کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شرط بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران

بعد از هفته‌ها صحبت و گمانه‌زنی درباره احتمال ورود بوئینگ به صنعت هوایی ایران و فروش هواپیماهای جدید به ایرلاین‌های ایرانی، حالا مسئولان این شرکت شرایط دقیق خود را برای حضور در ایران مشخص کرده‌اند، شرایطی که باز هم یک شرط بزرگ در دل آن قرار دارد.

بوئینگ

حمل‌ونقل و به خصوص صنعت هواپیمایی ایران یکی از بخش‌هایی بود که پس از لغو تحریم‌ها خود را آماده کرد تا تغییراتی جدی را تجربه کند. تغییراتی که قطعا واردات هواپیماهای جدید جزء اصلی آن بود.

پس از اجرای برجام مذاکرات ایران با غول‌های هوایی جهان آغاز شد تا کار خیلی زود به پیش قرارداد خرید ۱۱۸ ایرباس جدید برسد، پیش قراردادی که در طول هفته‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای اجرایی شدن آن انجام گرفته و هنوز به سر منزل مقصود نرسیده است.

در کنار ایرباس، بوئینگ نیز صحبت‌هایی برای ورود به ایران کرده و هرچند در چند مرحله مجوزهایی دریافت کرده است اما هنوز نتوانسته راه به جایی ببرد. در این بین هرچند بحث‌های فنی و کارشناسی از یک سو و بحث تبادلات مالی با ایران از سوی دیگر مسائلی زمان بر هستند که باید حل شوند، اما یک شرط مهم بر جای خود باقی است که این بار مسولان بوئینگ به شکلی شفاف آن را بیان کرده‌اند.

بویینگ اعلام کرده مجوز فروش به ایرلاین‌های ایرانی را دریافت کرده است اما رفع نیازهای ایرلاین‌های ایرانی را منوط به تایید دولت امریکا کرده است.

موضوعی که چند روز قبل دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی نیز در گفت‌وگو با ایسنا آن را تایید کرده و گفته بود امریکا به شکل خاص تمام معاملات ایرلاین‌های ایرانی را منوط به مجوز خود کرده و تا تایید نکند که این هواپیماها به تحریم‌های باقی مانده ضربه نمی‌زند مجوز صادر نمی‌کند.

اعلام آمادگی بوئینگ برای ورود به بازار ایران آن هم در شرایطی که یک شرط بزرگ هنوز بر جای خود باقی است نشان از آن دارد که معاملات آینده ایرلاین‌های ایرانی باید با تغییری جدی روبه رو شوند و یا امریکا فرآیند زمان بر و مشکل ساز صدور مجوز را لغو کند و یا راهی جدید پیش روی ایرلاین‌های ایرانی و البته هواپیماسازان بزرگ قرار گیرد.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

شرط بوئینگ برای ایران

منبع:ایسنا

(مشاهده ۱۳۶ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “شرط بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 1٫065 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت