کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رونق دوباره بازار مسکن

رونق بازار مسکن مساله‌ای است که پس از توافقات هسته‌ای بحث روز تمامی محافل اقتصادی شده است. رئیس اتحادیه‌ی مشاوران املاک با تأکید براینکه کاهش نرخ سود بانکی به نفع کل اقتصاد تولید و ساخت و ساز مسکن است گفت: مراجعات مردمی به بنگاه‌های‌مسکن از نیمه‌ی دوم فروردین افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

مسکن

حسام عقبایی در پاسخ به این سؤال که اکثر سازندگان مسکن به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن و سمت تقاضا سرمایه‌‌های خود را در بانک‌ها سپرده‌گذاری کرده‌اند و سودهای مناسب باعث شده وارد عرصه ساخت و ساز نشوند، گفت:‌ به هر حال نرخ سود بانکی نقش مهم و به‌سزایی در بازار مسکن دارد به همین دلیل هرقدر نرخ سود بانکی کاهش یابد هم به نفع اقتصاد کلان کشور و هم ساخت و ساز مسکن خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه دولت قصد دارد باز هم نرخ سود تسهیلات بانکی را کاهش دهد آیا این موضوع بر نرخ اجاره بها نیز تاثیر‌گذار خواهد بود، گفت: مطمئناً کاهش نرخ سود بانکی بر رونق بخش مسکن و ساخت و ساز تاثیر مثبتی خواهد داشت اما اینکه کاهش نرخ سود بر بازار اجاره‌بها تاثیرگذار باشد باید گفت که این برنامه هیچ تاثیری نمی‌تواند بر نرخ اجاره‌بها داشته باشد.

رشد مراجعات مردم به بنگاه‌ها یا بازار مسکن در ماههای آتی خرید را رونق می‌دهد

عقبایی در پاسخ به این سؤال که آیا بازار مسکن حالت طبیعی خود را پیدا کرده است، تأکید کرد: طبق گزارش‌های رسیده از سوی مشاوران املاک در سطح شهر تهران و حتی کل کشور در نیمه دوم فروردین امسال حجم مراجعات مردم به بنگاه‌های مسکن برای خرید‌مسکن افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: به طور قطع وقتی تعداد مراجعات مردمی برای خرید‌مسکن افزایش می‌یابد مبین این است که حجم معاملات مسکن در ماه‌های آتی افزایش می‌یابد.

عقبایی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان امیدوار بود که امسال رونق به بخش مسکن بازگردد، گفت: با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، امیدواریم که اقدامات عملیاتی در حوزه‌ی‌مسکن از سوی دولت رخ دهد و بازار به گِل نشسته مسکن از رکود خارج شود.

منبع: ایسنا

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی