کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رویترز: غول داروسازی دانمارک منتظر لغو تحریم نماند وارد بازار ایران شد

رویترز با اشاره به سرمایه‌گذاری میلیون‌ها دلاری شرکت بزرگ داروسازی نووو نوردیسک در ایران نوشت: این غول داروسازی به گروه کوچک شرکت‌های اروپایی که قراردادهای قطعی خود با ایران را اعلام کرده‌اند، پیوست.

novo-nordisk.jpg

بر اساس این گزارش، نوو نوردیسک، بزرگ‌ترین سازنده داروهای دیابتی در جهان اعلام کرد: تاسیسات تولید دارو به ارزش ۷۰ میلیون یورو (۷۸ میلیون دلار) در ایران خواهد ساخت.

این شرکت از سال ۲۰۰۵ شعبه‌ای در ایران دارد که به فروش انسولین می‌پردازد و ۱۳۰ نفر در آن مشغول به کارند.

این شرکت دانمارکی در بیانیه‌ای اعلام کرد: “احداث تاسیسات داروسازی تعهد بلندمدت ما در قبال ایران را نشان می‌دهد.”

اوله ملسکووبچ رییس واحد نیر ایست این شرکت بدون اشاره به زمان احداث این تاسیسات به رویترز گفت: “ما مدت زیادی بر روی این مورد کار کردیم حتی پیش از توافق هسته‌ای و مطمئن هستیم که جامعه و اقتصاد ایران مسلما پیشرفت خواهد داشت.”

این سرمایه‌گذاری با قرارداد ۸۰ میلیون یورویی شرکت‌های اتریشی که اوایل این ماه به امضا رساندند، مقایسه می‌شود. شرکت‌های اتریشی نخستین شرکت‌های غربی بودند که گام‌های قطعی در جمهوری اسلامی ایران از ماه جولای تاکنون برداشته‌اند.

بچ افزود: با این حال، محدودیت‌ها تجارت در ایران را دشوار کرده است. “اگرچه صنعت داروسازی هیچگاه ایران را رها نکرده است (توسط تجار خارجی) اما تحریم‌ها آن را بسیار دشوار ساخته است چراکه باید قوانین زیادی در فناوری اطلاعات و بانکداری رعایت شود و این مستلزم یک سیستم منحصر به فرد برای ایران بود.”

از زمان اعلام توافق هسته‌ای، وزرای چندین کشور اروپایی با تجار خود به ایران سفر کرده‌اند. علی‌رغم این سفرها، بیشتر شرکت‌های غربی می‌گویند که تا اجرای توافق و لغو تحریم‌ها صبر خواهند کرد و پیش از آن هیچ تعهد تجاری قطعی به ایران نخواهند داد.

منبع: فارس

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۲۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “رویترز: غول داروسازی دانمارک منتظر لغو تحریم نماند وارد بازار ایران شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫877 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت