کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

اگر فهرست ما در مورد ۲۵ دورافتاده‌ترین مکان جهان را دیده‌ باشید پس با این مسئله که سیاره‌ی ما چقدر می‌تواند متروک و خالی از سکنه باشد آشنا هستید. با وجود این، در سوی دیگر، مکان‌هایی وجود دارند که در آنها به زحمت می‌توانید آدم‌ها را از حریم امن خود دور نگه دارید و با خود خلوت کنید. آنچه در ادامه می‌آید ۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین هستند.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

۲۵. استخر

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

در این استخر که در توکیو سامرلند، یک شهربازی ژاپنی، واقع شده است آن‌قدر سخت با آدم‌های اطراف‌تان به هم فشرده می‌شوید که به زحمت می‌توانید در آن آبی برای شنا کردن پیدا کنید، به‌ویژه در فصل تابستان.

مطلب مرتبط: ۲۵ مرگبارترین و سمی ترین عنکبوت جهان که واقعا وجود دارند

۲۴. استادیوم

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

استادیوم سر باز ماراکانا که در ریو دو ژانیرو واقع است و با نام استادیو جورنالیستا ماریو فیلهو نیز شناخته می‌شود در دهه‌ی ۵۰ برای میزبانی جام جهانی ساخته شد و از آن زمان با تقریبا یک چهارم میلیون تماشاچی رکورد تعداد حضور تماشاگر در یک رقابت فوتبالی را از آن خود کرده است.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۲۳: پله‌ برقی

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

مسلما توکیو به داشتن فضاهای زیاد و باز معروف نیست، چیزی که درباره‌ی پله‌برقی‌های آن نیز صدق می‌کند. در واقع، در ۲۰۰۸ یکی از شلوغ‌ترین پله‌برقی‌های آن با یک توقف ناگهانی مواجه می‌شود و شروع می‌کند به حرکت رو به عقب و باعث می‌شود آدم‌ها روی هم بیفتند که نهایتا کار چندین نفر از مصدومان این حادثه به اورژانس کشیده می‌شود.

۲۲. فرودگاه

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

هرچند راه‌های بسیاری برای اندازه‌گیری تراکم جمعیت یک فرودگاه وجود دارد، فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد جکسون در آتلانتا می‌تواند ادعا کند که بزرگترین تعداد مسافر را هر سال در ترمینال‌های خود مشاهده می‌کند یعنی بیش از ۹۲ میلیون نفر. این عدد ۱ میلیون نفر از تعداد مسافران فرودگاه رتبه‌ی دوم یعنی فرودگاه بین‌المللی پکن بیشتر است.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۲۱: مترو

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

توکیو نه تنها در سطح زمین به طرز مضحکی شلوغ و پر تراکم است، بلکه اوضاع زیر زمین هم خیلی برای آن متفاوت نیست. این شهر خانه‌ی شلوغ‌ترین مترو جهان با بیش از ۳.۱۶ میلیارد مسافر در سال است. این مقدار بیش از دو برابر آمار شهر نیویورک است (هرچند سیستم متروی نیویورک ایستگاه‌های بیشتری دارد).

مطلب مرتبط: ۲۵ مرگبارترین هنرهای رزمی که تا به امروز به وجود آمده‌اند

۲۰. مرکز خرید

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

با این که چند مرکز خرید هستند که ادعا می‌شود بیشترین حجم تردد را در جهان دارند (که اکثرا در جنوب شرقی واقعند)، به خاطر آمار نه چندان معتبری جایزه‌ی شلوغ‌ترین بازار خرید تعلق می‌گیرد به مال امریکا در نزدیکی شهرهای دوقلو در مینه‌سوتا. این مرکز هر ساله بیش از ۴۰ میلیون بازدید‌کننده به خود می‌پذیرد.

۱۹. آبراهه

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

هرچند در ۱۹۳۴ برآورد می‌کردند که کانال پاناما باید از عهده‌ی ۸۰ میلیون تن محموله در سال بر آید، امروزه این رقم از ۳۰۰ میلیون تن هم فراتر می‌رود. مطابق نظر پژوهشگران در دانشگاه اولدنبورگ این امر کانال پاناما را به شلوغ‌ترین آبراهه‌ی جهان تبدیل می‌کند و کانال سوئز بلافاصله بعد از آن قرار می‌گیرد.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۱۸: تقاطع

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

با عبور بیش از ۲.۵ میلیون نفر از روی خطوط سفید عابر پیاده در هر روز، گذرگاه شیبویا در توکیو تا به امروز شلوغ‌ترین تقاطع جهان به شمار می‌رود.

۱۷. جاذبه‌ی گردشگری

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

در تقاطع برادوی و خیابان هفتم از خیابان چهل و دوم غربی تا خیابان چهل و هفتم غربی در مرکز شهر نیویورک می‌توانید چیزی را بیابید که عده‌ی بسیاری آن را به عنوان “چهارراه‌ جهان” (یا به طور رسمی‌تر میدان تایم) می‌شناسند. طبق گزارش مجله‌ی سفر + تفریح این مکان پربازدیدترین جاذبه‌ی گردشگری کره‌ی زمین است که بیش از ۳۹ میلیون نفر را هر ساله به سمت خود جلب می‌کند.

مطلب مرتبط: ۲۰ حقیقت در مورد تایلند که عجیب و غریب اما واقعی است

۱۶. گورستان

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

هرچند در بیشتر قسمت‌های اروپا از قبرها استفاده‌ی مجدد می‌شود، اما در لندن چنین نیست. انگلیسی‌ها از این جهت که ترجیح می‌دهند آرامگاه‌های ابدی‌شان تا ابد پابرجا باقی بمانند بیشتر شبیه امریکایی‌ها هستند. فقط مشکل این است که در شهری که برای هزاران سال محل سکونت آدم‌ها بوده است انگلیسی‌ها به سرعت برای تدفین جا کم می‌آورند و امروزه حتی بزرگترین گورستان شهر نیز از مردم می‌پرسد که آیا مایلند قبر خود را با یک غریبه شریک شوند.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۱۵: پل

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

با حمل سالانه بیش از ۱۰۶ میلیون خودرو از روی رودخانه‌ی هادسون بین نیویورک و نیوجرسی، پل جورج واشنگتن شلوغ‌ترین پل جهان است. در واقع این پل آن‌قدر شلوغ است که دو سطح و در کل ۱۴ لاین دارد.

۱۴. خیابان

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

خیابان آکسفورد در لندن که در آن کافه‌ها، هتل‌ها، و فروشگاه‌ها به صف شده‌اند بیش از ۲۰۰ میلیون‌ نفر را هر ساله به خود جلب می‌کند. اخیرا مسئولان حتی مجبور شدند سیرک آکسفورد را بازسازی کنند و مقدار پیاده رو را دو برابر کنند. آنها این ایده را از گذرگاه شیبویا در ژاپن گرفتند.

۱۳. هتل

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

جای تعجب ندارد که برای یافتن شلوغ‌ترین هتل جهان دوباره به توکیو باز می‌گردیم. اگر شما فرسته‌ی ما درباره‌ی ۲۵ جالبترین هتل تمام دوران را دیده باشید پس با فضاهای نگهداری کوچک و کپسولی آنها آشنا هستید.

۱۲. کشور

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

به لحاظ فنی موناکو کشوری با بالاترین تراکم جمعیتی در جهان (حدود ۴۳.۰۰۰ نفر در هر مایل مربع) است. هرچند در کمال شگفتی، خود موناکو مساحتی کمتر از ۱ مایل مربع (۴/۳ مایل مربع) و جمعیتی ۳۲.۰۰۰ نفری دارد. به همین دلیل، اغلب اوقات آدم‌ها در بحث از تراکم جمعیت کشورک‌هایی مانند موناکو، سنگاپور، مالت، و بحرین را کنار می‌گذارند و مستقیم می‌روند سراغ بنگلادش که در هر مایل مربع خود ۲.۶۳۷ نفر را جا داده است.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۱۱: قطار

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

هرچند ژاپن سهم نسبی خود را در نواحی شلوغ و پرجمعیت دارد (مورد ۲۳ و ۲۵)، سامانه‌ی قطار آن مطلقا با قطار هند قابل قیاس نیست. در هیچ کجا برای آن همتایی پیدا نمی‌شود.

۱۰. جزیره

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

جزیره‌ی کلمبیایی سانتاکروز دل ایسلوته با جمعیت تنها ۱.۲۴۷ نفری دارای یک تراکم جمعیت ۱۲۴.۷۰۰ نفر در هر مایل مربع است. در واقع این جزیره آن‌قدر شلوغ است که همه چیز از مدرسه رفتن و تدفین مردگان تا مسابقه‌ی فوتبال خارج از آن اتفاق می‌افتد. به علاوه، این جزیره برق ندارد و آب شرب گوارا باید از خارج جزیره وارد شود.

۹. زندان

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

در حالی که رفتن به زندان در روسیه احتمالا برای هیچ کس ایده‌ی جالبی جهت سرگرمی و گذران وقت نیست، اما حداقلش این است که دوستان زیادی در آنجا خواهید داشت به خصوص در زندان کرستی در سنت پترزبورگ. تنها نقطه‌ی ضعف موجود (به استثناء گشنگی کشیدن و کتک خوردن) آن است که در زندانی که برای نگهداری ۳.۰۰۰ نفر ساخته شده است حدودا ۱۰.۰۰۰ زندانی وجود دارد، که برای هر زندانی حدود ۴ متر مربع فضا فراهم می‌آورد.

۸. ساحل

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

در ساحل کینگدائو هوئیکوآن در چین گاهی ممکن است گفتن این که کجا ماسه‌ها تمام و آب‌ها آغاز می‌شوند کار دشواری باشد، جایی که اغلب بزرگترین (و شلوغ‌ترین) ساحل آسیا به شمار می‌رود.

۷. محوطه‌ی پارکینگ

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

درست در جنوب غربی چین چیزی را خواهید یافت که بسیاری آن را شلوغ‌ترین محوطه‌ی پارکینگ جهان به حساب می‌آورند. در حالی که خود محوطه آن‌قدرها بزرگ نیست و در فضای ۵.۴۰۰ متر مربی داخل فقط ۵۰ جای پارک دارد، به طور متوسط در هر روز ۷۰ خودرو را در خود جای می‌دهد. به رغم این فشردگی و تراکم مردم محلی مدعی هستند که در سال گذشته فقط یک خراش جزئی برای یکی از خودروها اتفاق افتاده است.

۶. مک دونالدز

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

با داشتن ۳۱.۰۰۰ مکان در سرتاسر جهان، مک دونالدز روزانه برای ۵۸ میلیون‌ نفر غذا سرو می‌کند. البته، ممکن است چنین فکر کنید که معروف‌ترین مکان آن جایی در ایالات متحده یا دست کم در ژاپن است، اما اشتباه می‌کنید. مک‌دونالدز تاسیس شده در میدان پوشکین مسکو در واقع شلوغ‌ترین آنها در جهان است که معتقدند روزانه برای بیش از ۴۰.۰۰۰ مشتری غذا سرو می‌کند. نکته‌ی جالب: این مغازه در واقع نخستین مک دونالدز در روسیه بود و درست قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بازگشایی شد.

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین ۵: بزرگراه

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

هرچند ایالات متحده مهد بزرگترین شبکه‌ی جاده‌ای در جهان است اما این کانادا است که مقام اول را در دسته‌بندی بزرگراه‌های شلوغ در اختیار دارد. این جاده‌ی گسترده شده از ویندسور تا کبک که با نام بزرگراه ۴۰۱ کینگ شناخته می‌شود یکی از عریض‌ترین و شلوغ‌ترین بزرگراه‌های جهان است که بیش از نیم میلیون خودرو روزانه از آن در رفت و‌ آمد هستند.

۴. شهر

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

اگر فکر می‌کردید نیویورک شلوغ‌ترین شهر است، لازم است که بیشتر فکر کنید. نیویورک با جمعیت فقط ۳۰.۰۰۰ نفر در هر مایل مربع در مقایسه با مانیل (مثل) بیابان به حساب می‌آید. مانیل، به عنوان پایتخت فیلیپین و پرتراکم‌ترین شهر به لحاظ جمعیت در جهان، در هر مایل مربع بیش از ۱۱۰.۰۰۰ نفر را جا داده است.

۳. بیمارستان سوانح (تروما)

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

به عنوان یک پایگاه نظامی بریتانیایی که در دل صحرای افغانستان در کمپ بسشن واقع شده است، جای تعجب ندارد که این بیمارستان سوانح تا به امروز شلوغ‌ترین بیمارستان جهان است. پزشکان و دستیاران زیادی از سرتاسر جهان در این مکان روز و شب و بی‌وقفه در حال کار کردن هستند.

۲. مکان فرازمینی

 

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

به طرزی کاملا عجیب، ایستگاه فضایی بین‌المللی در فهرستی که از ۲۵ دورافتاده‌ترین مکان جهان ارائه داده‌ایم نیز قرار دارد. هرچند تا آخرالزمان زامبی‌ها رخ دهد و ما را مجبور کند بر روی ماه سکونت کنیم، ایستگاه فضایی بین‌المللی برنده‌ی بی‌چون و چرای این طبقه‌بندی خواهد بود. و اگر شک دارید، لازم است بگوییم که این پایگاه یک خدمه‌ی ثابت ۶ نفره دارد که در ۱۳.۰۰۰ متر مکعب زندگی می‌کنند یعنی تقریبا برابر با حجم سه خانه با اندازه‌ی متوسط. این مکان می‌تواند کاملا تنگ و فشرده شود، به خصوص وقتی هیچ کس برای شستن ظرف‌ها داوطلب نشود. خب با خودتان تصور کنید در آن مقیاس وسیع کهکشان ها و سیارات که هیچ جنبنده ای زندگی نمی‌کند حضور ۶ تا آدم در فضای ۱۳ هزار متری واقعا شلوغ به نظر می‌رسد.

۱. منطقه‌ی تجاری و مسکونی مونگ کوک در هنگ کنگ

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین

شلوغ‌ترین مکان جهان منطقه‌ی تجاری و مسکونی مونگ کوک در هنگ کنگ است. با بیش از ۳۴۰.۰۰۰ نفر جمعیت در هر مایل مربع، هیچ جای دیگری در جهان نمی‌تواند به جایگاهی که این مکان دارد حتی نزدیک بشود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۲۵ شلوغ ترین مکان کره‌ زمین


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی