کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شبکه سلول‌های بنیادی و علوم اعصاب راه‌اندازی شد

شبکه سلول‌های بنیادی و علوم اعصاب برای همکاری متخصصان کل کشور در درمان اختلالات‌شناختی و سیستم عصبی راه‌اندازی شد.

1770725.jpg

محمد تقی جغتایی، دبیر کمیسیون علوم اعصاب ستاد توسعه سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما قصد داشتیم کارگروه مشترکی بین ستاد توسعه علوم و فناوری شناختی و ستاد توسعه سلول‌های بنیادی معاونت علمی ایجاد کنیم تا بدین واسطه بدانیم چگونه از سلول‌های بنیادی برای درمان اختلالات شناختی و سیستم عصبی بهره ببریم.

به گفته وی، طبق جلساتی با بیش از ۵۰ نفر از اساتید دانشگاه‌های تهران و سایر دانشگاه‌ها به نتیجه رسیدیم که ایجاد چنین شبکه‌ای برای همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های فعال در حوزه سلول‌های بنیادی و سیستم عصبی ضروری است.

وی ادامه داد: رسالت شبکه سلول‌های بنیادی و علوم اعصاب این است که فعالیت‌های این دو حوزه را با همکاری متخصصان کل کشور در یک راستا جهت‌دهی کند تا این متخصصان بتوانند با یکدیگر در قالب یک شبکه، همکاری و فعالیت بکنند.

به گفته وی، به این واسطه کارهای تکراری کم می‌شود و یک تقسیم کاری در این حوزه صورت می‌گیرد.

جغتایی با بیان اینکه از ۳ ماه پیش اقداماتی برای تشکیل این شبکه پیش گرفتیم، گفت: درحال‌حاضر ۴ هسته این کارگروه تشکیل شده است تا محققان، دانشجویان، اساتید و پزشکان بتوانند فعالیت‌های خود را در قالب این شبکه انجام دهند.

وی با بیان اینکه همچنین تقسیم کاری روی اختلالات تکاملی، استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان فلج مغزی و… در این شبکه انجام گرفته است، افزود: همکاری محققان در حوزه‌ها و بیمارستان‌هایی که باید به فعالیت بپردازند مشخص شده است.

جغتایی ادامه داد: همکاری محققان در حوزه‌های فلج مغزی و ضایعات نخاعی در بیمارستان امام خمینی(ره) و مرکز طبی کودکان، سکته مغزی در بیمارستان فیروزگر و بیمارستان تبریز، صرع در بیمارستان شریعتی، اختلالات حرکتی در بیمارستان رسول و حوزه فلج مغزی در بیمارستان شهدای تجریش و شهید بهشتی تعیین شده است.

 

مشاور دبیر ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه همکاری این محققان در بیمارستان‌های تعیین شده آغاز شده است، افزود: همچنین همکاری بین گروه‌های پایه و بالینی از دیگر هدف‌های این شبکه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به نتایج این شبکه گفت: قرار است در چهارمین کنگره ملی تازه‌های علوم اعصاب پایه و بالینی ( از ۲ تا ۴ دی ماه ) و سمیناری که در این دو حوزه در زمستان امسال برگزار می‌شود، حاصل کار شبکه و هسته‌ها ارائه شود.

جغتایی با بیان اینکه همچنین هسته‌ها مطالعات خود را در سطح حیوانی و کار آزمایی‌های بالینی آغاز کرده اند، افزود: در واقع تعریف پروژه‌های کار آزمایی بالینی، مطالعات آزمایشگاهی، حیوانی و… در این بیمارستان‌ها انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه همه دانشگاه‌ها و موسسات و مراکز با این شبکه همکاری دارند، خاطرنشان کرد: ما استقبال می‌کنیم که محققان دیگر دانشگاه‌ها و افراد به این شبکه بپیوندند.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: مهر

مطالب مرتبط
متن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص مذاکرات ایران و ۱+۵
ایران یک سرزمین خاص روی کره ی خاکی
بوئینگ آمریکا آمد
رتبه ۱۸ ایران در افزایش جمعیت
سقوط قیمت آیفون ۶s در ایران
بروکسل تحریم‌های ایران را لغو می‌کند
۵۵ برند پوشاک خارجی برای ثبت نمایندگی در ایران اقدام کردند
با مشارکت روسیه خطوط ریلی ایران برقی می‌شود
رتبه ۴ ایران در هشدارهای خشکسالی دنیا
نماینده‌ی رسمی پورشه در ایران تعلیق می‎‌شود
سقوط قیمت نفت ایران
المانیتور: احتمال وقوع جنگ ایران و عربستان

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی