کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رونمایی از برنامه‌ی جدید نفتی در پساتحریم

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ضمن اینکه از ایران به عنوان بزرگترین دارنده ناوگان حمل نفت جهان یاد کرد، از ورود به بازار حمل دریایی پتروشیمی در دوران پساتحریم خبر داد.

safaee.jpg

به گزارش بازده به نقل از مهر، علی اکبر صفایی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به بیش از ۶۰ میلیون تن در سال رسیده است، گفت: چندسالی است که شاهد هستیم پتروشیمی‌ها خود راسا به ایجاد ساختار حمل ونقل دریایی در تشکیلات خود و همچنین خرید کشتی اقدام کرده‌اند که در بیشتر موارد نه تنها سودی برای پتروشیمی‌ها نداشته بلکه خسارت‌های زیادی نیز به آنها وارد شده و عرصه را نیز برای حضور سودجویان برای تخریب این بازار فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه حوزه حمل و نقل دریایی، یک حوزه تخصصی است، تصریح کرد: بر این اساس، ورود به این حوزه تخصصی بدون داشتن تجربه، تخصص و حضور موثر و مداوم در بازار، آشنایی با جامعه بین‌المللی دریایی، ارتباط کامل با بازار و پیش‌بینی دقیق آن و بدون برنامه ریزی برای حضور بلندمدت در این بازار، سودآور و درآمدزا نخواهد بود.

این مقام مسوول با یادآوری اینکه علاوه بر این، نرخ‌های حمل و نقل دریایی به علت بازار کاملا رقابتی، دارای نوسان‌های زیادی است، اظهار داشت: به عنوان نمونه، نرخ اجاره یک فروند کشتی غول پیکر وی. ال. سی. سی در سال ۲۰۰۸ میلادی حداقل ۱۸۰ هزار دلار در روز بود که این رقم تا سال گذشته به ۱۲ هزار دلار در روز کاهش یافته است.

صفایی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان بزرگترین ناوگان کشتیرانی نفتی جهان به طور رسمی آمادگی دارد تا برای پشتیبانی از صادرات محصولات پتروشیمی نسبت به تامین نیاز ناوگان کشتی های حمل مواد پتروشیمی با نرخ کاملا رقابتی و ارائه خدمات با کیفیت بدون هیچ گونه تاخیر در حمل محمولات صادراتی اقدام کند، تاکید کرد: شرکت نفتکش آمادگی کامل دارد تا در خدمت صنایع پتروشیمی کشور باشد و ارزش افزوده‌ای را برای صنعت  پتروشیمی کشور ایجاد کند.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به توسعه ناوگان حمل مواد پتروشیمی شرکت ملی نفتکش ایران، بیان کرد: با توجه به رشد و توسعه صنایع پتروشیمی و هدف‌گذاری‌های انجام شده برای تولید ۱۸۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در افق ۱۴۰۴، شرکت ملی نفتکش ایران در راستای سیاست‌های کشور، از سال‌های گذشته توسعه ناوگان خود در بخش حمل محصولات پتروشیمی و گاز مایع را در دستور کار خود  قرار داده است.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه کشتی‌های ناوگان شرکت نفتکش‌ از جمله کشتی های جوان و مدرن جهان به شمار می رود، اظهارداشت: شرکت ملی نفتکش ایران می‌تواند در فاز نخست ۱۰۰ هزار متریک تن از ظرفیت موجود خود را به حمل محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفتی صادراتی کشور اختصاص دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش ایران برای حمل مواد پتروشیمی و پالایشگاهی، گام‌های مناسبی برداشته است، یادآور شد: نبود یک ناوگان ملی برای صادرات محصولات پتروشیمی همواره یکی از دغدغه‌های کشور و شرکت نفتکش بوده است که به این منظور ناوگان مناسبی را ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: البته با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افزایش صادرات محصولات پتروشیمی، این اقدامات هنوز کافی نیست و همان طور که اشاره شد، در این زمینه برنامه‌ریزی های مناسبی انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران در پایان با بیان اینکه این شرکت نفتی با بیش از ۱۵.۵ میلیون تن تناژ حمل، رتبه اول ظرفیت را در سطح ناوگان کشتی های حمل مواد نفتی جهان در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: ناوگان شرکت ملی نفتکش می‌تواند بیش از ۱۳۰ میلیون بشکه نفت خام را در طول سال جابه جا کند.

 

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی