کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روسیه روابط علمی خود با ترکیه را قطع کرد

روسیه در چارچوب اجرای دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور برای بررسی برنامه‌های کاهش روابط با ترکیه و گنجاندن آنها در برنامه‌های تحریم علیه آنکارا، روابط علمی بین دو کشور را قطع کرد.

tor.jpg

این تصمیم که امروز سه شنبه، در بیانیه مرکز علمی «روسیه – ترکیه» موسوم به «رودمینو » اعلام شد، یکی از مهم‌ترین بخش‌های روابط غیر اقتصادی و مردمی دو کشور شامل بخش‌های مختلفی از جمله همکاری‌های دانشگاهی، انتشار کتاب، آموزش زبان ترکی استانبولی، انجام تحقیقات مشترک و فناوری های نوین را از بین می‌برد.

مجموعه تحریم‌های سخت روسیه علیه ترکیه در واکنش به خودداری این کشور از عذرخواهی برای هدف قرار دادن بمب افکن روسی سوخو ۲۴ صورت می گیرد که سه شنبه گذشته در خاک سوریه سقوط کرد.

روسیه تاکنون افزون بر لغو دو نشست نهایی شده وزیران امور خارجه و سران برای رساندن روابط اقتصادی دو کشور از ۳۰ میلیارد دلار کنونی به سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵، روابط نظامی و گردشگری را نیز بصورت کامل با ترکیه قطع کرده است.

توقف تدریجی واردات محصولات کشاورزی و غذایی، بویژه گوشت و بازگرداندن محموله‌های رسیده، از تاثیرگذارترین تحریم‌ها است، زیرا بخش خصوصی ترکیه سالانه میلیاردها دلار به روسیه صادرات دارد.
همچنین زیان مستقیم سالانه ترکیه از قطع ورود گردشگران روسی که تا سه میلیون نفر برآورد می‌شود، تا هشت میلیارد دلار در سال اعلام شده و مسکو برای افزایش فشار بیشتر، نظام سفر بدون روادید دوجانبه را لغو کرده است.

روسیه همچنین برنامه‌های دو کشور برای برگزاری مراسم «۲۰۱۶ سال مشترک روس- ترک» را لغو کرده است.

«دمیتری مدویدف» نخست وزیر روسیه نیز دوشنبه شب با تاکید بر بررسی اعمال تحریم‌های گسترده بر ترکیه، اعلام کرد: اقدام‌های انجام گرفته فقط نخستین گام است. در حال رصد اوضاع برای واکنش مناسب هستیم و تحریم‌های بیشتر شامل فهرست کالاهای دیگر و افراد ممنوع‌الورود خواهد بود.

مسکو تحریم‌های سختی را علیه آنکارا وضع کرد که تاکنون در تاریخ روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق در سال ۱۹۹۱ علیه یک کشور دیگر حتی در برابر اوکراین و گرجستان که با آنان تنش نظامی داشت، بی سابقه بوده است.

«رجب طیب اردوغان» و «احمد داووداوغلو» رئیسان جمهوری و نخست وزیری ترکیه تاکنون درخواست روسیه را برای عذرخواهی از این کشور برای ساقط کردن بمب افکن روسی رد کرده‌اند.

بر اثر این اقدام ترکیه، هواپیمای در حال بمباران مواضع نفتی داعش بر فراز سوریه سرنگون شد، اما دو خلبان آن موفق به خروج از هواپیما شدند که یکی از آنان قبل از فرود توسط تروریست‌ها به رگبار بسته شد و جان باخت و دیگری توسط یگان‌های کماندویی ورزیده روسیه و سوریه از منطقه خارج شد.

روسیه اعلام کرده براساس اطلاعات قابل ارائه و مستند از نقشه پروازی بمب افکن روسی و همچنین نقشه‌های ماهواره‌ای، ادعاهای ترکیه مبنی بر تجاوز هواپیما به خاک این کشور نادرست است.

بر اساس اطلاعات مستند، هفت کشور اردوگاه ضد سوری و رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، برنامه جذب و اعزام تروریست‌های افراطی را از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش آغاز کردند.

بر اساس گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، اکنون ۳۰ هزار تروریست خارجی از ۱۰۰ کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می‌جنگند.

سایت کسب و کار بازده

منبع:ایرنا

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۹ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی