کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرعت اینترنت تا پایان آذر دو برابر می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد. تلاش می‌کنیم تا یک ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور را به چهار هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.

mahmood-vaeezi.jpg

به گزارش بازده به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد.

وی گفت: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید ضریب پهنای باند اینترنت در کشور ۶۲۰ گیگابایت بر ثانیه بوده است که در این دولت توانستیم با نگاه ویژه به حوزه ارتباطات این ضریب را به ۲ هزار و ۴۰۰ گیگابایت بر ثانیه برسانیم.

واعظی افزود: تلاش می‌کنیم تا یک و ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور را به ۴ هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای ساخت و پرتاب ماهواره گفت: تاکنون با چندین شرکت مشاوره‌ای در خصوص طراحی مشخصات فنی مورد نیاز کشور و نیز با چند شرکت سازنده خارج از کشور مذاکره شده است و امیدواریم در آینده نزدیک این مذاکرات منجر به عقد قرارداد با این شرکت‌ها شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بعد از مذاکرات هسته‌ای و اجرای برجام رویکردها تغییر کرده است و بطور حتم در آینده توفیقاتی در زمینه ساخت و پرتاب ماهواره در کشور خواهیم داشت.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: خبرگزاری صدا و سیما،

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی