کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ زیباترین جزایر مرجانی جهان که حیرت‌انگیز هستند

جزایر مرجانی نوعی جزیره هستند که از مواد تخریبی مرجانی و مواد ارگانیکی به‌هم پیوسته تشکیل می‌شوند. این‌گونه جزایر در نواحی استوایی و نیمه‌حاره‌ای و معمولاً به‌عنوان بخشی از آب‌سنگ مرجانی شکل می‌گیرند که بخش عمده‌ای از آن در زیر سطح آب گسترده شده است. بیشتر جزایر مرجانی دنیا در اقیانوس آرام قرار دارند. سرزمین‌های متعلق به آمریکا در جزیره جارویس، جزیره بیکر و جزیره هاولند نمونه‌هایی از جزیره‌های مرجانی هستند. همچنین برخی از جزایر کریباتی و بخش عمده تاهیتی از جزایر مرجانی به‌شمار می‌روند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ زیباترین جزایر مرجانی جهان که حیرت‌انگیز هستند را بشناسید.

۱۰ زیباترین جزایر مرجانی جهان که حیرت‌انگیز هستند

۱۰- جزیره فونافوتی Funafuti

Tuvalu کشوری است که روی جزیره‌ای در اقیانوس آرام بین هاوایی و استرالیا واقع شده و بعد از واتیکان کم جمعیت‌ترین کشور دنیا می‌باشد. به علت موقعیت دور افتاده ی این کشور، گردشگران معدودی نیز از آن بازدید نموده‌اند. پایتخت این کشور یعنی فونافوتی یک جزیره ی کوچک مرجانی است که در باریک‌ترین بخش ها، عرض آن تنها ۲۰ متر و در پهن‌ترین حالت ۴۰۰ متر می‌باشد. جمعیت این جزیره در حدود ۴۵۰۰ نفر است. لازم به ذکر است که در این جزیره مجموعه‌ای از ساختمان‌های ادارای در نزدیکی ترمینال هوایی در کنار کلیسا و هتلی زیبا قرار گرفته‌اند.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین شهر جهان برای سفر در ۲۰۱۸

۹-جزیره بیکینی اتول  Bikini Atoll

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 9

این جزیره ی مرجانی به دو دلیل شهر دارد، اول از همه اینکه در سال ۱۹۴۶ نام لباس شنا از روی اسم این جزیره برداشته شد. دوم اینکه این منطقه بین سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۵۸ مکان آزمایش ۲۳ سلاح هسته‌ای بوده است. مردم این جزیره قبل از شروع این آزمایشات جابه‌جا شده و همچنان نیز در سایر جزیره‌ها ساکن هستند. امروز بازدید از این جزیره فراهم است و تشعشات رادیواکتیو پس زمینه در آن از بسیاری شهرهای بزرگ کمتر می‌باشد، اما خاک همچنان دارای مقادیر خطرناکی از مواد رادیواکتیو است. ماهی‌ها تاثیری از این مواد نگرفته و از آنجا که ماهی گیری در این منطقه انجام نمی‌شود به وفور یافت می‌شوند. بیشتر افرادی که به این منطقه می‌آیند تمایل دارند که از بازمانده‌های آزمایشات سال ۱۹۴۶ که بر کف دریا آرمیده‌اند بازدید کنند.

۸- جزیره توباتها ریف  Tubbataha Reef

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 8

صخره‌های توباتاها یکی از بهترین مقاصد غواصی در فیلیپین هستند. این صخره‌ها از دو جزیره ی مرجانی شمالی و جنوبی تشکیل گشته‌اند که با کانالی عمیق به پهنای تقریبی ۸ کیلومتر از هم جدا می‌شوند. شهرت این منطقه به دلیل وجود دیوارهای مرجانی آن می‌باشد. این دیوارها نه تنها مکانی هیجان انگیز برای غواصی هستند بلکه سکونتگاه بی‌نظیر برای کولونی‌های ماهی به شمار می‌روند. این صخره‌ها ساکن دائمی نداشته و تنها غواصان و ماهیگیران از آن بازدید می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ آرام ترین مقصد گردشگری دنیا که هوش از سرتان می‌برند

۷- جزیره لایتهاوس ریف Lighthouse Reef

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 7

سه مورد از چهار جزیره مرجانی نیمکره ی غربی در آب‌های بلیز قرار گرفته‌اند. چهارمین مورد درست در شمال آب‌های مکزیک قرار گرفته است. صخره‌های مرجانی لایت هاوس به دلیل وجود حفره ی بزرگ آبی رنگ که نزدیک مرکز آن قرار گرفته، یکی از شناخته شده‌ترین این جزایر مرجانی هستند. محبوب‌ترین مکان برای غواصی در بلیز همین حفره ی بزرگ آبی رنگ است که به غواصان امکان مشاهده ی تشکیلات سنگ آهکی سازنده ی دیواره‌های آن را فراهم می‌آورد. هر چقدر عمق منطقه ی غواصی در این حفره ی آبی رنگ بیشتر باشد، آب شفاف تر شده و مناظر نفس گیرتر می‌گردند چرا که استالاکتیت‌های عجیب و تشکیلات سنگ آهکی پیچیده تر و به هم فشرده تر می‌شوند.

۶- جزیره تایکها Tikehau

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 6

این جزیره ی مرجانی بخشی از مجمع الجزایر Tuamotu یعنی زنجیره‌ای از جزایر مرجانی که بر سطح اقیانوس آرام گسترده شده‌اند می‌باشد. وسعت این مجمع الجزایر تقریبا برابر با اروپای غربی است. بدون شک تیکهاو با نوارهای ماسه‌ای سفید و صورتی و تالاب فیروزه‌ای با تنوع چشمگیر ماهی می‌تواند تصویری کارت پستالی باشد. در حقیقت تراکم ماهی در این تالاب آنقدر بالاست که تیم تحقیقاتی ژاک کوستو ادعا کردند این مکان نسبت به سایر مکان‌های پلینزی فرانسه بیشترین تمرکز ماهی را دارد.

۵-جزیره کارولاین  Caroline

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 5

این جزیره که نخستین بار در سال ۱۶۰۶ توسط اروپایی‌ها کشف شد، بخشی از جمهوری کریباتی می‌باشد. علی رغم اینکه انسان‌ها بالغ بر ۳۰۰ سال تاثیرات خود را بر این جزیره به جای گذاشته اند، این مکان یکی از دست نخورده‌ترین جزایر استوایی بوده و به عنوان دست نخورده‌ترین جزیره ی مرجانی جهان شناخته می‌شود. جزیره ی کارولین و همسایه ی آن جزیره ی فلینت زیستگاه برخی از بزرگترین جمعیت‌های چرخنگ نارگیلی بزرگ دنیا هستند. از آنجا که جزیره ی کارولین تنها ۶ متر بالاتر از سطح دریاست امکان بلعیده شدن آن توسط دریا به علت بالا آمدن آب وجود دارد.

۴- جزیره آیتوتاکی Aitutaki

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 4

جزیره ی مرجانی آیتوتاکی از تعدادی جزایر آتشفشانی و مرحانی دور یک تالاب مثلثی شکل تشکیل شده است. تالاب و جزیره‌های آن به شکل نفس گیری زیبا هستند. در اینجا می‌توان تصویر معمول کارت پستال‌ها با نخل‌های خم شده روی جزایر گرمسیری، آب‌های گرم و کم عمق فیروزه ای، صخره‌های مرجانی، ماهی‌های استوایی و آسمان آبی را مشاهده نمود. محبوب‌ترین جاذبه ی این منطقه جزیره ی یک پایی یا Tapuaetai در قسمت جنوب شرقی تالاب است. ساحل این جزیره یکی از ۱۰ ساحل شگفت‌انگیز دنیا می‌باشد. در سال ۲۰۰۶ این جزیره به عنوان مکان برگزاری سیزدهمین فصل برنامه بازمانده Survivor به نام جزایر کوک مورد استفاده قرار گرفت.

۳- جزیره آلدابرا Aldabra

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 3

الدابرا یکی از جزایر بیرونی سیشل است که ۱۱۰۰ کیلومتر از ماهه (بزرگترین جزیره ی سیشل) فاصله داشته و به خط ساحلی افریقا نزدیک تر است. پس از کرتیماتی این جزیره ی مرجانی از نظر وسعت جایگاه دوم را اشغال نموده است. سختی دسترسی و دور افتاده بودن این جزیره ی مرجانی باعث شده که الدابرا تقریبا دست نخورده باقی مانده باشد. به همین دلیل است که ۱۵۲۰۰۰ لاک پشت غول آسا یعنی بزرگترین جمعیت این گونه در این جزیره ساکن هستند.

۲- جزیره رانیروآ Rangiroa

۱۰ خیره کننده ترین جزایر مرجانی دنیا - 2

رنگیروآ یکی از بزرگترین جزایر مرجانی جهان و بزرگترین در مجمع الجزایر توآموتو Tuamotu به شمار می‌رود. رنگیروآ به خاطر آب‌های شفاف تالاب و حیات گیاهی متنوع دریایی خود مقصدی مهم برای غواصی زیر آب به شمار می‌رود. از جمله محبوب‌ترین مکان‌های غواصی می‌توان به تالاب آبی و گذرگاه تیپوتا اشاره نمود. این منطقه تحت تاثیر جریان‌های آبی قوی می‌باشد به همین دلیل کوسه‌ها در گذرگاه تیپوتا تقریبا بی‌حرکت می‌مانند و همین مسئله باعث شده غواصان بتوانند به راحتی آنها را از نزدیک ملاحظه کنند. لاک پشت‌های دریایی و دلفین‌ها نیز در این منطقه قابل رویت هستند. توجه کنید که بیشتر سواحل رنگیروآ از صخره‌های مرجانی توپر ساخته شده‌اند.

۱- جزیره آتولد مالدیو Atolls of the Maldives

جزایر مرجانی

کشور کوچک مالدیو در میانه‌ی اقیانوس هند از ۱۲۰۰ جزیره ی مرجانی کوچک تر ساخته شده که به ۲۶ گروه جزیره مرجانی تقسیم می‌شوند. لغت Atoll در حقیقت از کلمه ی Atholhu در زبان مورد استفاده در مالدیو می‌آید. بلندترین نقطه ی این جزایر تنها ۲ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته و زندگی مشابه رابینسون کروزوئه را می‌توان در گوشه گوشه ی این جزایر مشاهد نمود. جذاب‌ترین فعالیت در مالدیو غواصی است. تمام این جزایر از صخره‌های مرجانی ساخته شده و صدها کیلومتر از هر خشکی فاصله دارند. تمام اینها بدان معنی است که آبهای این منطقه بسیار شفاف بوده و زندگی زیر سطح آب به وفور یافت می‌شود. اشعه ی مانتا، کوسه و هر مورد شگفت‌انگیزی که به ذهن شما برسد در مالدیو یافت می‌شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

منبع: touropia

۱۰ زیباترین جزایر مرجانی جهان که حیرت‌انگیز هستند


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی