کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زلزله استان کرمانشاه: ۱۲ تصویر از فاجعه ای که عمق آن هنوز روشن نیست

امدادگران می‌گویند هنوز فرصت دسترسی به بسیاری روستاها فراهم نشده و ممکن است آمار قربانیان زلزله استان کرمانشاه از ۱۰۰۰ نفر بگذرد. تعدادی از کشته شدگان زمین‌لرزه بدون ثبت در پزشکی قانونی دفن شده‌اند.

بهت‌ و بغض… شامگاه دوشنبه اعلام شد که ۱۲هزار واحد مسکونی شهری و روستایی براثر زلزله استان کرمانشاه صددرصد تخریب شد‌ه‌اند. اسکان موقت، آب‌رسانی و تأمین آذوقه مردم منطقه جزء اولویت‌های ستاد مدیریت بحران عنوان شده است.

زلزله استان کرمانشاه ۱

امدادگران گفته‌اند که عمق فاجعه هنوز آشکار نیست و روزهای بعد معلوم می‌شود. کمترین خبرها از “ازگله” رسیده‌اند که کانون زلزله بوده اما به دلیل قطعی اینترنت و مشکلات مواصلاتی در حاشیه قرار گرفته است.

زلزله استان کرمانشاه ۲

شمار قربانیان زلزله را تا شامگاه دوشنبه ۴۴۵ نفر اعلام کرده‌اند. شش دانش آموز در سرپل ذهاب جزء قربانیان زلزله هستند. برخی مدارس این شهر به طور ۱۰۰درصد تخریب شده‌اند.

زلزله استان کرمانشاه ۳

شوک مرگ ناگهانی عزیزان… معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اعلام کرده که ۴۰ روانشناس در قالب تیم‌های سلامت روان که دوره حمایت‌های روانی اجتماعی در حوادث و بلایا را گذرانده‌اند، برای کمک به زلزله‌زدگان اعزام شده‌اند.

زلزله استان کرمانشاه ۴

آواربرداری و جستجو در روستاهای دورافتاده مناطق زلزله‌زده با آهستگی انجام می‌گیرد. یکی از اهالی سرپل ذهاب گفته که مردم از زمان زلزله با لباس خانه در شهر سرگردانند و قطع بودن آب و برق و گاز و کمبود غذا و تشنگی آزارشان می‌دهد.

زلزله استان کرمانشاه ۵

پس از ویرانی کامل بیمارستان سرپل ذهاب در اثر زلزله، یک بیمارستان صحرایی ۵۰ تختخوابی در این شهر برپا شد. با این همه ده‌ها مجروح زلزله به بیمارستان‌های تهران انتقال یافتند.

زلزله استان کرمانشاه ۶

جمعی از نمایندگان کرد و اهل سنت ابعاد خسارت‌ها را ناشی از عدم توسعه و محرومیت در غرب کشور دانسته‌ و از روحانی خواسته‌اند غفلت دولت‌های متعدد در عرصه رشد عادلانه و همه‌جانبه شهرها و روستاهای این مناطق را جبران کند.

زلزله استان کرمانشاه ۷

زلزله‌زدگان نیازمند چادر، آب و غذا، رسیدگی‌های پزشکی و مراقبت‌های روحی هستند. کمبود لودر و وسایل مجهز برای آواربرداری در روز پس از زلزله محسوس بود.

زلزله استان کرمانشاه ۸

ساختمان‌های مسکن مهر در سرپل ذهاب بیشترین آسیب‌دیدگی را داشته‌اند. گفته شده که این مجتمع‌ها روی گسل زلزله بنا شده بودند.

زلزله استان کرمانشاه ۹

کارشناسان هشدار داده‌اند که در کنار امدادرسانی‌ها، باید مراقب بهداشت آب، خوراک، دفع فضولات و پیشگیری از اسهال، حصبه، وبا و آلودگی‌های انگلی در مناطق زلزله‌زده بود.

زلزله استان کرمانشاه ۱۰

سپاه و ارتش، امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده را بین خود تقسیم کرده‌اند. کمک‌ رسانی به سرپل ذهاب را ارتش و روستاهای اطراف آن را سپاه بر عهده گرفته است. روحانی سه‌شنبه از مناطق آسیب دیده بازدید می‌کند.

زلزله استان کرمانشاه ۱۱

راه‌های ورودی به شهرهای زلزله زده با ترافیک روبرو شده‌اند. فرمانده پلیس راه ایران از شهروندان خواسته که به هیچ عنوان به مناطق زلزله زده مراجعه نکرده و اجازه دهند امدادگران در فضای مناسب‌تری به ماموریت خود عمل کنند.

زلزله استان کرمانشاه ۱۲


وبگردی سایت کسب و کار بازده

زلزله استان کرمانشاه: ۱۲ تصویر از فاجعه ای که عمق آن هنوز روشن نیست


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی