کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سازندگان ساختمان های فروریخته در زلزله غرب ایران مجازات می‌شوند

دو روز بعد از زلزله غرب ایران که خسارات گسترده ای در کرمانشاه به بار آورد رئیس جمهور قول داد که مسئولان و سازندگان ساختمان های فروریخته پاسخگو شناخته شوند. دکتر روحانی هنگام بازدید از بخش های زلزله زده شهر به دو ساختمان اشاره کرد و گفت:  ” این مسکن مهرها را دیدیم که در کنار خانه های مردم بود. خانه ها خراب نشده بودند اما مسکن مهر خراب شده بود. گرچه وقت این نیست مچ همدیگر را بگیریم.”

سازندگان ساختمان های فروریخته در زلزله غرب ایران مجازات می‌شوند

همچنین وی گفت دولت به کسانی که خانه هایشان در زلزله غرب ایران خراب شده کمک مالی و وام خواهد داد و هرکسی را که معلوم شود استانداردهای ساختمان سازی را رعایت نکرده مجازات خواهد کرد.

بنابه گزارش ها او با اشاره به اینکه برخی ساختمان ها که به صورت تعاونی و دولتی ساخته شده و از عمر احداث آنها زمان کمی می گذرد، تخریب شده اند، گفت: باید اشکالات و کاستی های موجود در ساخت این بناها بررسی شود و دولت مطمئنا این مسائل را دنبال کرده و مقصران را شناسایی و به مردم معرفی خواهد کرد.”

عکسی که در شبکه های اجتماعی می گردد یک ساختمان خصوصی سالم را در کنار یک ساختمان ریخته که بخشی از پروژه مسکن مهر بود نشان می دهد.

پروژه مسکن مهر توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی ایجاد شد که هدف آن احداث دو میلیون واحد مسکونی برای افراد کم درآمد بود. صدها خانه به عنوان بخشی از این پروژه در سرپل ذهاب ساخته شد.

محمد علی جعفری فرمانده سپاه در تلویزیون دولتی گفت: “ساختمان های نوساز… خوب دوام می آورد، اما خانه های قدیمی و خشتی کاملا تخریب شده.”

منصوره باقری یک مقام هلال احمر در ایران گفت که حدود ۱۲ هزار خانه مسکونی تخریب شده است.

مجید جودی مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن هم به شبکه خبر گفت: “۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد در ۹ شهرستان استان کرمانشاه آسیب دیده است.”

یک سازمان کمک رسانی گفت که ۷۰ هزار نفر پس از زلزله به سرپناه نیاز دارند.

پیگرد پیمانکار بیمارستان اسلام غرب

همزمان حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب در مجلس به خبرگزاری ایلنا گفت: ” با توجه به اینکه بیمارستان تخریب شده در اسلا‌م‌آباد غرب به تازگی ساخته و افتتاح شده بود، شاهد بودیم که این بیمارستان در پی وقوع زلزله تخریب شد و این در حالی بود که بیمارستان امام خمینی با وجود قدمتی چندین دهه‌ای خسارتی جدی به خود ندید.”

او گفت پیمانکار این بیمارستان هم اکنون تحت پیگرد است و حکم بازداشت او صادر شده است.

به گزارش روزنامه جام جم او پیشتر گفته بود: “جای تاسف دارد، چه اتفاقی در مملکت ما افتاده است که هر کجا ساختمان دولتی ساخته می‌شود در آن خیانت صورت می‌گیرد. مشابه آن را در مسکن‌های مهر داشتیم و مساکن مهر در سرپل ذهاب و اسلام آباد ویران شد که خیانت آشکاری است.”

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به شدت خسارت‌ها گفت: “بیمارستان فرو ریخته است و قابل استفاده نیست و در طول چند ماه با هزینه‌ای بالغ بر ده ها میلیارد تومان، تجهیزات نو به بیمارستان گذشته امام خمینی منتقل شد که بخش عمده آن در زلزله خراب شد و باید مشخص شود مسئولیت آن با کیست.”


وبگردی سایت کسب و کار بازده

سازندگان ساختمان های فروریخته در زلزله غرب ایران مجازات می‌شوند


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی