کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روز متعادل بازار

امروز شاخص کل با ۶٫۷۲واحد رشد به نقطه ی ۶۵۲۲۵رسید ، در پی معاملات امروز شاخص کل تا نقطه ی ۶۵۳۰۱٫۳۰بالا رفت لکن از اواسط روز روند نزولی به خود گرفت و تا نقطه ی ۶۵۲۲۱٫۵ پائین و پس از آن با اندکی رشد ۶٫۷۲ واحد بسنده کرد .

sarmaye-bazar.jpg
امروز برای شاخص بازار اول ۳۰٫۶۹واحد کاهش ثبت شد و شاخص این بازار در نقطه ی ۴۶۱۸۶٫۵واحد متوقف شد ، شاخص بازار دوم نیز ۲۰۹٫۵۱واحد افزایش نشان داد و به نقطه ی ۱۳۹۶۹۶٫۵ واحد رسید .
شاخص صنعت امروز با ثبت ۱٫۹واحد افت به نقطه ی ۵۳۷۸۲٫۷ واحد عقب نشست ، بازار فرابورس نیز با ۷٫۶واحد افت سقوط دیگری را تجربه و شاخص این بازار در نقطه ی ۷۴۲٫۱واحد از حرکت باز ایستاد .
امروز ۲۳۷۰۴تراکنش معامله با حجم جابجایی ۴۴۶میلیون برگ سهم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۵۹میلیارد ریال انجام شد ، در بازار فرابورس نیز شاهد انجام ۱۴۵۵۶تراکنش معامله به ارزش ۸۹۶میلیارد ریال با حجم جابجایی ۱۲۷میلیون برگ اوراق بهادار بودیم .
ترکیب معاملات امروز بدینگونه بود که ارزش معاملات خرد بالغ بر ۴۲۴ میلیارد و معاملات بلوکی ۸۴۲ میلیارد ریال بود که به ترتیب ۳۳و ۶۷ درصد ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند . به لحاظ حجم معاملات نیز معاملات خرد ۲۲۰و معاملات بلوکی ۲۲۶میلیون برگ را به خود اختصاص دادند که به ترتیب ۴۹ و ۵۱ درصد حجم جابجایی ها را شامل می شد .
امروز ۹۰۷۲۸برگ اوراق مشارکت به ارزش ۹۲ میلیارد ریال دست به دست گردید .
معاملات بلوکی امروز مربوط به نماد ایران ترانسفور ، سایپا دیزل ، صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، پتروشیمی مبین ، ارتباطات سیار ، بانک ملت ، سرمایه گذاری غدیر بود .
نمادهای پربیننده عبارت بودند از نماد ویملت ، وبصادر ، شپنا ، خپارس ، خودرو ، تاپیکو و فاذر همچنین نمادهای وغدیر ، همراه ،شپدیس و رانفور بیشترین تاثیر مثبت و نماد فملی ، پارسان و شپنا بیشترین تاثیر منفی را برشاخص داشتند .
از نکات مثبت امروز تعادل بین معاملات خرد و بلوکی بود امری که چنانچه ادامه داشته باشد باعث تعادل در تالار شیشه ای حافظ گردد.

احمد میوه فروشان

//بازده//

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۹ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی