کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سوئیس، تحریم‌های ایران را لغو کرد

بازده: “شورای فدرال سوئیس روز چهارشنبه رسما تحریم‌های سوئیس علیه ایران را، در پی توافق هسته‌ای تاریخی، برداشت. رییس شورای فدرال در یک گزارش گفته‌است: ” شورای فدرال آرزو دارد گام‌های امروزش به عنوان حمایتی از اجرای توافق هسته‌ای و علاقه‌اش به رابطه‌ی دو طرفه‌ی عمیق با ایران دیده شود.”

swissiranflag.jpg

در جولای، ایران توافق کرد برنامه هسته‌ای‌اش را به ازای لغو تحریم‌های اقتصادی فلج‌کننده در مذاکرات هسته‌ای با ایالات متحده، چین، روسیه، فرانسه، آلمان و انگلستان محدود کند. این توافقنامه هنوز منتظر تصویب و اجرا است. رییس شورای فدرال گفت: “اگر اجرای قوانین بین‌المللی شکست بخورد این حق را برای خود قائل است که دوباره تحریم‌های لغو شده را برقرار کند.”

با این که ایالات‌متحده و بسیاری از شرکایش تحریم‌های سختی را به ایران تحمیل کرده‌اند، سوئیس به دنبال یک گفت‌و گوی باز بوده است. دولت سوئیس از ژانویه‌ی ۲۰۱۴ تحریم‌ها را به حالت تعلیق درآورده بود و رییس شورای فدرال سوئیس گفت که این کار شراکت قابل اعتمادی با ایران را ایجاد کرده است.

لغو تحریم‌ها از روز پنج‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ برابر با ۱۳ آگوست ۲۰۱۵ به اجرا درآمد.

طبق این گزارش لغو تحریم‌های سوئیس شامل فعالیت‌های تجاری، تجارت فلزات گرانبها، فرآورده‌های پتروشیمی و نفت ایران و عملیات انتقال نفت می‌شود.

منبع: تایم

مترجم: امیر پوریانسب

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی