی سوخت این کشور فایق می‌آید.

مقامات اتحادیه‌های صنفی در رسیدن به چنین توافق‌هایی نقش چشمگیری داشته‌اند.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: ایرنا

 

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۳ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی