کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شاخص ناتوان در اوج گیری

در روزهایی که همه ی دنیا تحت تاثیر سونامی اقتصاد کساد و پایین رونده ی چین هستند بورس ما هم حال و روز خوبی ندارد و شاخص ناتوان تر از همیشه در رویای روزهای اوج به سر می برد.

sarmaye-bazar.jpg

امروز عده ای انتظار ادامه روند مثبتی را داشتند که از دیروز آغاز شد، اما روند معاملات امروز به گونه ای بود که شاخص نقدی کل تنها با ۱۵٫۹۸ واحد رشد به نقطه‌ی ۶۴۴۶۷٫۳ واحد رسید، شاخص کل هم وزن امروز با .۳ واحد افت تقریباً راکد ماند، شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۱۵٫۱۲واحد افت و ۱۷۹٫۳واحد رشد داشتند و به نقطه‌ی ۴۵۶۶۳٫۸و ۱۳۷۹۹۸واحد رسیدند.

امروز ۲۳۴۹۵ تراکنش به ارزش ۴۹۵۵٫۶میلیارد ریال با حجم جابه جایی ۱۰۱۵میلیون سهام و اوراق قابل معامله انجام شد، ترکیب معاملات به لحاظ ارزش عبارت بود از معاملات خرد ۳۸۳میلیارد ریال معاملات بلوکی ۱۰۴۷میلیارد ریال و معاملات عمده و انتقالی ۳۴۹۲ میلیارد ریال و به لحاظ حجم معاملات خرد ۲۲۲میلیون سهم معاملات بلوکی ۳۶۲ میلیون سهم و معاملات عمده و انتقالی ۴۲۵٫۸ میلیون سهم و معاملات اوراق مشارکت هم امروز به لحاظ ارزش ۹ میلیارد و به لحاظ حجم ۹۱۲۰ اوراق بهادار بود .

شاخص فرابورس امروز ۳٫۵واحد افت را تجربه و به نقطه‌ی ۷۳۴٫۶واحد افول نمود در این بازار ۱۳۲۸۱تراکنش به ارزش ۸۱۷٫۹میلیارد ریال انجام شد .

امروز نماد فارس ، فملی ، ونوین و مبین بیشترین تأثیر مثبت و نماد اخابر ، همراه و خودرو بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند .

رتبه‌های اول تا سوم امروز عبارت بودند از :

نمادهای پربیننده : وبملت ، وبصادر و خپارس

برترین‌های گروه‌های صنعت : بانک‌ها ، تأمین آب و برق و گاز و شیمیایی

بیشترین افزایش قیمت : کگاز ، شفارس و قثاب

بیشترین کاهش قیمت : خچرخش ، بکاب و فنوال

برترین تقاضا : مسبز ۹۷۱۱، سکرماح و رانفور

برترین عرضه : شبهرن ، غگل و فخاس

بیشترین ارزش معامله : به ترانس ۴ ، مبین ۲ و مبین

بیشترین حجم معامله : به ترانس ۴ ، مبین ۲ و ونوین

افزایش ارزش بازار : فارس ، فملی و ونوین

کاهش ارزش بازار : تمحرکه ، غچین و قزوین

معاملات بلوکی امروز مربوط به نماد سیمان کرمان ، صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، ملی صنایع مس ایران ، پتروشیمی مبین ، سرمایه گذاری توسعه ملی و بانک اقتصاد نوین بود .

معاملات عمده امروز مربوط به نماد به ترانس بود که در تاریخ ۲۶/۰۵/۱۳۹۴انجام و امروز قطعی شد

در پایان معاملات امروز ارزش بازار ۲۷۷۱۶۴۱میلیارد ریال شد .

این روزها عده ای روند کاهشی و نیمه متعادل بورس را با توجه به تحولات اقتصادی جهان و منطقه و ریزش‌های شدید در بورس‌های بزرگ همسو با ایشان دانسته غافل از اینکه در زمان رشد بورس‌های مهم نیز تالار حافظ همین روند را داشته است .

همچنان توصیه‌ها بر مدار عدم شتابزدگی در انجام معاملات استوار است .

سایت کسب و کار بازده

احمد میوه فروشان

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی