کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برقراری تعادل در زندگی شخصی و کسب و کار

برقراری تعادل در زندگی شخصی و کسب و کار تان

این نوشتار به برقراری تعادل در زندگی شخصی و کسب و کار می پردازند. مشغولیت بیش از حد یکی از بدترین کارهایی است که در حق کسب و کار تان انجام می‌دهید. اطمینان خاطری که این مشغله‌ی زیاد و نشانه‌ی موفقیت دانستن آن در شما به وجود می‌آورد، در نهایت کیفیت تعاملات، خدمات و سلامتی‌تان را کاهش می‌دهد. تبدیل شدن به پر مشغله‌ترین کارآفرین در میان جمع دوستان و آشنایان، مسابقه‌ای تسلیحاتی است که نباید سعی کنید پیروزش باشید.

برقراری تعادل در زندگی شخصی و کسب و کار

اما یکی از چاره‌های این مشکل می‌تواند خالی گذاشتن یک روز از تقویم کاری باشد. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که به صورت منظم ۴ تا ۱۲ ساعت از وقت خود را به بهبود شرایط ذهنی‌تان اختصاص دهید.

در این فرصت زیاد به تلفن جواب ندهید، پاسخگویی به ایمیل‌ها را متوقف و جلسات خود را به وقت دیگری موکول کنید.

این روز خالی، تعطیلی محسوب نمی‌شود، بلکه روز تفکر، افزایش بازده و تعادل شخصی است. از جمله کارهایی که می‌توانید در این روز انجام دهید اینها را می‌توان نام برد:

۱. طرح کسب و کار خود را تعدیل کنید

۲. به مطالعه ی مطالب مهم و عقب افتاده بپردازید

۳. با هدف برقراری ارتباط مجدد با مشتریان سابق خود تماس بگیرید

در نظر گرفتن این روز در ابتدا ممکن است برایتان کمی عجیب و غریب باشد، اما کم کم به بخشی جدایی‌ناپذیر از کسب و کارتان تبدیل خواهد شد. اما چطور باید چنین کاری کرد؟

۱. برنامه‌ریزی:

شما باید روز خالی خود را از قبل تعیین کنید؛ به ویژه اگر افراد دیگری هستند که برنامه‌شان به برنامه‌ی روزانه‌ی شما بستگی دارد. هیچ کاری به این زمان اختصاص ندهید.

آن را مثل جلسات همیشگی تنظیم کنید تا وقت خالی خود را جدی بگیرید. دیدن این روز در تقویم کاری‌تان باعث می‌شود منتظر آن روز باشید و برایش لحظه شماری کنید.

مطلب مرتبط : عوامل اصلی موفقیت در کسب و کار را بشناسید

۲. تعهد:

ممکن است وسوسه شوید یکی دو کار ساده را نیز در این زمان انجام دهید، اما حتی یک عقب‌نشینی کوتاه از این تعهد و پرداختن به مشغله‌های معمول روزانه می‌تواند شما را از این حال و هوا خارج کند.

در عوض، طوری به برنامه‌ی خود متعهد بمانید که گویی به وای فای یا شبکه‌ی موبایل دسترسی ندارید یا مثلاً وقت خود را با کسی می‌گذرانید که برایتان بسیار عزیز است. به عبارت دیگر، دفتر کار شما در این روز بسته است.

۳. استفاده‌ی حد اکثری:

همین که می‌دانید روزتان آزاد است، فرصت‌ها و ایده‌های تازه‌ای به ذهن شما راه خواهند یافت.

به یاد داشته باشید، این روز برای استراحت نیست، بلکه قرار است در آن به دور از تعهدات خارجی، منابع ذهنی خود را دوباره متمرکز کنید.

در این فرصت می‌توانید مطالعه‌ی کتاب‌های نیمه تمام را به پایان برسانید، برای تفکر به پیاده‌روی بروید و با مشتریانی که مدتی است از آنها خبر ندارید دوباره ارتباط برقرار کنید.

از طرف دیگر این روز زمان مناسبی است برای آنکه استراتژی خود را مورد بازبینی قرار دهید و استراتژی تازه‌ای بچینید، ابزار‌های خود را دوباره تعریف کنید و خود را به این استراتژی‌ها و ابزار‌ها پایبند سازید.

این کار مثل این است که با اختصاص زمانی مناسب، تبر خود را برای ادامه‌ی مبارزه تیز کنید، تا بتوانید جنگجوی اثرگذارتری باشید.

مشغله‌ی بیش از حد قاتل خاموش کسب و کار شما است. شما با گنجاندن فضایی خالی در برنامه‌ی پر مشغله‌ی خود قادر خواهید بود به کارهای نیمه تمام و عقب افتاده رسیدگی و در عین حال نیروی ذهنی لازم برای ادامه‌ی مؤثر راه را در خود متمرکز کنید. ناگفته نماند که اجرای این توصیه به کمی جسارت نیاز دارد.


سایت کسب و کار بازده

برقراری تعادل در زندگی شخصی و کسب و کار

منبع: دیجیاتو


 

مطالب مرتبط
۱۰ قانون اجرای کسب و کارهای نوپا
حقوق بدون شغل: فنلاند به شهروندانش حقوق ماهانه می‌دهد
وام ازدواج ۳ برابر شد
۱۴ مهارت هایی که هر آدم حرفه ای باید بلد باشد
۵‌ عادت فردی مضر برای کسب و کار شما
رزومه: ۸ چیز که حتما باید در رزومه تان بنویسید
شیوه‌ای معجزه‌گر برای افزایش ساعت کاری کارمندان تان
۷ رایج‌ترین اشتباهات کسب و کار اینترنتی که نباید مرتکب شوید
۱۰ درس موفقیت برای کارآفرینان از جی‌کی رولینگ نویسنده میلیاردر هری پاتر
۸ روش تامین مالی سرمایه گذاری در کسب ‌و کار جدید
۱۰ پیشرفته ترین کشور جهان در زمینه پزشکی
۱۰ اصل ساختن کسب و کار میلیاردی و بسیار موفق

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی