کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرانجام اکسیر جوانی ساخته شد

محققان امریکایی موفق به کشف دارویی شده‌اند که از آن با عنوان « اکسیر جوانی » یاد می‌کنند.

6666.jpg

محققان امریکایی موسسه Salk Institute در کالیفرنیا، داروی خاصی با نام J۱۴۷ را مورد بررسی قرار داده و موفق به کشف اثرات شگفت‌انگیز این دارو بر جوانی شدند. محققان زمانی موفق به کشف اکسیر جوانی شدند که در حال بررسی تاثیرات داروی آلزایمر بر بدن بودند اما این دارو با یک اثر جانبی شگفت‌انگیز باعث جوان شدن موش‌های پیر شد.

به گزارش شفقنا به نقل از مهر موش هایی که J۱۴۷ را دریافت کرده بودند از حافظه، ادراک و همینطور رگ‌های خونی مغزی سالم تری نسبت به سایرین برخوردار می‌شدند. حتی ظاهر فیزیکی این موش‌ها نیز بهبود قابل توجهی پیدا می‌کرد. آزمایش این دارو بر موش‌ها با موفقیت انجام شد و آزمایشات انسانی آن نیز تا پیش از سال آینده میلادی آغاز خواهند شد.

Antonio Currais سرپرست این تیم تحقیقاتی می‌گوید: « ما پیش‌بینی نمی‌کردیم که شاهد این نوع از تاثیر ضد پیری در این دارو باشیم اما تحقیقات جدید نشان داد که J۱۴۷ موش‌های پیر را بر اساس برخی از پارامترهای فیزیولوژیکی جوان کرده است.»

آلزایمر، نوعی از اختلال عملکرد مغزی است که در آن به‌تدریج توانایی‌‌های ذهنی بیمار تحلیل رفته و باعث زوال قوای عقلانی می‌شود. اختلال حافظه‌، بارزترین ویژگی زوال عقل است. اختلال حافظه به‌تدریج ایجاد شده و پیشرفت می‌کند. در ابتدا اختلال حافظه به وقایع و آموخته‌‌های اخیر محدود می‌شود ولی به‌تدریج خاطرات قدیمی نیز آسیب می‌بینند. بیمار پاسخ سوالی که چند لحظه قبل پرسیده‌ است را فراموش کرده و دوباره همان سوال را تکرار می‌کند. تغییرات متعددی در مغز بیمار رخ می‌دهد که باعث کوچک شدن مغز و نیز از بین رفتن سلول‌‌های مغزی می‌شود و به جای آنها اشکال خاصی به نام «پلاک‌های پیری» در مغز شکل می‌گیرند.

موش‌ها در چندین گروه مجزا با داروی J۱۴۷ مورد آزمایش قرار گرفته و محققان دریافتند موش‌های پیری که داروی آلزایمر را دریافت کرده بودند از حافظه و همینطور تست‌های ادراکی بهتری نسبت به موش هایی که این دارو را دریافت نکرده بودند، برخوردار شدند. حتی موش هایی که داروی J۱۴۷ را دریافت کرده بودند، نشانه‌های کمتری از آلزایمر را نشان داده و متابولیسم آنها شبیه به موش‌های جوان بود.


سایت کسب و کار بازده

منبع: مهر

سرانجام اکسیر جوانی ساخته شد


مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

 1. کیوان گفت:

  با سلام
  تشکر بابت مطالب خوب سایت . ولی متاسفانه این طرح جدید سایت سنگین است و همچنین خیلی از لینکها باز نمی شود . همچنین کانال تلگرام شما خوب اپدیت نمی شود …

  • کیوان گرامی
   سلام
   ممنون از این که ما را می خوانید. همان طور که می دانید ما در حال تغییرات اساسی در سایت هستیم. بزودی همه ی این مشکلات برطرف خواهند شد. تا آن موقع محتاج شکیبایی و صبر شما هستیم.
   سپاس‌ها
   تحریریه‌ی بازده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی