کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷

شاخص سلامت جهانی بلومبرگ ۱۶۳ کشور جهان را برای یافتن سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷ ارزیابی کرد و براساس متغیرهایی مانند امید به زندگی، علل مرگ و خطرات بهداشتی از جمله سوء تغذیه، فشار خون بالا و مصرف دخانیات فهرست ۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷ را منتشر کرد. در این نوشتار با ما همراه باشید تااین کشورها را بشناسید. شمارش معکوس آغاز می‌شود…

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷

۱۰. لوگزامبورگ (Luxembourg )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷ - 10

این کشور کوچک بین کشورهای بلژیک ، فرانسه و آلمان قرار گرفته است لزوما از برنامه غذایی متخصصان تغذیه پیروی نیم‌کند و بیشتر از غذاهایی نظیر پنیر ، گوشت و سیب زمینی استفاده می‌کنند، اما به سایر مسابل مراقبت سلامتی بسیار اهمیت می‌دهند. موضوعاتی مثل میزان فعالیت های فیزیکی که از مدارس گرفته تا فضاهای عمومیبسیار زیاد است و باشگاهها و تجهیزات ورزشی در همه جای این کشور کوچک به چشم می‌خورد.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین شهر جهان برای زندگی جوانان زیر ۳۰ سال

۹. اسراییل (Israel)

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-9

افراد ساکن در این منطقه از رژیم غذایی پر سبزی و ماهی و سبزیجات اشباع نشده بهره می‌برند و  براساس یک مطالعه از مرکز وولکانی، که سازمان تحقیقاتی کشاورزی حکومت مرکزی است، حدود ۸۰ درصد از مردم اسراییل هر روز میوه و سبزیجات تازه میخورند. اسراییلی ها همچنین پایین ترین میزان کلسترول خون در جهان را دارند و بزرگسالان ۵۰ تا ۶۰ ساله همه روزه سالم ترین مواد غذایی را مصرف می‌کنند.

۸. سوئد ( Sweden )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷8

با رژیم غذایی که در آن از کربوهیدرات کمتر و غذاهای سالم تر استفاده می شود ، سوئد دومین کشور نوردیک جهان است که در آن امید به زندگی بسیار بالا است. سوئد کشوری است که بر اساس تحقیقات انجام شده اکثریت جمعیت آن به طور مداوم ورزش می کنند به طوری که می توان سوئدی ها را فعال ترین مردمان اروپایی دانست.

مطلب مرتبط: ۲۰ زیباترین کشور جهان که هوش از سرتان می برد

۷. ژاپن ( Japan )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-7

ژاپن پیرترین جمعیت جهان را دارد به طوری که گفته می شود یک چهارم جمعیت آن بالای ۶۵ سال عمر می کنند. بسیاری از محققان رژیم غذایی صحیح و ورزش را دلیل اصلی این طول عمر می دانند. ایده ای که مردمان این کشور برای غذاخوردن دارند این است ، آنها به قدری غذا می خورند که فقط ۸۰ درصد سیر شوند. گویا این عملکرد برای آنها نتیجه داده است.

۶. اسپانیا ( Spain )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-6

رژیم غذایی مردم اسپانیا سرشار از سبزیجات تازه ، روغن زیتون و گوشت های کم چربی است. مردمان این کشور به روی تازگی و محلی بودن غذاها تاکید دارند. این کشور کمترین میزان فست فود نسبت به سایر کشورهای اروپایی مصرف می شود.

۵. استرالیا (Australia)

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-5

استرالیا محبوب ترین مقاصد گردشگری در سال ۲۰۱۶ بوده است ، وقتی به سواحل آرام و زیبای آن و غذاهای خوش طعم و سالمی که مردمانش می خورند نگاه می کنیم متوجه می شویم چرا شهروندان این کشور سالم و شاداب هستند. اما در حقیقت این فقط غذایی نیست که آنها می خورند بلکه سلامت آنها به نحوه زندگیشان نیز وابسته است ، مردم استرالیا تفریحات فضای باز زیادی دارند.

۴. سنگاپور ( Singapore )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-4

گرانترین جای دنیا برای زندگی حالا سالم ترین کشور آسیایی نیز نام دارد. این مساله شاید گران بودن هزینه های زندگی را توجیه کند. مردم این کشور نیز غذاهای سالم را در لیست خود قرار می دهند و کلاس های ورزشی متعددی را در برنامه های خود دارند. علاوه بر اینها هزینه های معقولی برای مراقبت های پزشکی و بهداشتی آنها وجود دارد که موجب می شود مراجعه به پزشک برای عموم مردم ساده تر باشد. این را نیز فراموش نکنیم که سنگاپور سبزترین کشور جهان نیز می باشد.

۳. سوییس ( Switzerland )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷-3

اصلا عجیب نیست که بهترین کشور جهان در بالای لیست سالم ترین کشورها نیز قرار بگیرد. علاوه بر اینها ،بسیاری این سیستم پزشکی این کشور را بهترین جهان می دانند. امید به زندگی در این کشور بسیار بالا است ، هوای پاک ، اسکی در کوههای آلپ ، غذاهای سالم و اورگانیک و فضای آرام ، دیگر چه چیزی برای یک زندگی طولانی لازم است !

۲. ایسلند ( Iceland )

Iceberg washes ashore on the Black Sand Beaches in Iceland

وقتی نام ایسلند به زبان می آید بیشتر به یاد شفق قطبی و غذاهای متنوع آن میفتیم و اینطور که به نظر می رسد این دو در رسیدن این کشور به صدر لیست سالم ترین کشورهای جهان نقش داشته اند. علاوه بر اینها شهروندان این کشور بسیار فعال و علاقه مند به تفریحات فضای باز هستند ، همچنین غذاهای دریایی تازه و گوشت های بدون چربی در رژیم غذاییشان دارند. به طور متوسط زنان و مردان این کشور ۸۰ سال عمر می کنند.

۱. ایتالیا ( Italy )

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷

ایتالیا سالم ترین کشور جهان است. هر کودکی که در ایتالیا متولد می شود می تواند امید داشته باشد که حداقل تا هشتاد سالگی عمر می کند. رژیم غذایی که بیشتر آن را سبزیجات تازه و روغن زیتون تشکیل داده است موجب شده تا مردمان این کشور به بیماری هایی از جمله کلسترول بالا دچار نشوند و از سلامت خوبی برخوردار باشند. در حقیقت سالم زندگی کردن کاریست که ایتالیایی ها بهتر از سایر مردمان جهان بلدند.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: سی ان تراولر

۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷


 

مطالب مرتبط
برترین برند لباس: ۵ برترین برند و مارک صنعت لباس و مد
میلیاردر شدن در جوانی: ۹ کار برای اینکه در جوانی میلیاردر شوید
آشنایی با ۴ بهترین مشاغل خانگی پردرآمد دنیا
۱۰ عادت مدیران و رهبران کاریزماتیک و دارای هوش هیجانی بالا
عفونت مثانه: ۲۴ درمان خانگی عفونت ادراری را بشناسید
۱۰ ننگین ترین اسرار فراماسون‌ ها
۱۰ نکته خیلی جالب درباره زومبا ( رقص وزرشی) که نمی‌دانستید
۵ پردرآمدترین هنرمند جهان را بشناسید
۳۰ بهترین شهر جهان برای زندگی جوانان زیر ۳۰ سال
۳۰ زیباترین چشم جهان که شما را جادو می‌کنند
سمی ترین مار جهان: ۲۵ خطرناک ترین مارهای دنیا را بشناسید
۱۰ گرانترین و بهترین برند لوازم آرایشی دنیا

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی