کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رییس‌جمهور روحانی “فصل جدید” روابط ایران را با دنیا اعلام کرد

ایالات متحده—حسن روحانی، رییس‌جمهور ایران، در نخستین سخنرانی عمومی خود پس از نهایی شدن توافق هسته‌ای، در مورد روابط با سایر جهان رویکردی خوش‌بینانه و رو به جلو را ابراز کرد و انتظارات محافظه‌کاران داخلی را، که او را برای اتخاذ موضعی بیش‌ از پیش خصمانه‌‌ در مقابل همکاری با امریکا و هم‌پیمانان‌اش تحت فشار می‌گذارند، به چالش کشید.

rohani-smile.jpg

روحانی به مذاکرات توافق هسته‌ای به عنوان نشانه‌ی یک دوره همکاری پیش‌رفته بین ایران و جامعه‌ی بین‌المللی اشاره کرد. او دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با رجوع به پیروزی غیرمنتظره‌اش در انتخابات ۱۳۹۲ گفت: “من در جهت منافع ملتی صحبت می‌کنم که ۲ سال قبل  در ۱۳۹۲ یا ۲۰۱۳ بار دیگر به تعاملی سازنده رای داد. اکنون می‌توانم با افتخار اعلام کنم امروز فصل جدیدی در روابط ایران با سایر جهان آغاز شد.”

روحانی با اشاره به آن‌چه سابق بر این تهدیدی نمایشی و تحت رهبری امریکا به عملیات نظامی علیه ایران بود، اعلام کرد: “برای نخستین بار، دو طرف، به جای مذاکرات صلح بعد از جنگ، البته پیش از شعله‌ور شدن آتش جنگ، وارد گفت‌وگو و توافق شدند.”

به محض این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کند ایران به تعهدات خود در توافق عمل کرده‌است، امریکا، اتحادیه‌ی اروپا، و سازمان ملل شروع به برداشتن تحریم‌ها خواهندکرد که ۵۰ میلیارد دلار برای ایران به همراه خواهدداشت.

او گفت: “بعضی‌ها می‌خواهند این شیطان را فرشته جلوه دهند، ولی ملت ایران این شیطان را بیرون کرده‌است. حالا ما نباید اجازه بدهیم دوباره پنهانی از پنجره وارد شود” و ادامه داد امکان مذاکرات آینده با امریکا درمورد موضوعات بی‌ارتباط با برنامه‌ی هسته‌ای ایران منتفی است.

روحانی عصر جمعه در ضیافت شام در هتلی نزدیک سازمان ملل گفت آرزو دارد هردو دولت در جهت آزادی اسیران فعالیت کنند.

او یک‌شنبه به کریستین امان‌پور، خبرنگار سی‌ان‌ان، گفت: “اگر امریکایی‌ها قدم‌های مناسب را بردارند و آنها را آزاد کنند، قطعا فضای درست باز خواهدشد و شرایط درست برای ما ایجاد خواهدشد تا هرچه در توان و حدود مصلحت‌مان است انجام دهیم تا هرچه سریع‌تر آزادی امریکایی‌هابی را که در ایران نگهداری می‌شوند نیز فراهم کنیم.”

 

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:جسیکا شولبرگ

منبع: فوربس

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۲ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی