کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شراکت

شراکت چیست ؟

شراکت یا Partnership شکلی از کسب و کار است که دو یا چند نفر مالکیت، و همینطور مسئولیت اداره‌ی شرکت و درآمد یا زیانی را که کسب و کار به بار می‌آورد با هم سهیم می‌شوند. آن درآمد به شرکا پرداخت می‌شود که بعدا در بازده‌های مالیاتی شخصی‌شان آن را مطالبه می‌کنند- این کسب و کار به طور جداگانه، آن‌طور که شرکت‌ها می‌شوند، در سود و زیانش مالیات بندی نمی‌شود.

سه نوع شراکت وجود دارد:

  • شراکت تضامنی
  • شراکت تضامنی محدود
  • شرا کت سهامی(شراکت مشاعی)

شراکت تضامنی

در یک شراکت تضامنی، هر شریک در حجم کار، بدهی، و سود حاصله و پرداخت شده به شرکا به یک اندازه‌ سهیم است. تمام شرکا به نحو فعالانه‌ای در عملیات‌های کسب و کار درگیر هستند.

شراکت تضامنی محدود

شرکت تضامنی محدود به سرمایه‌گذاران بیرونی اجازه می‌دهد از یک کسب و کار خرید کنند اما بدهی و دخالت محدود را بر مبنای توزیعات‌شان حفظ می‌کنند. این نوع پیچیده‌ترِ شراکت است، که انعطاف‌پذیری بیشتری در زمینه‌ی مالکیت و تصمیم‌گیری دارد.

شرا کت سهامی(شراکت مشاعی)

پروژه‌ها یا معاهده‌های کوتاه مدت که شرکای متعدد را برای یک پروژه‌ گردهم می‌آورند نوعا به عنوان شراکت سهامی ساختاربندی می‌شوند. اگر شراکت خوب عمل کند، می‌تواند به عنوان یک شراکت تضامنی ادامه پیدا کنند. در غیر این صورت می‌توان آن را توقیف کرد.

مزایا

انتخاب ساختار بندی یک کسب و کار به عنوان یک مشارکت چند مزیت دارد که شامل موارد زیر است:

  • نسبتا مقرر کردن و حفظ آن در طول زمان آسان است
  • شرکا می‌توانند منابع‌شان را با هم متحد کنند تا استارت‌ آپِ شرکت را تامین وجوه کنند
  • شرکا می‌توانند در حجم کار و پاداش‌های موفقیت کسب و کار سهیم شوند
  • تواناییِ دادن این ظرفیت به کارکنان مبنی بر این‌که روزی می‌توانند یکی از شرکای کسب و کار شوند می‌تواند به عنوان انگیزه‌ای بزرگ باشد که آنها را برای ماندنِ بلند مدت تشویق می‌کند.

معایب

البته، جایی که مزیت وجود دارد، برای تشکیل شراکت معایبی هم وجود خواهد داشت:

  • جایی که بیش از یک مالک وجود دارد، این الزام وجود دارد که تفاوتِ دیدگاهی که می‌تواند کسب و کار را تهدید کند وجود خواهد داشت
  • هر چند شرکا همه‌ی سودهایی را که کسب و کار تولید می‌کند تقسیم می‌کنند، اگر پرداخت در هماهنگی با همکاری هر شریک با شرکت نباشد، اختلافات می‌توانند بروز کنند
  • برخلاف شرکت سهامی، که کمک می‌کند مالکان را در برابر بدهی محافظت کنند، شراکت‌ها هم بدهی مشترک و هم بدهی منفرد دارند. یعنی، تمام شرکا به اندازه‌ی اقداماتِ دیگر شرکا از طرف شرکت مسئول اقدامات خود هستند.

خرده‌ها

هیچ مالیات سالانه‌ای برای پرداخت وجود ندارد، اما شراکت واقعا به صدور یک فرمِ K-۱ از سوی تمام شرکا دارد تا در خرده‌ مالیات بر درآمدهای شخصی‌شان گنجانده شوند.

نکته‌ی مهم این بحث چیست؟ مواظب باشید با چه کسی وارد کسب و کار می‌شوید، چون شما مسئول اقدامات آنها خواهید بود چرا که به کسب و کار مربوط می‌شوند.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_

منبع:shopify

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۵۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی