کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سیستان و بانه منطقه آزاد اعلام شدند

جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی عصر دیروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و پیشنهاد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی «سیستان» و «بانه مریوان» به تصویب رسید.

jahangiri.jpg

به گزارش بازده به نقل از ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به طرح پیشنهادی لایحه‌ ایجاد این دو منطقه‌ آزاد تجاری‌ صنعتی، گفت: دولت مصمم است برای توسعه، عمران و آبادانی استان‌های سیستان و بلوچستان و کردستان تدابیر ویژه ای بیاندیشد و وضعیت معیشت مردم این مناطق را بهبود بخشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مسائل و مشکلات استان های کردستان و سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: مردم این دو استان مرزدارانی غیور و وفادار به نظام و کشور هستند که از خودگذشتگی‌های زیادی نشان داده‌اند و دولت مصمم است با برنامه‌ریزی دقیق، شرایط تحول و توسعه این مناطق را فراهم کند.

در این جلسه که وزرای نفت، دادگستری، جهاد کشاورزی، تعاون،کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، روسای سازمانهای مدیریت و برنامه ریزی کشور، حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز حضور داشتند، مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از پیشنهادات لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی سیستان و بانه مریوان ارایه کرد.

در این نشست همچنین استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز توضیحاتی در خصوص مطالعات انجام شده و ظرفیت‌های موجود برای ایجاد این مناطق آزاد ارائه کردند و پس از بحث و بررسی، پیشنهاد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی سیستان و بانه – مریوان به تصویب رسید.

صورت‌های مالی و عملکرد سازمان مناطق آزاد تجاری صنعتی اروند، انزلی، کیش، ارس، ماکو، قشم و چابهار مربوط به سال‌های قبل نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد.

در ادامه این نشست موضوع اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی کازرون نیز مطرح شد که با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

اصلاح آیین نامه صدور روادید و مقررات مربوط به اتباع خارجی، تعیین تعرفه‌های هزینه خدمات مناطق ویژه اقتصادی و اصلاح برخی بندهای بودجه سال ۹۴ سازمان‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بدان پرداخته شد و تصمیمات مقتضی در خصوص آن اتخاذ گردید.

 

سایت کسب و کار بازده

 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی