کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شرایط واگذاری‌های پس از برجام

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: انتظار می‌رود با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه‌گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق بگیرد و سرمایه‌گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاری‌های این سازمان از خود بروز دهند.

 

por hosseini2.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم؛ پوری حسینی با اشاره به این که افزایش کارایی و بهره‌وری و نیز توانمندسازی بخش خصوصی و کوچک سازی دولت از اهدافی است که اجرای سیاست خصوصی سازی آن را دنبال می‌کند گفت: از سال ۸۰ تاکنون حدود ۱۱۰۰ شرکت در دستور کار خصوصی سازی برای واگذاری قرار گرفته است که تنها حدود ۱۲۰ شرکت از این تعداد برای واگذاری در سال ۹۴ به عنوان سال پایانی اجرای خصوصی سازی در کشور باقی مانده است.
رییس کل سازمان خصوصی سازی با تاکید بر انجام وظایف سازمانی برای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی با وجود شرایط نامناسب بورس اذعان داشت: هرچند شرایط حاکم بر بورس بر روند واگذاری‌ها تاثیر داشته اما این سازمان برنامه‌های مناسبی را برای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در نیمه دوم سال پیش بینی کرده است.
پوری حسینی با اشاره به این که در مجموع ۳۲ درصد از کل واگذاری‌های انجام شده از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی سازی در دو سال فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته است گفت: بنا داریم تا پایان امسال شرکت‌های باقی مانده دولتی را نیز با اراده قوی به بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی در خصوص لایحه آزادسازی سهام عدالت نیز تصریح کرد: ابتدا باید لایحه در دولت تصویب شود و پس از تصویب و تقدیم شدن به مجلس در خصوص مفاد آن توضیحاتی ارائه می‌شود.
پوری حسینی در خصوص وضعیت واگذاری‌های این سازمان در شرایط پساتحریم اذعان داشت: در شرایط پساتحریم انتظار می‌رود سرمایه جدید از داخل و خارج وارد بازار شود اما فعلا این اتفاق نیفتاده است.
وی گفت: با این حال بنظر می‌رسد با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه‌گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق بگیرد و سرمایه‌گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاری‌های این سازمان از خود بروز دهند که بر این اساس قصد داریم با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی بورسی، بانک، بیمه بازار سرمایه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور که در آبان ماه امسال برگزار می‌شود شرایط مناسبی را برای معرفی وظایف و رسالت‌های سازمان خصوصی سازی فراهم کنیم و از سوی دیگر با معرفی شرکت‌های قابل واگذاری و چگونگی حضور سرمایه‌گذاران در واگذاری‌های این سازمان اقدام مناسبی را در استفاده از فرصت‌های اطلاع رسانی فراهم آوریم.

 

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

توئیت جدید موگرینی: اخبار خوشی از تهران می‌رسد، به اجرای توافق نزدیک می‌شویم

گردشگران ایتالیایی برای ورود به ایران صف می‌کشند

دانشمند ایرانی در جمع ۱۰ دانشمند برتر جهان قرار گرفت

(مشاهده ۳۵ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

0 دیدگاه در “شرایط واگذاری‌های پس از برجام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 1٫285 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت