کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرانجام حضور بوئینگ در ایران

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به جزئیات سفر هیئتی از بوئینگ به ایران گفت: بعد از اعطای مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا به بوئینگ برای مذاکره با ایران، مدیران این شرکت تمایل خود را برای سفر به ایران و مذاکره با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اعلام کردند.

boeing737.jpg

به نقل از‌ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی با اشاره به جزئیات سفر هیئتی از بوئینگ به ایران بیان کرد:‌ در حال حاضر تعداد هواپیماهای بوئینگ کشور‌ حدود ۶۰ فروند است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۸ فروند هواپیمای بوئینگ MD، بوئینگ۷۴۷ ، بوئینگ۷۳۷، بوئینگ۷۲۷ و بوئینگ۷۵۷در شرکت‌های هواپیمایی مختلف ایرانی در حال پرواز هستند که ۳۲ درصد از ناوگان فعال هوایی کشور را تشکیل می‌دهد.

مذاکرات بین نمایندگان شرکت بوئینگ با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما)

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: مذاکرات فشرده در طی۲ روز بین نمایندگان شرکت مذکور با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) و سایر شرکت‌های هواپیمایی برای پشتیبانی هواپیماهای موجود فعال در ناوگان هوایی ایران اعم از قطعات، نشریات و سایر خدمات و موارد مرتبط با ایمنی پروازها صورت گرفت.

وی ادامه داد: نمایندگان بوئینگ این اطمینان را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی دادند که با انعقاد قرارداد با ایرلاین‌های ایرانی برای موارد گفته شده پشتیبانی لازم را انجام دهند‌، ضمن اینکه بعد از توافق ژنو مواردی از همکاری‌های موردی بین شرکت مذکور و برخی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی صورت گرفته است و در حال حاضر این همکاری‌ها ادامه دارد.

اسعدی سامانی افزود: در این مذاکرات همچنین چگونگی همکاری‌های آتی شرکت بوئینگ با ایران مورد بحث و گفت‌‌و‌گو قرار گرفت و نمایندگان بوئینگ نیز هواپیماهای قابل ارائه خود برای فروش به شرکت‌های هواپیمایی ایران را عرضه کردند که قطعاً نحوه همکاری بوئینگ با شرکت‌های ایرانی در پشتیبانی از هواپیماهای موجود کشور و پایبندی به تعهدات در تصمیم ایرلاین‌ها برای خرید هواپیما از شرکت مذکور تاثیر خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این شرکت سری‌های جدید هواپیماهای ۷۳۷، ۷۸۷و ۷۷۷ را برای فروش به ایران پیشنهاد داد، گفت: شرکت‌های هواپیمایی ایرانی پیشنهادهای این شرکت برای فروش محصولات خود به ایران را بررسی و متناسب با منافع شرکت‌ها و مصالح ملی تصمیم‌گیری خواهند کرد.

نحوه تامین مالی خرید احتمالی هواپیما از بوئینگ

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه تامین مالی خرید احتمالی هواپیما از بوئینگ گفت: تیم اعزامی به ایران متشکل از مدیر فروش منطقه‌ای ، مدیر منطقه‌ای ، مسئولان سرویس خدمات و پشتیبانی و فاینانس این شرکت بودند و در جلسه با مدیران خطوط هوایی ایران روش‌های همکاری دوطرف مورد بحث و بررسی قرارگرفت‌.

اسعدی سامانی درباره زمان نهایی نتیجه مذاکرات برای خرید هواپیما از این شرکت نیز گفت: چگونگی پشتیبانی از هواپیماهای موجود بوئینگ در ایران توسط این شرکت و اجرای تعهدات آنها ارتباط مستقیم با خرید هواپیما از این شرکت به ایران خواهد داشت و قطعاً شرکت‌های هواپیمایی ایرانی با بررسی شرایط و نحوه رفتار این شرکت بعد از لغو تحریم‌ها و نیاز کشور به ناوگان جدید تصمیم لازم را خواهند گرفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر روش تأمین مالی خرید هواپیما گفت: طی مذاکرات انجام شده، شرکت مذکور در این زمینه نیز پیشنهادهایی در حوزه تامین فایناس از منابع خارجی را ارائه داده است که توسط شرکت‌های هواپیمائی ایرانی بررسی و متناسب با منافع و مصالح اقتصادی شرکت‌ها تصمیم لازم گرفته می‌شود.

سایت کسب و کار بازده

منبع: فارس

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی