کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سازمان انرژی اتمی ایران منتشر کرد: متن بیانیه مشترک ایران، چین و آمریکا برای مدرن سازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک

سازمان انرژی اتمی ایران متن بیانیه مشترک با آژانس انرژی اتمی چین و دپارتمان انرژی آمریکا را منتشر کرد که به موجب آن باید سندی رسمی مطابق قوانین ملی سه کشور تنظیم و مسئولیت‌ها و وظایف هرکدام برای مدرن‌سازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک مشخص شود.

 

 

81806629-70245272.jpg

به گزارش بازده به نقل از ایرنا متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت به شرح زیر است:
بیانیه مشترک در خصوص پروژه مدرن سازی راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک
تحت برنامه جامع اقدام مشترک
آژانس انرژی اتمی چین به نمایندگی از جمهوری خلق چین (CAEA) ، دپارتمان انرژی امریکا به نمایندگی از ایالات متحده آمریکا (DOE) و سازمان انرژی اتمی ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران (AEOI) در تاریخ ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۴ به منظور مذاکره در مورد گام‌های آتی جهت مدرن سازی راکتور اراک مندرج در برنامه جامع اقدام مشترک (۲۴ خرداد ۱۳۹۴- برجام) و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در وین ملاقات نمودند.
ضمن تاکید بر اهمیت عدم اشاعه، امنیت هسته‌ای و ایمنی هسته‌ای و ضرورت همکاری‌های بین‌المللی در دستیابی به این اهداف، آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) ، دپارتمان انرژی امریکا (DOE) و سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) یاد آوری می‌نمایند که بر طبق ضمیمه یک برجام ، ایران نقش هدایت و رهبری به عنوان مالک و مدیر پروژه برای پروژه مدرن سازی اراک (پروژه) با حمایت دیگر شرکت کنندگان برجام را بر عهده می‌گیرد.
همچنین آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) ، دپارتمان انرژی امریکا (DOE) و سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) یادآوری می‌کنند که چین، فرانسه، آلمان، روسیه، ایالات متحده آمریکا به همراه نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور سیاست مشترک خارجی و امنیتی (E3/EU+3) متعهد شده‌اند تا قبل از روز اجرا یک گروه کاری برای به عهده گرفتن نقش‌های مربوط به هریک از آنان در پروژه مذکور با هدف تسهیل در آن مطابق با قوانین ملی خود ایجاد نمایند.
آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) و دپارتمان انرژی امریکا (DOE) بر آمادگی خودشان برای تشکیل جلسه و ریاست مشترک گروه کاری متشکل از سه کشور اروپائی و سه کشور دیگر بعلاوه نماینده عالی اتحادیه اروپا (E3/EU3+3) در رابطه با پروژه برجام تصریح نمودند. سایر کشورهای دارای تخصص هسته‌ای مرتبط نیز می‌توانند پس از تصمیم و موافقت همه اعضاء گروه کاری و ایران برای ملحق شدن به گروه کاری دعوت گردند.
آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) ، به عنوان رئیس مشترک گروه کاری قصد دارد تا از طرف گروه کاری برای ارتباطات و هماهنگی با سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) به منظور اجرای پروژه به عنوان رابط اولیه عمل نماید.
آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) ، دپارتمان انرژی امریکا (DOE) و سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) قصد دارند تا با کمک یکدیگر برای جمع بندی سریع سند رسمی، به گونه‌ای که در برجام آمده است و مطابق با قوانین ملی آنها می‌باشد، مسئولیت‌ها و وظایف گروه کاری و کانال ارتباطی سازمان انرژی اتمی ایران (AEOI) -آژانس انرژی اتمی چین (CAEA) را با هدف تسریع در تکمیل به موقع پروژه مذکور ایجاد نمایند.

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

انگلیس: از سرمایه‌گذاری در ایران حمایت می‌کنیم

جزئیات لغو تحریم‌های حوزه بنادر و دریانوردی

هشدار ستاد بحران به تمامی دستگاه‌ها: زمستان بسیار سردی در پیش داریم؛ آماده سیل باشید

 

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی