کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سهام عدالت نیمه اول ۱۳۹۶ آزاد می‌شود

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: با اتمام این مهلت پیش‌بینی ما این است که در نیمه اول سال ۹۶ عملاً این سهام آزاد و واگذار می‌شود.

edalat-stock.jpg

به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، میرعلی اشرف پوری حسینی افزود: از سال ۸۵ سهام ۶۱ شرکت دولتی به ۴۷ میلیون نفر به عنوان سهام عدالت واگذار شد.

وی گفت: از همان سال مقرر شد یک میلیون تومان به ازای سهم واگذاری از محل سود تأدیه شود.

پوری حسینی افزود: تا پایان امسال این مهلت ۱۰ ساله به پایان می‌رسد و اطلاعات سود سهام عدالت در نیمه اول سال آینده برای سازمان خصوصی‌سازی مشخص خواهد شد.

وی گفت: به طور میانگین تا امروز حدود ۳۲ درصد از بدهی یک میلیون تومانی مشمولان سهام عدالت با سودهای این سهام تأدیه شده است و ما امیدواریم تا نیمه اول سال آینده این رقم به حدود ۵۰ درصد افزایش یابد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان خصوصی‌سازی افزود: اگر وضع اقتصادی کشور بهبود یابد و شرکت‌ها بسیار سودده شوند، امیدواریم این رقم به ۵۵ تا ۶۰ درصد هم برسد.

پوری حسینی گفت: در قانون برای ۲ دهک کم درآمد جمعیت کشور ۵۰ درصد تخفیف قائل شده‌اند بنابر این با احتساب حدود ۵۰ درصد سود سهام عدالت تا سال آینده صد در صد سهام این ۲ دهک آزاد می‌شود.

وی افزود: بقیه مشمولان ۶ ماه فرصت دارند تا پول بدهی خود را واریز کنند تا بتوانند سهام خود را در اختیار بگیرند.

پوری حسینی گفت: چون سهام به قیمت ۹ سال قبل در اختیار مشمولان قرار گرفته شده الان شاید ۲ یا ۳ برابر افزایش قیمت پیدا کرده باشد بنابر این پول بدهی واریزی نیز به قیمت سهام ۹ سال قبل خواهد بود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان خصوصی‌سازی افزود: سازمان خصوصی‌سازی امیدوار است بتواند در شهریور سال آینده به همه ۴۷ میلیون سهامدار سهام عدالت صورت حساب مالی ارائه دهد و با احتساب ۶ ماه فرصت تسویه بدهی مشمولان عملاً واگذاری سهام عدالت به سال ۹۶ موکول می‌شود.

*سهام عدالت به هیچ عنوان خرید و فروش نشود

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: به شدت توصیه و نهی می‌‌کنیم که هیچ کس سهام عدالت را خرید و فروش نکند چون برگه‌هایی که در دست مردم است سهم نیست و فقط یک ورقه ثبت نام است و ارزش دیگری ندارد.

پوری حسینی افزود: اگر این برگه آتش بگیرد و یا گم بشود و یا به فروش برسد هیچ مهم نیست چون مشخصات مشمولان سهام عدالت در فایل سازمان خصوصی‌سازی وجود دارد و ما نیازی به برگه‌های ثبت نام نداریم.

وی گفت: مخاطب ما تا مرحله واگذاری سهام عدالت فقط شخص ثبت نام شونده است و اگر مشمولان به هر دلیل و با هر ترفندی امضا دهند که ما حق و حقوق خود را به کس دیگری واگذاری کرده‌ایم برای ما بی‌اعتبار است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان خصوصی‌سازی افزود: ما سهام عدالت را تنها به شخص ثبت نام شونده در فایل سازمان خصوصی سازی، می‌دهیم و اگر شخصی برای خود تعهد ایجاد کند بعداً باید با دست خود سهام را به شخص خریدار منتقل کند و ما هیچ سهمی را از هیچ مشمولی به هیچ کس دیگر منتقل نخواهیم کرد و فقط به خود ثبت نام شونده در سازمان خصوصی‌سازی سهم واگذار می‌شود.

پوری حسینی گفت: به مردم عزیز توصیه می‌کنیم در قبال برگه‌های ثبت نام سهام عدالت نه کسی پولی بدهد و نه بگیرد زیرا متضرر خواهد شد.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی