کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرانجام نرخ تورم مسکن

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تغییرات قیمت مسکن به میزان عرضه بستگی دارد، گفت: پیش‌بینی ما این است که امسال نرخ تورم مسکن از نرخ تورم عمومی بالاتر نرود و افزایش قیمت قابل توجهی نخواهیم داشت.

image_fullsize_d6dfin-full

علی چگینی با اشاره به ورود مسکن به فاز پیش رونق اظهارکرد: رونق به معنای رشد اقتصادی و رشد GDP است. رونق در بازار مسکن زمانی اتفاق می‌افتد که ارزش افزوده این بخش افزایش پیدا کند و ارزش افزوده هم زمانی افزایش می‌یابد که تولید رشد کند و در بخش مستغلات فضای کسب و کار بهبود پیدا کند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود که از نیمه دوم امسال شاهد رونق تدریجی در بخش مسکن باشیم، افزود: درحال‌حاضر سرمایه سازندگان به دلیل رکود قفل شده است اما با افزایش معاملات و افزایش گردش مالی، سرمایه‌ها آزاد می‌شود و سازندگان می‌توانند تولید بیشتری داشته باشند.

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: وقتی می‌گوییم تعداد معاملات افزایش یافته به این معنا است که تقاضا در بخش مسکن بیشتر شده است و منابع مالی به سمت این بازار هدایت می‌شود. با ورود منابع مالی تقاضا افزایش پیدا می‌کند و بالا رفتن تقاضا تا حدی منجر به افزایش قیمت می‌شود اما حد و مقدار آن به وضعیت عرضه بستگی دارد.

چگینی با بیان اینکه تولید در بخش مسکن زمان‌بر است اما در شرایط فعلی از آنجایی که موجودی مسکن مناسب است و به دلیل رکود چند سال گذشته بخشی از تولیدات مسکن به فروش نرفته است، گفت: میزان موجودی مسکن باعث می‌شود که آثار قیمتی تا حدی کمتر شود. البته پیش‌بینی ما این است که امسال نرخ تورم مسکن از نرخ تورم عمومی بالاتر نرود و افزایش قیمت قابل توجهی نخواهیم داشت.

سایت کسب و کار بازده

منبع:ایلنا

موضوع محوری:

تورم مسکن

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۷۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی